Клъцни, срежи, после пейстни или иде реч за Колажи и Ретуш - 6-та част

  • 16 732
  • 153
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 242
Maktub, не питам много, но и не забелязвам някой да ми отговаря Laughing И пак повтарям, че го разбирам напълно. И на мен ще ми е скучно за енти път да обяснявам какво е слой и как се слага снимка в готова рамка. Просто във фотографската нещата са на съвсем друго ниво. Надявам се след време да мога да пиша и контактувам там, но засега съм на светлинни години... Забелязах и други начинаещи, които опитаха да се включат, но се отказаха.
За гледането на фотографии си съвсем права. Да споделя един сайт с такива /може и да съм го пускала вече, сори, ако се повтарям/:
http://1x.com/?photos=latest-additions
Във Фликера виждам, че има и потребителски групи, покани..За какво става въпрос? Честно казано хич не ми е ясно и затова отлагам момента. И да, определено има разлика. Изцяло ли е безплатна услугата или се плаща за съхранение на снимки в голям размер?

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 13:41 от Лекси

# 61
  • Мнения: 2 818
Можеш безплатно, можеш и платено. Мисля, че когато решиш да го платиш ти показва големите размери, т.е. пази ги, но не ги показва.
Не толкова важни са групите, колкото това, че виждаш новите снимки на контактите си.
А и можеш да търсиш например снимки, направени с като твоя фотоапарат. Не на всички, но често имат и EXIF (пише го на more proporties под taken with еди какъв си фотоапарат), т.е. да видиш с какви настройки е снимана снимката.
Една от фотографките беше разказвала (не помня от някакъв курс ли беше или нещо друго...) - взимаш фотоапарата и снимаш, една след друга, няма значение дали има фокус, композиция и тн... просто щракаш, на другия ден се опитваш освен да щракаш и малко фокус да има... после поне да има нещо интересно в кадъра и тн.
Освен това ти знаеш нещата за композицията - те са същите като в рамкирането, в рисуването...
(На мен най-много ми куца композицията обаче  Mr. Green , трудно ми е да превключа просто)

# 62
  • Мнения: 354
Здравейте, момичета.
Може ли и аз да се включа по дискутираната тема. Аз съм от "новите " и като такава естествено искам да си имаме нова тема. Запалих се по снимките - колажи, рамки, ретуш откакто се роди синът ми и през последния месец съм изчела сума ти архивни теми на фотошопа, както и съм преровила доста сайтове, защото, както казва и Лекси, елементарните въпроси наистина дразнят. От друга страна четенето на сух материал не може да се сравни с обсъждането му, на мен ми се иска някой да ми разкаже как е направил това или онова, не само да видя "преди" и "след". Моята "сапунерка" бие всички рекорди - Самсунг А40 - но в момента само с това разполагам, ето защо ми се ще да се науча как от снимките, които той прави да направя нещо що-годе прилично.

# 63
  • Мнения: 1 884
tanzen всеки е добре дошъл и тук. Аз искрено се радвам че темата се радва на интерес. Всякакви коментари са важни, защото забелязвам че напосладък липсват такива. Всяко мнение е интерсно да се чуе. По принцип се радвам на коментари, макар че доста пъти сме коментирали че някаи хора - не визирам никой конкретно, по принцип казвам че не носят на коментари така да се каже, дори и да е градивна критика.  Crossing Arms В момента умувам над нещо, и като е готово ще го постна  в темата за ковентар, проблема е че ме е налегнал голяяяям мързел напоследък за колажи.  Joy

# 64
  • Мнения: 1 110
Аз с колажите хи4 никак не се справям, затова ето един опит за обработка на един тъжен Санта :

http://www.flickr.com/photos/13801914@N02/3183460072/

# 65
  • София
  • Мнения: 2 161
Специални  благодарности на Maktub  за обработката на  Христиана : smile3525




Все още  се чудя за крилата ... Thinking

# 66
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
tanzen, доскоро и аз снимах с отчайваща скучна сапунерка - Samsung Digimax A402, но мога да ти кажа, че много, много се забавлявах! Мисля, че при добро желание /а според мен и добри познания по фотошоп!/ могат да се правят снимки и със сапунерки! 

MadGirl, много хубав колаж! Щом се чудиш за крилата, защо не пробваш и с пеперудени такива?!

# 67
  • Мнения: 1 884
MadGirl много е хубава!

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Момичета много хубави колажи правите, аз нещо все не мога да се престраша да направя такъв и честно да си призная до сега нямам нито един  Embarassed Най-вече заради косите, трудно ги изрязвам и не ми се получават....
Май е време да опитам, все трябва да има първи път

# 69
  • Мнения: 672
Здравче, това с косите наистина е трудно, но си има и програмки ( плъгини) за рязане на трудни обекти. Резултатите от тях хич не са лоши. Аз ползвам Маскпро или нокаут. Използвам ги за рязане коси, а останалото режа с пен тула ( използвайки кривите - поставяш точка и задържаш бутона на мишката . появяват се едни направляващи стрелки. след като извиеш получената крива по обекта се натиска алт. Прибираш го леко направляващото "мустаче" към точката и го насочваш по посока на следващата точка, която трябва на направиш). Успех! Аз трудно обеснявам пишейки, дано си ме разбрала Embarassed. Има още някой стъпки за по-добри резултати при изрязване (които аз си ползвам), но ще се включа пак когато дребните са до мен на компютъра.
Мад, на мен така с крилата ми харесва! Hug

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Изтеглих си аз такъв плъгин, но нещо не можах да се оправя с него  Embarassed Иначе с пен туула, това с alt-а не го знаех. Аз правя точки с придърпване, както си обяснила по външната линия на обекта и после с Convert poin tool си ги оправям допълнително, резултата е много добър, но пък си е двойна работа.....

# 71
  • Мнения: 354
Здравейте отново и благодаря за посрещането!   bouquet
SheDevil, аз съм от дебелокожите, тъй че ме критикувайте спокойно. А ти ако кажещ, че си мързелива, аз не знам какво съм тогава. Чакам да ти видя новото творение.
MiRa_55 , това, което казваш за "сапунерките" е съвсем вярно, а и сега бебока е на вълна "лапам и хвърлям всичко", та за сега този апарат е учудващо ударо и влагоустойчив  Laughing
MadGirl, аз също съм за крилата  Peace
kariluis, според мен е просто замислен, не толкова тъжен твоя Санта.
 Здравка Желязкова от село Стомана, от къде си теглиш плъгин - и?

# 72
  • Мнения: 25 651
И мен ме интересува откъде го изтеглихте този плъгин?  Blush

# 73
  • Мнения: 672
Как`Сийка , ето тук го има, заедно с описание на действието: http://www.photoshop-bg.com/index.php?id=1030&nav=read_tut. Не съм пробвала линка, но ако не действа ще се разтърся из моите архиви и ще ти го изпратя.

# 74
  • Мнения: 80
Здравче, аз понеже сега се уча и се ровя за всякакви уроци и поподнах на този  за изрязване на коса. Сигурно си пробвала нещо подобно, аз лично още не съм, но може би е ок. Коментарите отдолу са по-скоро добри.
Ето линкче :

http://uroci.net/urok/1646/%D0%98%D0%B7%D1%80%D1%8F%D0%B7%D0%B2% … %D1%80%D0%B0.html

Tanzen, Hug



Общи условия

Активация на акаунт