И баба знае

  • 16 428
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19
 Joy
Имах някаква работа до Издателство "Хермес", та не си бях у нас  и баба ми - разбрала, недоразбрала, казала на сестра ми : "А-а, ми тя отиде до "Херпес"!"

# 46
  • Мнения: 3 426
Баба ми продава на пазара от много години. Един ден отивам на гости на село, а тя учудена разказва на дядо:
- Абе, Тошко, гледам ги вървят из пазара и говорят с едно, жасмин ли как му викат не мога да разбера  #Crazy

На Коледа същата баба ни беше на гости, гледа Венци, че е само по боди с къс ръкав и без чорапи и се започна:
-блечете го , бе, бабо, детето голо стой
Аз:
- Бабо, добре му е така.
- Абе, студено, бе, бабо, навън сняг вали, вие държите детето голо  ooooh!
- Бабо, вкъщи е 23 градуса.
Обаче тя не мирясва, отивам в другата стая и я чувам как говори на детето: "Гол ли те държат, бабо, даже чорапи не ти обуват. Имаш дрехи за три деца, а гол стойш. Милото то..."  Laughing Laughing

Отиваме на гости на бабата на мъжа ми, която е на 76 години. Оплаква се, че няколко месеца ще е сама, няма какво да прави, няма с кой да си говори и т.н. познатия репертоар. Аз:
- Може да се виждаш с комшийките, ще поприказвате, ще излезете на разходка.....
Тя:
Shocked А, с кого да излизам, те всичките тука във входа са пенсионери.
 Laughing Laughing Laughing

# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Баба ми и прабаба ми (царство им небесно) нещо си уточняват. Прабаба ми - аз като умра, да не вземете да зарежете сандъчетата с цветята, барем ги поливайте, ако не друго. Бабчето - бе ти умри, пък тогава го мисли.

Една съседка береше лалетата на баба ми, които тя ги беше посадила пред блока. Бабчето ми (от сръбски произход) я хвана в крачка и като се развилня "моме кучко, утепах те, глава ке ти прекинем".
 
В трамвая към мен - дупни ми билета, че има контрола.

Братовчедка ми се омъжи за военен, който я тормози с ревност. Баба ми - язък, свестно момче изглеждаше, а така да си тормози булката. Да му пикае кучка на пагона.

Mr. Green

# 48
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Веднъж като ученичка питам баба си  дали познава Дора Габе, тъй като са от едно село. А тя ме поглежда учудено и казва : - Коя е тази Гари Добева? .

# 49
  • Мнения: X
Ох, момичета, от месеци не съм се смяла с глас. Имате страхотни бабчета. Hug Crazy

Засега се сещам само за един бисер на моето бабе.

Мине не мине време и като ме види на компютъра все повтаря:

"Eх, бабе, ще си развалиш очите с тоя Интернат"  Joy Joy Joy

Така и не се научи, че е Интернет.

Иначе ето с каква баба може да се похвали някоя шведска внучка:

- 78-годишна не разбрала правилно надписите на най-голямото летище в Швеция и вместо да постави куфара си, сама стъпила на лентата и поела към багажното отделение;

http://netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1262623

# 50
  • Мнения: 686
Ей,страшни бабички.

Моята баба така и не се научи,че се казва кроасан,а не курасан.

# 51
  • Мнения: 66
 Joy Не мога да спра да се смея!

Аз имам баба и прабаба, да са ми живи и здрави. Живеят в една къща и са пълни с бисери.

Един ден прабаба ми ми разказва, как дядо ми (демек зет и) си оправял трактора в двора, и изведнъж се чуло : "ЛУУП" (така тя го описва). И вика: "Рекох си, айдее зета умре! Излазам ванка и гледам, зета жив! Ама нищо му нема ма!" А аз бях така  Shocked

А баба ми казва на брат ми: "Ей, Цецко, да не пиеш наркоманци, че че ти строшим главата!"  hahaha

Има още много, ако се сетя пак ще пиша. Темата е много яка  Simple Smile

Сетих се още.
Баща ми си пали цигара, и ми казва : "Еее падна ми камъчето на запалката." По едно време гледаме как прабаба ми се навела и пипа по пода. Аз я питам: "Кво правиш бе, бабо?" А тя: "Па дирим тука, некво камиче."  #Crazy

Същата бабка, намерила някви вестници с голи каки и батковци, и само се дзвери и вика: "Лелее Господ да ги убие тия, немат ли майки ? Чумата да  ги тръшне!" Е цял ден ги гледаше и си повтаряше едно и също, докато баба ми не и се скара и я накара да изгори въпросните вестници.

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 02:11 от So^Amazing

# 52
  • Мнения: 2 354
  - Депрекъснато ми звъни некаква мис Кол! Вчера ми е звъняла осем пъти!
  Става дума за miss call (пропуснати обаждания).
 

# 53
  • София
  • Мнения: 547
  - Депрекъснато ми звъни некаква мис Кол! Вчера ми е звъняла осем пъти!
  Става дума за miss call (пропуснати обаждания).
 

hahaha hahaha Laughing
бабите ви са супер!

# 54
  • Мнения: 2 255
Баба ми наставлява братовчед ми:
-Учи,бе баба,барем като чичо си шИфьор да станеш!
Toва ме присети за любимият виц на баба ми:
 Агроном, гази в калта, приближава бабите дето работят на нивата да ги попита дали е на прав път за село еди-кое-си. Една от бабите го упътва и на изпроводяк му казва :" еее, чедо, чедооо...да беше поучил малко повече, барем един шАфьор да беше станал, та да не газиш калта сега...".
 

# 55
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
 Joy Joy Joy Страхотни баби! И те имат какво да кажат, нали?! Аз ще разкажа нещо за бабата на моя съученичка. Това беше преди 4-5 години. Тогава сме били на около тридесет години. Аз съм семейна, повечето около нас също, но моята съученичка не беше тогава. Баба и все я питаше - кога, ама защо... и какво ли не. Един ден сме ма гости при бабата и пием кафе. И тя казва:"Анито забременяла и ще се жени. Запознала се с момчето на спирката на автобуса и забременяла. Пък ти/към внучката си/ като не чакаш автобуси по спирките, няма да забременееш. Стига си ходила пеша на работа, ами стой по спирките..." hahaha

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 08:24 от luska

# 56
  • Мнения: 1 447
Когато бях ученичка и дядо ми беше в болница трябваше да живея при баба и да и помагам,че беше болна и не можеше да се движи.
Цяла седмица съм у тях и я питам няма ли да ми даде пари за училище,а тя ми казва:
Защо са ти тези пари нали ядеш тук?
Аз и обяснявам,че искам да седна на кафе,а тя ми казва направи си тук кафе сложи го в бурканче и като седнеш на заведение си го изсипи в
една чаша и пий. Joy JoyИ така пак не ми даде пари.

# 57
  • София
  • Мнения: 15 478
Една приятелка отива на гости при баба си./ направила си е скоро кичури по косата/
Баба й като я вижда се завайква,"Въх, божке, Марийоо, тоз баща ти много проклет баби, побеля ти косата от него".

И моята баба ми е предлагала пари да си купя боя да не ми се вижда  побелялото, а аз се изрусявах след черно и корените ми бяха руси около 5 см, а другото черно!

А когато излязоха бикините само с дъно отдолу, а отстрани само с ластиче (бях си ги купила от Германия) баба ми викаше:Кво си го сложила този предпутник, той нищо не топли.

# 58
  • София
  • Мнения: 395
Страхотна темичка..........."сладки баби" или "бабка №1."
Сега да разкажа и за моята  бабка.Тя е като цербер!!!Винаги е нащрек.....Само нещо да чукне,пукне или да се раздвижи в къщата и тя е там.Излиза нощно време в двора да провери защо са неспокойни зайците, да види дали "аджеба" не е влязъл крадец и тя да го прогони "супер бабка" по пижама с метла в ръката.По цяла нощ пази двора и къщата.
За да се скрием от нея (без да преувеличавам) и да ходим на дискотека (без да минем през нея на отчет) излизахме по чорапи (няма зиме ,няма лете)и си обувахме обувките две преки по надолу.Когато и да се приберем, тя на вратата и ни чака.И на отчет в кухнята един по един.
Вуйчо и вуйна,бяха младо семейство още нямаха деца.А да се заиграят нещо и на вратата чука баба."Аз чух нещо и да видя как сте - някой да не падна, да не се удари много"-ужас.Има лек за всяка болка.После пък като рече-"Време е деца да имате"-рече и осече."Да си лягате рано и навреме да е .................(еди..какво си бебето)-и гинеколог стана.
И много ,много такива случки с нашата баба............ще стане дълъг поста ми ако продължа
Спете спокойно мили роднини "Баба ще ни пази"

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 12:01 от p.mariana

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 19
Айде и аз да кажа за моята баба  Heart Eyes .С приятелят ми сме заедно вече 7 години.Преживя,че няма да има сватба,но другия проблем е бебето Simple Smile
Ето и разговора:
     -Добре де,не се женете като не искате,ама Иване поне едно бебе и направи бе!
     -Не искаме сега,рано ни е още.
     -А,рано било.Ти пък и ти,какъв мъж си кат едно бебе не можеш да направиш.То сигурно и секса ти е толкоз!Поне ти кат' не можеш,помоли някой твой приятел...   Mr. Green
    Добре,че не и се връзва на приказките Simple Smile
    Друг разговор:
 -Иване ти имал ли си други приятелки преди К...?
 -Хехе,ми естествено че съм имал.
 -Колко?
 -Ми много   Sunglasses
 -Аууу,зарязвай го К...,такъв к****рин кат него не ти трябва!
 -Ми ти да не мислиш,че аз съм и първия на внучката ти?!По тая логика...
 -Не сменяй темата сега,говорим за тебе,не за мойта  внучка   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт