Колко е приемливо да се дава при сурвакане на роднинските деца?

  • 4 914
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Аз съм забранила да се дава друго , освен монети и лакомства ... не че някой ме послуша , защото малкия се прибра с 60 лв  ooooh!
Аз тази традиция не я харесвам ... не знам нашите баби , защо толкова настояват  Confused Баба ми беше най - активна ...

# 16
  • Мнения: 13 769
Аз тази традиция не я харесвам ...

Традицията не е лоша. Идва от бедни и нямащи времена, но и днес децата се радват на пликчета и дребни залъгалки. Повредата е в родителите. Станаха много  Money - само броят пари, пари, "парички".

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давам колкото ми е на сърце.

# 18
Малките наистина имат нужда от лакомства и/или игра1чка.Пример:
с ПЛЕНЕННИЦИТЕ/НА 3Г И 5Г/,и моята дъщеря/2г/,сме си на село при баба ми,която им казва''Айде,баби,да ме сурвакате и ще ви дам едно нещо''/разбирайте парички под ''нещо''/,и сурвакат нащите и баба им дава пари,и те ги дават на майка си,и отиват при баба и я питат''Ади дай ни сега по нещо'' hahahaТе милите очаквали нещо сладко ,а не пари.Та така ,мисля че малките пари не ги вълнуват ,а лакомства и играчки,докато по-голямата дъщеря,при сурвакане очаква парички.

# 19
  • Мнения: 14 654
Тази традиция със сурвакането ми е много противна и не я спазваме у нас. Не купувам сурвачки и не уча детето ми да декламира разни стихчета, които не го интересуват ни най-малко. Не разешавам да ме сурвакат и други деца, така че на никого нищо не давам  Mr. Green

# 20
Много обичам да ме сурвакат  и винаги давам  по 2 лв.независимо дали  са ми роднини или не. Също давам и малки десертчета( вафлички,шоколадчета ),които купувам именно с цел раздаване.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Ха, че ние на дъщеря ни дадохме по 2 лв.  Wink Тя изпадна във възторг и изобщо не е правила сметка колко точно са парите. За роднински деца не знам... може би пак толкоз бих дала  Grinning Всичко е символично и няма нищо общо със събирането на пари за колело например. Майка ми й даде повече, но всъщност тя събра 23 лв от няколко човека. На 5 и половина е. Сега й предложих с тези пари да си купи хубава книга  Wink

# 22
  • Мнения: 1 064
Много обичам да ме сурвакат  и винаги давам  по 2 лв.независимо дали  са ми роднини или не.
Ха, и аз така си мислех, ама до миналата година. Тогава дъщеря ми - 12 г., направи неописуема физиономия, когато извадихме с баща й по 2 лева. Само искам да отбележа, че тя няма много-много отношение към парите. Роднините честичко й дават пари, тя не винаги съумява да ги изхарчи и... срам не срам, ще си призная - все ни ги дава като закъсаме. После връщаме де, че да има откъде пак да взимаме Embarassed
Тъй че искам да кажа, разбиранията се менят, сигурно от инфлацията...

# 23
  • Мнения: 164
Всеки според възможностите си, аз лично предпочитам лакомства и плодове.

# 24
  • Мнения: 6 618
Ние сурвакаме само бабите и дядовците   събрахме и лакомства и парички ,но наистина си мисля ,че торбичка със сладки и плодове е достатъчна.

# 25
  • София
  • Мнения: 395
На по-близките деца в родата дадох "по-голяма паричка".Някои от тях са малки и не разбират, но всички имат касички и торбичка със сушени плодове, орехи, сладки
На децата на съседите ,минахме с по една от същите торбички торбичка и по два лева.
Ако не се лъжа се дава паричка за сурвакане.Поне аз така знам

# 26
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Как така '' приемливо''-всеки сам преценява възможностите си.

# 27
  • Мнения: 100
Не забравяйте, че сурвакането е най-вече за здраве.Малко странно ми звучи изказването: Забранявам да ме сурвакат и децата ми да сурвакат...

# 28
  • Мнения: 4 292
Аз обичам да ме сурват. Обикновено давам торбичка с лакомства и 5 лева вътре. На сина ми също му дават торбичка със сладки работи и плодове и по 5-10 лева. Той си има касичка и си ги събира.  Wink Сурва само най-близките роднини, които знам, че няма да си помислят, че ги муфтим. Радва се детето, не мога да го леша от това.

# 29
  • Мнения: 542
дава се според въэможностите!

Общи условия

Активация на акаунт