Само с вода ли се къпе новородено?

  • 8 523
  • 217
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 86
акушерката препоръ4а да къпем бебето само с вода. сапуни, шампоани, гелове могат да доведат до изсушаване на кожата.

# 181
  • Мнения: 61
Преди години са използвали мас, понеже не е имало разнообразие от козметични продукти както днес. Ти защо го клепваш с мас? Може би бебешки лосион ще е за предпочитане.

Педиатърката препоръча поне до края на втория месец да се придържаме към преварена мас или ако няма мас - преварен зехтин, защото кожата му била суха. Аз му викам на това кулинарен подход, ама щом е казала докторката... Иначе се бяхме подготвили с мазила на някаква джиджана немска фирма, ама ни охладиха ентусиазма... поне за сега.

# 182
  • Мнения: 297
Аз къпех бебето си с вода и малко сол, и разбира се шампоан и сапун.

# 183
  • Мнения: 37
Аз къпех детето си с вода и слагах капка шампоан . Но бебчетата са толкова чистички ,че едва ли има някаква нужда от препарати или каквото и да било  Grinning

# 184
  • Мнения: 486
От както се е родила къпя с Бюбхен за вана.

# 185
  • Мнения: 318
от самото начало къпя всеки ден с чиста водичка   Mr. Green,сапунче на чико и шампоан за вана на бюбхен  Peace

# 186
  • София
  • Мнения: 5 079
Слагах шампоанче, но не всяка вечер на косичката, доколкото си спомням...  newsm78

# 187
  • Мнения: 2 447
В началото във водата слагах тетра!Сега къпя с чиста вода и бебешко сапунче!

# 188
  • Мнения: 494
Може и само с вода, а ако искаш слагаш нещо бебешко за баня сътре в коритото.

# 189
  • Мнения: 581
А водата с която обливате бебето накрая трябва ли да е преварена? Четох някъде че за момченцата е най - добре да се поливат с преварена вода, защото хлорираната чешмяна не била подходяща! Имали нещо вярно в това?

# 190
  • Мнения: 161
А водата с която обливате бебето накрая трябва ли да е преварена? Четох някъде че за момченцата е най - добре да се поливат с преварена вода, защото хлорираната чешмяна не била подходяща! Имали нещо вярно в това?

За първи път чувам.  Shocked  Аз лично с чешмяна съм си го къпала.

А това за маз-та ме потресе. Комшийката си маже бебетата с маз. #Crazy При наличието на толкова хубави мазила не съм си и помисляла да го мажа с маз.

Моя син също се роди със суха кожа - даже се белеше, но аз обилно си го намазвах след баня с Джонсън и за около две седмици се оправи.  Peace

# 191
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Кожата на бебето ти не е била суха - всяко бебе се бели така след раждането. Няма нужда от мазила, само се оправя.

# 192
  • Мнения: 41
само с вода с подходяща температура разбира се плюс бебешки сапун  yes

# 193
  • София
  • Мнения: 2 613
И аз точно тази вечер като къпахме бебка и се чудех дали трябва да е преварена водата или не е необходимо Rolling Eyes
Иначе аз редувам- една вечер я къпя само с водичка, другия път капвам по една капчица шампоанче във водата.
След къпане засега използвам преварен зехтин по препоръка на лекарката й, мисля, че й се отразява добре....

# 194
  • Мнения: 276
Ние се къпем през ден с душ гел на Чико.Сега за първи път чувам за преварена вода. newsm78
А за маста просто не съм си и помисляла.При толкова хубави кремчета. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт