Как бихте постъпили, ако някой от роднините Ви се прави на ударен?

  • 4 317
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Забелязвам, че по празниците някои хора много издребняват.
Не мога да разбера, защо просто не им кажете, не е обидно - ще купим това и това, донесете и вие нещо.
Не вярвам да откажат, ако го направят другия път не ги канете.
Ама да отвориш цяла тема, защото си купил една луканка повече и няколко грама ядки....  ooooh!
Сигурно и хапките си броите по празниците.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 465
Ама да отвориш цяла тема, защото си купил една луканка повече и няколко грама ядки....  ooooh!
Сигурно и хапките си броите по празниците.

Не вярвам, че е само за момента, просто явно от дълго време онзи си прави оглушки и на хората им е писнало.

# 17
  • Мнения: 24
Цитат
Не вярвам, че е само за момента, просто явно от дълго време онзи си прави оглушки и на хората им е писнало.
 


Ако каня гости в къщи не очаквам хората винаги да се досетят и да донесат нещо, няма спор приятно е, но е по желание.
Има и случай, в които по предварителна уговорка всеки трябва да приготви нещо или да участва финансово, тогава ми се вижда напълно нормално да се поговори открито с човека, да има ясни условия.

Хайде дайте сега да го оплюем, защото яде на аванта.



# 18
  • Мнения: 2 556
С никой роднина не бих имала никакъв проблем, че не се е включил с нещо си за празник или трапеза (нали е роднина все пак!!!)

# 19
  • Мнения: 81
Удари го... тогава поне няма да се прави на такъв.
И още нещо - казали са ти по-горе какво да направиш, аз ще ти кажа кога - когато всички сте намесата, казваш нещо от рода "само да напомня, събираме по n-лева за благините на трапезата" и така може и да се трогне... зависи от дебелината на кожата.

# 20
Ама да отвориш цяла тема, защото си купил една луканка повече и няколко грама ядки....  ooooh!
Сигурно и хапките си броите по празниците.

Не вярвам, че е само за момента, просто явно от дълго време онзи си прави оглушки и на хората им е писнало.

Не бих отворила цяла тема ако беше еднократно явление, това е система. И, да роднина е , а аз не съм ли за тях, че винаги на аванта?! ми обидно ми е да ме използват по нагъл и безочлив начин, като се правят, че не разбират.
винаги когато се събираме, ние носим, купуваме за да обогатим трапезата с неща, които родителите ни пенсионери не могат да си позволят, те го виждат - хапват , пийват от това което сме купили и си тръгват. За нас освен, че е покупката , е и шетането.

# 21
  • Мнения: 2 556
За шетането и аз не бих се прецаквала, ако не ми идва отвътре! Но иначе за самата храна - нали са роднини, някак си аз всички роднини ги чувствам като свои хора, дори и тези, с които не сме близки, няма да ми е кофти каквото и да купя, а те изядат, даже би ме зарадвало

# 22
Удари го... тогава поне няма да се прави на такъв.
И още нещо - казали са ти по-горе какво да направиш, аз ще ти кажа кога - когато всички сте намесата, казваш нещо от рода "само да напомня, събираме по n-лева за благините на трапезата" и така може и да се трогне... зависи от дебелината на кожата.

Казвала съм в прав текст и отговора е бил: "Ми ние сме канени на гости?!", и в случаи когато сме канени и на други роднини, не само на родителите и сме ходели заедно, аз съм предлагала да купим нещо на домакините, да не ходим с празни ръце, и те пак са ми отговаряли, че нямало нужа, защото сме канени на гости, а не на Рожден Ден за да им носим нещо?! Не го разбирам аз това?! Може да съм нещо смахната?!

# 23
  • Мнения: 2 556
А защо просто не купиш нещо за домакините и да го дадеш от свое име, все в комплект ли сте с тези роднини Confused

# 24
  • Мнения: 81
Mia..., направи му тогава пудинг... с пургатив... и го вкарай в размисъл няколко часа... няколко пъти така ще му докарат рефлекс на Павлов и ще спре да консумира от масата ви. И воала, може и да пропуска вече сбирките ви. Ама да не вземе да ви залипсва тогава.

# 25
  • Мнения: 494
А този роднина някога канил ли ви е всичките на гости у тях? Ако и той действа на принципа,не носете нищо,вие сте на гости,тогава му разбирам реакцията. Ама ако,не тогава е б....и тарикатът и тогава само право куме в очите Peace

# 26
  • Мнения: X
Срещат се подобни паразити. Моят собствен чичо например, веднъж не е дошъл на празник с подарък, обикновено води още гости. И на сватба на роднини сме ходили и е идвал с празни ръце,хе така с цялото си достойнство си сяда  като пич, пие си, мези си и се надява ние да го отсрамим, щото сме по-досетливи. Не ударен, ами направо халосан.

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 17:41 от Анонимен

# 27
  • Мнения: 2 032
Ти пък, за да ти влезе някой на гости- билетчета ли продаваш?

# 28
  • Мнения: X
Специално този индивид, за да може да ми дойде на гости вече се нуждае от писмена официална покана, заверена при нотариус...не ми се влиза в повече подробности защо, но който го познава трудно би ме упрекнал за това ми отношение към него.

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 17:53 от Анонимен

# 29
  • Лондон
  • Мнения: 403
Как си издължала до сега ,нито един път да не ги попиташ вие какво донесохте или вие какво ще донесете?Става ясно ,че сте близки роднини- брат,сестра,девер.

mia...
А как би се провел един празник без да носите абсолютно нищо и вие?И кажи ,че вече така ще бъде ,щото няма нужда от толкова много храна.Според теб ще има ли някаква реакция от тяхна страна?

Общи условия

Активация на акаунт