Австрия 27- Дано щастливите ни мигове са много повече от 2009!!!

  • 14 408
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 153
Eто ме и мен, ве4е 6те съм по редовна. Приспах детенце, и3пратих гостите на 6опинг, хапнах и си дремя пред твто и компа. Радвам се, 4е свър6иха пра3ниците, кофти ми е само, 4е свикнах мъж ми да е по цял ден с нас, а сега пак на работа, но няма на4ин. Не съм свикнала да планирам па3ар 3а много дни и пове4е хора, оставахме и бе3 3ахар и бе3 сол. Сега и утре да мине и ве4е вли3ам в релси.
Ди, такива лъжи4ки съм виждала в киката в ДЦ, на 4ико. 3а матраците, какво да ти кажа, ние в3ехме от конкорд, бератваха ни, мъж ми мн доволен, а3 с болки в кръста. До скоро спях на матраци в об6тежитието и никога не ме е болял кръст, сега ме боли, уж 7 3они, ни6то и половина. Много съжалявам 4е купихме 2 отделни, а не един цял. Май не помогнах много Thinking
3а яденето сам, не успява много, но като поиска му давам
Патенце  и Мондфа3е, добре до6ли  Hug
Невен4о, писах ти на ли4ни
Дол4е, успех в диетата, да ни се похвали6 после bowuu
Съни, няма ли на пър3алката 6ейни под наем или кажете къде има по евтинки, 4е гледах по 30 40 евро, не ми се дават 3а един път. 3а та3и пър3алка къде е по удобно да сле3ем на алте донау или на виена интерней6анъл. Мисля да пробваме тия дни.
4ао 3а сега Hug

# 61
  • Мнения: 112
Здравейте моми4ета,

Патенце,докато ти кажа Добре до6ла! и то дойде време да ти кажа На добър път!Радвам се за вас,4е  сте толкова мобилни.Не  кат мен .Мърдане нямам в този студ.Вие планирате ли ги предварително тези по4ивки или спонтанно ре6авате и тръгвате?

За храненето на децата .Опитвах като бе6е на 8 месеца ,слагах вестници наоколо ,но не можах да издържа на  гледките и от тогава та до днес си се храним.Сладолед Peace оба4е  яде сама и то с такава прецизност ,4е една капка не  се губи навън.Зна4и по принцип може да се храни,но не иска.Сядаме заедно на масата-ние ядем ,а тя през цялото време ни говори и инсценира ,4е се храни.После   с уговорки  хапне малко.Все си казвам да я оставя ,но не ми дава сърце.Това е основен проблем у нас.Сега да питам аз,колко Актимел може да пие едно дете на 3 години?Сега това ни е питието преди сън и много го харесва.

За матраците нямам претенции.Аз държа пове4е на възглавницата.Но най-добре спя като съм с разре6ени  проблеми.Ей на това най-много държа.

Някъде про4етох за истериите и пляскането на децата.Сблъсках се преди време в разцвета на тротц=фазата,но казвам го и на себе си и на вас НЕ!Истерията поставя майката  като безсилна и без авторитет в о4ите на детето,а за ударите -не е 4естно.Те са толкова малки и искрени.В ситуация на явно непослу6ание на детето ми,когато няколко пъти казва6 и ефекта е глас в пустиня  и запо4вам да  усещам ,4е нещо запо4ва да гори вътре и ще избухва ...-бягам -казвам,4е" сега мама ще отиде в другата стая ,докато ти размисли6".А то всъщност мама отива да си " гаси "пожара.Ефекта оба4е  е голям.

Диет Дол4е,не се ядосвай,мила..Ще дойдат и по-грамотни времена. newsm47

# 62
  • Мнения: 214
4естита Нова година и от мен (със 3акъснение) и сърде4ни пожелания 3а 3драве, Щастие и лÜбов.

Софиа спи на Träumeland ина4е и тя оЩе не може добре да яде сама и се плеска но все по-малко.

Супердестинация 3а мен е Куба или доминиканската реп. (Пунта Кана), въпреки 4е не съм била там.

Знам 4е 1 Актимел на ден е достатъ4ен 3а малките деца.

невенчоУ, zнам от съседката, която е мед.сестра, 4е е трудно да се намери детска градина с раб. време след 17 4аса (най-добре е ако фирмата има Betriebskindergarten.)

# 63
  • Vienna
  • Мнения: 266
Уомбат, синините на Беб4о са му от скапан матрак на раzтегателен диван, де да бяха от друго Whistling, а в об6тежитието е спал на обикновен матрак преди 5 6 години, но тогава бе6е 70кг ,а сега 120кг, нали се се6та6 едни прожини какво могат да при4инят. и 4овек като свикне на хубавото, после мн,мн трудно отвиква, пьк и ве4е не сме 1ва младост и спането на кофти матраци ,мн ни се отраzява.
Ние спиме на отделни матраzи, когато има раzлика над 30кг между мьжьт и жената се препорь4ват отделни матраци. на Беб4о матракьт е по хуваб от моя и е доста по мек, вьпрос на вкус.
Макси яде сам от година и 6м., фрау Немец го нау4и, аz и досега супа сам в кь6ти не му давам да яде, само на двора може да прави каквото си иска и да раzлива, но на белите ми килими не.
Сара, планираме ги по4ивките,мн рядко спонтанно. аиде кога 6те се видим с тебе, zабравихме се ве4е. Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 343
Диана,

ние имаме крива лъжица, пълна безсмилица е, казаха ми че като детето се научи да яде с такава, после му е трудно с нормална. не бързай, на градината ще го научат. алекс в 1та градина ми се връщаше като прасе, аз бях полудяла, давах специално лигавник с ръкави да му слагат. сега вече няма проблеми.

Рали
мерси за съветите отн почивка, ама май няма да ме огрее. там дето е топло, се лети 8/10ч, което ми е много, а по наблизо е студено още. ще си купя або за солариума и това е Confused да се върнем на темата за спа уикенда киндерлос Mr. Green

Мондфазе
ски екипа е от едушо, но в спортните магзини сега има намалени много по хубави и евтини, около 20 евро. интерспорт аибл или спортс експертс, където и да идеш, пълно е. каската беше проблем, нашия юнак с много малка глава. ски обувки има навсякъде, но не са най необходими, може да си наеме човек, както и ски. ние ги купихме от бесен ентусиазъм, пък и за виктор да останат, при нас се изплаща.

аз днес се размазах в бенетон, всичко е на минус 50%, алекс е обзаведен вече с ново яке за другата зима, блузки и панталони, чорапи и пижама. много ме кефи  тоя аусферкауф на бенетон, винаги се запасявам здраво, нещата са далеч по евтини от х&м.

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 22:14 от deiana

# 65
  • Мнения: 957
Уомбат, синините на Беб4о са му от скапан матрак на раzтегателен диван

ооо, знам ги аз тия дивани. В къщи имаме 3 броя от тях. Пълна отврат са!!! Миналата година за жилището ми в Бг купувах дивани и се чудех дали да вземам въобще разтегателен, като знам какви пружини, са колко са неудобни и матракът каква смешка е. Все пак си взех разтегателен и за изненада установих, че ги правят вече не както преди с едни телове и тръби , а дървени ламели, нещо като латенрост. Не съм спала още и не знам дали има някакви достойнства въобще.

Давате ли фрухтцверге на децата си? Моят като отказва да яде нормално ядене се чудя вече с какво да го подмамвам.

Днес буквално се изблещих като го видях. Човекът се научи да се качва на столчето си , от там тръгнал да се качва на масичката си и аз го заварвам как тъкмо започва да се върти около себе си както е отгоре на масата #Crazy

# 66
  • Мнения: 39
Deiana на кой бенетон ходи6.Има ли някой удобен в 22 и да е голям.
За шейната на6ета е от тоисорас но има6е в интер6пар за 10-12Е пластмасовата е по-добра от дървената,която е много тежка и неудобна.Има и в Оби и Баухаус пак за такива цени. Пък и няма да е само за една зима.Поне до 10-12 г. се радват децата на пързалките. А за ски екип ние имаме само каска и обувки.Каската е задължително. Naughty дори и за шейната. За ски искам да са 80 см. и о6те не съм търсила.
За яденето Мика си яде сам откакто тръгна на дец. градина на 1.5г. Имам си ръ4на прахосмука4ка и по4исвам при нужда много бързо. Whistling
Аз му давам цверг и пудинг след 1 г.

# 67
  • Мнения: 533
Жени, не знам дали съм доволна от икеиския матрак  newsm78. Едно,че на варианта самостоятелно спане в детската стая минахме от около два месеца, а друго - само Габриела може да даде мнение, ама .... Но този матрак си вървеше размер с леглото, а то като цена е доста изгоден вариант преди да и направим истинска детска стая (сега е по-скоро детска площадка  Laughing).

... пьк и ве4е не сме 1ва младост и спането на кофти матраци ,мн ни се отраzява.

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire (нищо повече няма да казвам за това ти изказване)

аз днес се размазах в бенетон, всичко е на минус 50%, алекс е обзаведен вече с ново яке за другата зима, блузки и панталони, чорапи и пижама. много ме кефи  тоя аусферкауф на бенетон, винаги се запасявам здраво, нещата са далеч по евтини от х&м.


В тоя на Ландщрасе ли?
та пак да си дойдем на темата за спа уикенда  Laughing


# 68
  • Мнения: 413
Съни - аз пазарих от бенетона на Марияхилф, тоя в Донауцентрум няма почти нищо.   Това с ръчната прахосмукачка е идея, ама аз вече съм прежалила персийския, ще се пере напролет  Laughing
В събота, ако не ни "мине котка път" идваме до Етцана

Уомбат - моя като отказваше ядене докато му израстна един зъб, ядеше само солети, хляб с нарязана маслинка  #Crazy , кюфте от ресторантчето за бързо хранене в Икеа, някакъв шинкенташерл от Анкер и бисквитка с шоколад. Нямах избор давах по няколко хапки, поне да има нещо в стомаха си.
 За качването по столове и маси - ние отдавна се катерим, масата също му е любимото място и от там ако има едно лесно да стигне лампите..., по цял ден столовете лежат на пода, два сме оставили за нас с баща му, други са прибрани в килера, а най-го е кеф като от холовата гарнитура са покатери на малката масичка  все едно е покорил Еверест. другото любимо място е да си домъкне  столчето пред мивката и да бърка и да вади ако има нещо в нея, а няколко пъти докопва и отваря чешмата и се къпе буквално. А за да свърша нещо, вдигам щората, и той на столчето си гледа навън кой накъде минава, като стара клюкарка

Деиана - точно с кривата лъжица нашия батко се научи да яде сам, където и да сме ходили винаги лъжичката му беше в чантата ми Joy затова искам да пробвам сега Алекс на нея

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 23:53 от :-))

# 69
  • Мнения: 343
sunny
доколкото знам в донауцентрум има бенетон.
иначе аз обикалям 5 техни магазина  в центъра, на ландщр,на кертнера/2, на мариахлифер/2. и тоя в СЦС. защото не се знае кога къде какво има Laughing сега чакам да паднат на минус 70%, ама тогава не остава почти нищо...
и ние купихме 80 см ски на алекс, имаше някакъв ангебот преди време, излязоха ни 40 евро. то по евтино от наема за една седмица.

# 70
  • Мнения: 343


В тоя на Ландщрасе ли?
та пак да си дойдем на темата за спа уикенда  Laughing




И в него Laughing
тоя в СЦС още е само на минус 30%, малко ми е Naughty

мда, кажи кой хотел ти се ходи? и кога имаш време?

разгледах хотела,който диана предложи, ринг био. ето един ангебот...
http://www.wilfinger-hotels.at/scripts/index.dll?page=111&group=1
оказа се, че като член на профсъюза имам 100 евро гутшайн за процедури за този хотел, тъй че давай Wink

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 00:11 от deiana

# 71
  • Мнения: 277
благодаря ви за отговорите. на анна специално за подробното обяснение. май няма да е много лесно, но не е и невъзможно. фирмата е голяма и наистина може да има нещо организирано. като почнем да говорим по - сериозно, ще ги попитам

весела година

# 72
  • Мнения: 153
Хоп троп
Искам и а3 на топло, но много дале4е топлото сега  Rolling Eyes Една приятелка от тук бе6е с мъжа си в Куба и  е недоволна, от Мексико въ3хитена, но пък имам 2ма по3нати мъже от Бг, които ходят 3а n ти път. А3 ли4но не бих отка3ала   grinning039
Фрухтцвергетата са със 3ахар и мисля да ги преско4а, Уомбат, може да пробва6 с плод и кисело мляко.
Съни, Бенетон има и в SCNord, миналата седмица бе6е 30% намалението. На Кертнера е много добре 3ареден детският Бенетон.
Провалих се с една голяма кутия бонбони Линд, и34е3вам  afwitch
Апропо ядох от кафе Моцарт най вкусните торти в живота ми   Stuck Out Tongue Winking Eye
Лека но6

# 73
  • Мнения: 580
Мога ли да си кажа и аз мнението за кривата лъжица? Моят племенник започна така да се храни, та до 5 годишна възраст се капеше и оливаше, като вземеше нормална лъжица в ръка.

Дейана, защо не ми каза днес сутринта за Бенетон, сега няма да мога да спя до сряда и ще мисля какво съм изпуснала  Mr. Green Аз също предпочитам Бенетон пред H&M (там намалението е виц - две, три закачалки с -50%) . Класически, стилни дрешки които никога не излизат от мода  Peace

По напред някъде стана въпрос за матраците - по Фън Шуй е по-добре, когато матракът е общ. Иначе за голямата разлика в килограмите е наистина важно да има два различни матрака. Дъщеря ми спи на Икеа матрак и е доволна, но на мен нещо не ми харесва. Лошото е, че леглото и е 80х200, тоест нестандартен матрак и ако го купя в Беттен Райтер ще е по поръчка и ще струва между 300 и 400 Евро.

За СПА - Хотелите - гледали ли сте оферти за Шопрон / Унгария? Сюзън като върне може да разкаже повече.

# 74
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Мацки, от снощи само чета, понеже връзката ни, която е мобилна от Т-Мобайл е нещо средно между дайл-ъп и лан в затънтена провинция в България от първите години на това столетие. Та, в тая връзка, ако има пред вас дилема дали да ставате абонати на тая компания за интернет, за Бога, недейте, ама изобщо даже  Naughty Като прибавим към това и все по-редките отпуски от сина ми, направо не остава време да пиша.
Иначе от снощи съм се захилила на Торбестото как допуска, че съм засегната  Whistling Торбесто, вече няма да си играя с тебе на "пази Дани да си пие млякото, докато Филип му досажда"  Crossing Arms  
Патенце, аре сега, не на нас тия за възрастта   Stop Кой знае какви поражения сте нанесли на горкия диван, че и със синини ви е отмъстил горкия мебел  Mr. Green Ама лошо няма - действайте, че като гледам Максо, направо преглъщам каква девойка ще измайсторите  Heart Eyes. Тогава вече ще изпадна в цайт-нот с тия прелестни снахи, дето са наоколо. То Мира ли да избереш, Мимка ли, София, Ана-Мари, Габи, Силвето, Тали, Надин, Вики (пропуснах ли все пак някого?)...  ooooh! Коя от коя по-неотразима! Да му мислят момчетата ни, горкичките  Flutter
Диет Дол4е,не се ядосвай,мила..Ще дойдат и по-грамотни времена. newsm47
Сара, оптимистка такава!  Mr. Green Я, недей да лъжеш, че не ти отива на сините очи  Wink Ако има нещо сигурно, то е, че неграмотността и невежеството са неизкореними! Ама аз що не взема да докладвам на модератор Диетстващото Долче за личната й титла, се чудЪ  newsm78 Ми тя е в разрез с политиката на ФФФФФФФФФФФорума (Ф-то е главно и многократно, за да подчертае уважението ми към нормите и порядките bowuu )
За храненето и аз така се чудя кога да се осмеля и да му връча на Филип лъжицата. Още не съм се престрашила, но и това все пак трябва да стане скоро. Малко се стряскам да не му убия желанието с това подмотване, ама нали съм мързелива и мразя домакинстването, като нищо ще си осакатя детето и ще го храня до 8 клас  Whistling. Но преди това със сигурност ще го отбия от цицата  Peace Освен, ако не размисля  Crazy Да съм тъпа ми е много добре и все повече ми харесва  Mr. Green А от Облака имам тържествено обещание да поумнея след като престана да кърмя. А на нея й имам доверие, щото, както вече казах, уважавам хората, които не са си губили времето, докато са се образовали. И затова й досаждам като изпадна в несвяст от притеснение при някое неразположение на Филип. Ама тя ме търпи все още   Rolling Eyes
Деяна, сега ще потърся линковете за книжките и ще ги постна. Междувременно можеш да търсиш инфо за проблемите с честите отити (а и не само)  в тая търсачка.
Пускам си постинга, че вече няколко часа не успявам да го направя. Ако успея, ще се включа и с други коментари по-късничко.    
Така и знаех: Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 7 нови отговора.   Вижте сами от колко часа се опитвам да публикувам  Crazy

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 02:16 от Renny

Общи условия

Активация на акаунт