Поддържате ли приятелство ако ви връзват често?

  • 3 038
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 919
Човек не може да си избира роднини, но поне с приятелите трябва да се чувства добре. Намери си нови приятели, щом тези не те устройват
Peace

# 16
  • Мнения: 284
Нямам такива "приятели",отдавна съм ги отсяла...........

# 17
  • Мнения: 22 433
Не бих поддържала такива отношения.
Напоследък доста контакти започнаха леко да позамират - в един момент на човек му писва все той да се обажда, да се интересува и т.н. Просто спираш и виждаш кой за какъв те смята. ))

# 18
  • Мнения: 2 401
Има разлика между това да не се срещате/чувате често и връзването.  Сигурна съм, че имате близки, които чувате веднъж годишно примерно, но сте убедени в приятелските им чувства, знаете, че винаги можете да разчитате на тях при нужда.  Докато тези, с които поддържате уж редовни контакти и ви връзват... хмм...

# 19
  • Мнения: 2 563
Имах такава приятелка, десет години. Не ме е използвала за кошче, даже много интереси и мнения споделяме, има чудесно чувство за хумор, изслушвала ме е. Но е много егоцентрична и сприхава. Колко тенекии ми е връзвала, колко пъти ми е отлагала, за да се види с някой друг и други такива. Иначе като се видим "Много те обичам, чудесен човек си". Като й покажеш, че не ти е приятно, се сърди. "Не ми дръж сметка".

Един ден ми писна и спрях да я търся. И така една година. Наскоро ми се извини, търси ме няколко пъти. Вече не се сърдя, но и не ми пука за нея. Като се обади, лафим се и толкоз. Нито може да разчита на мен, нито смятам да я търся.  Stop

# 20
  • Мнения: 41
И аз познавам такива хора, истината е 4е като се отдръпнеш и спреш всякакъв контакт те запо4ват да те търсят

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Зависи дали е приятелство или добро познанство.
С приятелите съм толерантна, с познатите не толкова.
Като цяло не бих поддържала подобни отношения.
Насила хубост не става.

# 22
  • Мнения: 2 388
Ще поддържате ли приятелство с хора, които редовно и системно ви обещават, че ще се видите, или ще ви дойдат на гости, и  в последният момент все нещо им изкача, и се отмятат, после разбирате, че отмяната е била защото са предпочели да отидат и да се видят с други приятели?!

С такива познати, определено не.

Искат все вие да ходите при тях, за да се видите, на тях все им е невъзможно да мръднат извън квартала им.

Такава съм аз. Искам все да се виждаме в заведения, които са около нас или ако ще си ходим на гости, пак да е в нас. Приятелите ми приемат този мой недостатък.

Като се видите говорят все за техните проблеми , радости или вълнение, а ако се опитам аз да споделя нещо , веднага прекъсват и връщат темата към тях?!

Трудно споделям, дори и с много близки хора. Обичам да изслушвам и ако мога да дам някакъв съвет, дори и на хора, които са ми просто познати. Явно се усеща, защото много често някой ми доверява нещо. Не ми тежи.





# 23
  • Мнения: 7 474
Значи толкова са и приятели Wink Хич не бих ги търсила повече.

# 24
  • Мнения: 19 485
Не, не поддържам. Едно време имах някакъв толеранс, сега и него го няма.
Нещо съм се превърнала супер интровертно същество, та и от хора много нужда нямам. Натоварват ме общи приказки с
познати " кой кво прави".

Знаеш ли, разпознах себе си в този пост и ми стана малко страшно. Наистина ли така сме станали нетърпими един към друг? Но и аз като теб не искам да правя компромиси и да се виждам с някого само за да запълня неговото време, да слушам да неговите проблеми, постижения, стремежи, а това какво мисля аз да няма значение. Не ми допадат и клюките по отсъстващи наши общи приятели

# 25
Не бих поддържала приятелство, познанство може, но няма да ги чувствам близки и да им се връзвам, камо ли пък да се уговарям с тях и да ми губят времето.

# 26
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
не....
Достатъ4но лицемерие  има сред заобикаля6тите ме  за да го  допусна  сред приятелите ми....
както и при вси4ко останало залагам на ка4еството, а не на коли4еството...., т е може един да е, но да е приятел....а не само да се нари4а така...

# 27
  • Мнения: 223
Май не бих поддържала такива приятелства .
и аз newsm78

# 28
  • Мнения: 542
не бих поддържала такива отношения!

# 29
  • София
  • Мнения: 5 074
не....
Достатъ4но лицемерие  има сред заобикаля6тите ме  за да го  допусна  сред приятелите ми....
както и при вси4ко останало залагам на ка4еството, а не на коли4еството...., т е може един да е, но да е приятел....а не само да се нари4а така...
По лесно ли е да намериш четворката и щестицата или ч и ш в кирилицата, че не се сещам ?
По темата, не бих и не съм търпяла подобни приятели, защото не са.
Приятелството е дълбоко чувство според мен и е завинаги. Или го има, или го няма.

Общи условия

Активация на акаунт