Вредна ли е светкавицата на фотоапарата?

  • 7 107
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 796
И аз не съм чувала да е вредно, но много отблизо наистина може би не е препоръчително да се използва светкавица често Peace

# 16
  • Мнения: 528
Това пък за първи път го чувам  Rolling Eyes
Ами те всичко изкараха вредно  Rolling Eyes

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Едва ли е вредна

# 18
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
То като се замисли човек едва ли е и полезна.Ако не я завираш в лицето на детето не мисля,че ще има проблем.Моите ги щракам най-редовно и засега със зрението са си О.К.

# 19
  • Мнения: 2 334
Нямам информация по въпроса  Thinking

# 20
  • Мнения: 60
мисля,че не е вредна!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 035
Ако си блеснеш със светкавицата на 10см от очите, ще ти се осветят,нали? В това отношение според мен е врдена, но не ми се вярва да си снимаш детето непрекъснато и многократно от такова разстояние. Уврежданията на очите се развиват доста бързо, така че и на 2 години да е детето, ако има нещо би се проявило, в това отношение за мен Франческа е съвсем права в случая. Мойто дете има близо 4000хил снмки, доста са със светкавица, но да чукна на дърво офталмолога не намери проблем в зрението. По-скоро детето се стряска от светкавицата докато е малко.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Синът ми има хиляди снимки, не всичко е  снимано на светкавица, все пак тя се задейства при по - слаба светлина. Peace

# 23
  • Мнения: 5 255
Снимай на воля  Wink

# 24
  • Мнения: 4 753
И аз си мисля, че сигурно е вредна, но в много подобни теми пише, че не е.... Всъщност, не се знае, но по-добре не снимай от много близо...

# 25
  • Мнения: 1 197
Не знам коя тема е вече, за светкавицата на фотоапарата.Маиче 10-та .

Но ако беше вярно отдавна да сме ослепели и ние и детето.

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 15:27 от nell@

# 26
  • Мнения: 1 219
Божеее мойто до сега да е ослепяло горкото има адски много снимки. ooooh!
Peaceи ние така Laughing

# 27
  • Мнения: 2 521
Честно казано и аз съм си задавала този въпрос,и като беше бебе предпочитах да снимам на силна светлина и без светкавица.И все още действам предимно така-явно си ми стана навик Mr. Greenсветкавицата ползвам само нощем,и то по-отдалече.

# 28
  • Мнения: 4 784
Сигурно е вредна, ако нон стоп си наврян в очите на детето и му блестиш със светкавицата. Ако видимо детенцето се чувства добре, не се мръщи на светкавицата, не мига непрекъснато от светлината, тогава едва ли ще му навредиш.

# 29
  • Мнения: 544
Лелееее и аз мисля че не е вредна, а като чета чак се стреснах, защото си позволих да направя няколко снимки на малкия още първия месец доста отблизо, буквално му наврях фотоапарата в лицето. Просто исках да снимам само лицето му отблизо.

Общи условия

Активация на акаунт