КГБ = Клуб на Готините Баби - 55

  • 27 337
  • 447
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 452
Мелче, сметаната е в кофички като киселото мляко.Пише си сметана на тях!Пиши котлети в google-то и ще ти излязат купища рецепти,за теб остава да си избереш която ти хареса. Peace

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 11:13 от Тайна

# 16
  • София
  • Мнения: 1 456
Честита ви нова темичка бабенца!
Зиче, прекрасна е!
Празнична, феерична и бляскава!


Hа всички ви желая чуден празник и весело посрещане на новата 2009 година!
Нека бъде по-добрата година, изпълнена с много красота, поводи за щастие и усмивки!
Бъдете живи и здрави и до година до ами-на!




Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 11:28 от Муци

# 17
  • София
  • Мнения: 16 003
Муци, благодаря за пожеланията. Да ти се връщат стократно!
Мел, аз като мързелива домакиня от сутринта давах съвети в готварския точно за пържоли. Май не беше ти пуснала темата. Но намери я и прочети, беше  нещо от сорта - Как да направя лесно котлети...
Та, ако не я намериш какво правя аз.
1. Начуквам месото с чукче, ако нямаш може и с бутилка, малко го нарязвам с ножа, мажа с олио, слагам сол, пипер/чер за Пламен, червен за Ани/ и подправки каквито има за месо. Може и малко вино и соев сос  да напръскаш. Като постоят няколко часа на хладно ги мятам на загрята скара/за тях/ и моята на грил-тигана. Не харесваме в къщи пържоли на фурна - като готвено ни е. Вкусове различни
За гарнитура - картофи във фритюрника, готово карт. пюре, от готовите салати - руска, снежанка.

# 18
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Зиче , чудесна празнична тема.   bouquet  bouquet  bouquet
Айша , снимките не са много хубави , но това можах да сътворя за момента.  Embarassed
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9684917
Аз изчистих , оправих и за тая година свърших.  Laughing
Довечера сме на ресторант с приятели и за готвене няма да мисля.  Peace
Понеже не знам дали ще се включа пак , да ви пожелая -


ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!

Посрещнете я с радост ,
изживейте я с любов ,
изпратете я с успехи!
Късметът и здравето
да бъдат постоянни
гости в дома ви!

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 12:26 от babka_jabka

# 19
  • София
  • Мнения: 16 003
Жабке, благодаря ще и ги покажа/сигурно догодина/.
Весело изкарване и на вас довечера!

# 20
  • Мнения: 22
Айша,мерси за рецептата.Аз обаче нямам фритюрник и картофите ще ги пържа в тигана.А и скара нямам ,имам партигрилче(скаричка) незнам дали там ще стане  Rolling Eyes
Аз снощи направих една торта,баницата се пече в момента,остава да изпека пържолите и шницелите,и да изпържа картофките...
Ако не се "видим" повече ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 21
  • Видин
  • Мнения: 961
Привет, милички! Hug
Зиче, много красива тема!Празнична и блестяща! Hug Heart Eyes Hug

Ошетахме с мама.Сърмичките се варят, месото е сложено в марина и чака само да бъде изпечено, картофената салата е  готва.Данчо начука орехи и ще ги изпече следобяд.
Ще пусна една прахосмукачка, ще минем през банята и сме готови за празника! Grinning


На всички ви желая една незабравима празнична вечер!


# 22
  • тук и там
  • Мнения: 312
Ззравейте дружина!
И моят ден започна с ядове,но вече всичко си дойде на местото.
Снощи до късно ви четох и изведнъж нета изчезна,та до сега.
Сутринта ставаме-тръбите в банята и в тоалетната замръзнали.Мъжът ми ги размрази,а аз през това време приготвях новогодишната вечеря.Вече сме готови,остава баницата,но ще я сложа докато си пийваме,скарата и тя за довечера.
Сега ще се изкъпем и ще си починем.
На Зиче специални поздравления за хубавата празнична тема.
Муци,и на теб весело прекарване на новогодишната нощ.Бъди жива и здрава и много щастлива.
Диди,чудесен и много оригинален поздрав.Приятно ме изненада.
Яжке, и аз като теб се радвам,че ви имам и затова благодаря най вече на Янчето.
Тайне,и ние с мъжо сме сами тази вечер,но след 12 ч.на улицата се събираме всички комшии наоколо,чукаме се за здраве и после продължаваме у някого.Решаваме в последния момент.
Искам всички тази вечер да си прекараме весело,да загърбим грижи и болести и да изпратим старата година с радост,да посрещнем новата с усмивка,с още по голямо настроение,доброта и никакви болести да не ни спохождат.
И аз ви пожелавам една незабравима празнична вечер!

# 23
  • Мнения: 1 558
Еййй, че красиви неща показвате!
Аз нямам време да търся нищо из нета, важното е че мога поне форума да си отворя и да не ме гонят от компа, вече разпръснах нета и на другите компютри.
Гювечът с капамата е във фурната, готови са сърмите, чакат да се пекат, после ще направя баницата, кюфтетата ще се пекат, една салата ще спретнем, а и отделно за младежите картофена, че и това ще носят където ще празнуват...
Абе натоварен ден е, но от край време обичам еуфорията по приготвянето на трапезата.
Накрая и една топла питка ще има.
И надявам се да имаме ядене за 2-3 дни Mr. Green
Весел ден на всички и една прекрасна празнична нощ!

# 24
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 290

 И аз съм наполвин готова,остават питката и баницата.След малко започвам с питката,а баницата - по-късно!

Зиче,чудесна темичка!И аз си мислех,че ще е хубаво днес да имаме нома,празнична тема.Не мога да пиша дълго,но се надявам по-късно пак да стигна до комп!

# 25
  • София
  • Мнения: 4 177
Зиче , темичката е чудесна, в духа на празника  newsm51 Просто нямам думи, как успяваш и всяка е много хубава и различна

Аз направих картофената салата (картофите се оказаха сипкави, но ще я изядем) и баницата току-що извадих и съм я обърнала наопаки (проба във връзка с току що прочетено от форум). Ние се събираме с братовчедка ми у нас и сме разделили задачите, като те си избраха пържолите и баклавата. Аз правих баклава на Коледа и се пръснах от ядене, та сега избягвам да се изкушавам с цяла тава  Grinning. Режем мръвките-мезета и готово. В последния момент ще настържа моркови за салата и това ще е, влизам в банята и после само  cheers

Честита да е Новата година,
щастливи да са в нея всички дни.
От старата година, що отмина,
само най - хубавото запомни!   

# 26
  • София
  • Мнения: 1 739
   Пържолите са в марината,но ще ги пека към 19ч.Капамата е във фурната.Направих традиционна баклава,но ще направя и арабска.Сега ще свия една баница с готови кори и една питка.Салатата-руска и шопска.Смятам около 2о ч да се окъпя и да сядаме на празничната трапеза.

Щях да забравя най-важното-снахата изяви желание да ми помага!
   Весело изкарване на новогодишната нощ!

# 27
  • Мнения: 7 375

                  Ето ме и мен! За разлика от много от вас аз съм го ударила на разходка!!!  Laughing Обиколихме магазините с дедито и сега всичко ми е готово - салати,мезета,плодове и т.н.Баклавата се пече и надничам да не я забравя докато ви чета!  Mr. Green Питката я слагам докато си пием аперитива ,пържолките след нея,та да има време питката "да обиколи нивката" , а баницата след като вече ядем,та да е топличка на масата.Не обичаме да са изстинали.Така изобщо не се натоварвам с безкрайно готвене,а ми остава повече време да си подредя и украся масата.Дедито в момента привежда в ред теракота в хола , а аз.... Embarassed Embarassed Embarassed....съм се монтирала пред компа и мързелувам.Ако се изключи притичването до печката. Laughing
Зиче,ти отново ни изненада ! Hug Hug Hug Прекрасна тема и страхотно ведро,новогодишно оформление!За теб!!!  Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
                   Хайде да пиинем по едно следобедно кафенце!!!


                    И пак ще надничам при вас през цялата нощ!!! Laughing
                    Яжке,пожелавам ти снахата през Новата година да помага , а най-вече да оставя малката принцеса при теб!Това да е твоята помощ за младото семейство! Hug
                    

# 28
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Яжка , безкрайно много се радвам за теб.  Heart Eyes Hug Heart Eyes
Дано разговора със сина ти , да е бил за добре и догодина да нямаш отърване от гледане на малката принцеска.   bouquet Heart Eyes  bouquet  

# 29
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Дидка , от теб кИфето , от мен чайчето.  Hug

Още веднъж Весело изкарване на Новогодишната нощ!

Наздраве на всички.

Общи условия

Активация на акаунт