Искам съвет за дневно меню на 7 и 1/2 мес. бебе!

  • 5 081
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля,че плаче от глад.Другите мами са ти дали добри съвети

# 16
  • Мнения: 4 020
Момичета, днес случайно попаднах на .... едно стъклено бурканче със запазен етикет на   пюре „праскови и моркови”, произведено от КЗ „Бригада” – Асеновград (тогавашния Ганчев  Laughing) през далечната 1987 г.

Ето какво гласи указанието за употреба

Да се използва като плодова добавка след хранене на кърмачето с млечна храна или като десерт при по-големи деца. Може да се използва като заместител на едно млечно хранене след като се смеси с равно количество квасено мляко или гъста млечно-брашнена каша.
 Laughing

Пюрета е за деца на 3 месецаnewsm78

# 17
  • Мнения: 3 993
Е, добре, поне предназначението на плодовото пюре не се е променило за 20 години  Laughing

# 18
  • Мнения: 502
аз по това време на дъщеря ми започнах да й давам за закуска попара, или кус кус на Плазмон, или каша. на обяд ядеше зеленчуково пюре, за слетобедна закуска каша, като понякога слагах малко от плодовото пюре към по-рядка каша, а вечер АМ.
като е гладна вечер и дъщеря ми така буквално за секунди си изпива млякото,но определено като хапнеше добре след баня и си заспиваше без проблем и никакво будене до сутринта.

# 19
  • Мнения: 32
увеличи количеството мляко вечер ,180 мл е малко за почти 8 месечно бебе

# 20
  • Мнения: 176
В 30 мл вода разтварям 2 лъжици от млякото й и го смесвам с почти цялото бурканче плодово пюре-190 мл.  Това в 15 часа. Така засища, а пък и не изключвам млякото. На обяд яде месно или зеленчуково пюре.
 В 18 часа давам  каша.
Сутрин и вечер давам сама АМ, но искам да сменя закуската, защото все още повръща, като яде само мляко. Попара не става, защото не  съм въвела глутена. Май ще дам каша и без това има да наваксваме с теглото.
 Как се приготвя кус-куса на Плазмон? Вари ли се или е като кашите?

# 21
  • Мнения: 121
Здравейте мамчета,
Синът ми е на 7 и 1/2 месеца и имам проблем с огладняването, а се чудя какво да му дам! Нашето меню за сега е такова:

между 7 и 8 часа - АМ 180 гр
между 10.20 и 11.20 (на толкова огладнява) - каша
между 14 и 15 часа - зеленчуково или месно пюре и АМ (зависи колко пюре е изял и количеството АМ е различно)
между 17 и 18 часа - плодово пюре 125 гр.
около 20 часа АМ
Това е последното хранене, но независимо в колко е било предното хранене след банята се дере неистово и нищо не помага освен шишето. Това ме кара да смятам, че не му достига храната и трябва нещо да променя, но не знам какво и как? Не съм въвела глутена (е освен с бисквитки) и не мога да дам попара. Опитах с кисел, но нещо не му се понрави! 
според мен между 17 и 18 часа можеш да му даваш АМ ,а плодовото пюренце м/у храненията , защото то не ти замества хранене.    bouquet

Ще ви бъда много благодарна за всякакви съвети и мнения   bouquet Peace!

# 22
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Ето как хапва бебка,а тя е горе долу на същата възраст:
06.30-Мляко 180-200мл
10-10.30- Мляко 180-200мл+ бисквитка или суров плод
14-14.30-зеленчуково или месно пюре
17.30-18.30-каша или плодово пюре(ако яде по рано давам кашата,ако е по късно плодовото пюре)
20.30-21 Мляко 200мл с бишкоти на Плазмон,за да не се буди нощем и да яде
Пробвах да дам сутрин попара,но не я хареса.Ще изчакам малко и пак ще пробвамПо принцип Ели все гризе нещо откакто има зъбче,особено когато е с нас на масата.Давам и обикн.бисквита или коричка хляб.

Общи условия

Активация на акаунт