ЮНСКИ мами 2009! Тема №16

  • 18 710
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Вчера на мен ми казаха една бабина деветина Laughing  Когато бебето мръдне за първи път и срещу когото е насочен корема на него щяло да прилича (по характер).Аз не вярвам на тези неща Peace  ако има изобщо някой до вас в този момент

# 16
  • София
  • Мнения: 2 132
Вчера на мен ми казаха една бабина деветина Laughing  Когато бебето мръдне за първи път и срещу когото е насочен корема на него щяло да прилича (по характер).Аз не вярвам на тези неща Peace  ако има изобщо някой до вас в този момент
Аз си пишех с баща ми по скайп иначе си бях сама. То си е едно и също де, аз на баща си приличам по характер  Grinning

# 17
  • Мнения: 35
Значи ще прилича на вас със баща ти Laughing

# 18
  • Мнения: 136
Добър ден и от нас. Аз продължавам (вече втори ден) да не чувствам нищо в корема си, гледам да не се притеснявам, ама и ако днес не усетя някакво придърпване, направо ще полудея. Вчера лежах, плаках и му викам: Моля те, мамо, ритни ме малко, да ме заболи, да знам, че си живичко, пък то нищо не прави. После и корема си галих, ставах уж да се разхождам, ама нищо. Или е много инато, или е много мързеливо, или третата причина не искам да я споменавам, гледам да си я отхвърля от главата.

Нашите софри още не са свършили. От новогодишната нощ останаха сумати ястия и тази вечер ще ги транспортираме при едните приятели, с които празнувахме, за да ги довършваме. Утре и вдругиден май предстои да посещаваме и двата чифта родители, дано плановете се отменят, щото ако се кача на кантара, ще пише като в онзи виц "следва продължение"  Joy
 

 

# 19
  • Мнения: 1 425
Честита нова година! Нека тя ви донесе много здраве, щастие, късмет и много сбъднати мечти!


И аз от няколко дни усещам бебето  Heart Eyes. Рита ме от ляво около равнището на пъпа.

Вчера си изкарахме страхотно. Бяхме обещали на децата да ги водим на басейн с пързалки и т.н. Близо до нас построиха огромен търговски център с такива басейни. Децата страшно се забавляваха - имаше пързалки с най-различни ефекти, басейн със солена вода вътре и на вън, също и със сладка вода пак вътре и вън, джакузита, разни водопади, температурата варираше от басейни с 18 градуса вода до вода с тепмература 39 градуса. Познайте аз къде най-много се киснах  Mr. Green.

Пожелавам на болните мами бързо да оздравяват!

Кари и Mayflower, пазете се много! Функцията на бъбреците по време на бременността е доста увеличена и може да се получат такива кризи.

# 20
  • До моста на реката
  • Мнения: 62
Здравейте и от мен в новата темичка!!!
Аз точно на 31.12.усетих първите "ритничета"!Бяхме у кумовете да празнуваме.И при мен бяха от ляво,малко под пъпа!!!

# 21
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Честита Нова Година на всички! Здрави и много послушни бебовци на лято Sunglasses Много ви се радвам като чета как си усещате бебчетата. Аз все едно не съм бременна. Едно малко коремче, като на преяла, тук таме някое придърпване в корема. Преди празниците ходих на ехограф и ако не бях го видяла да плува вътре съвсем щях да се помисля за небременна Simple Smile  Полът при мен ще се разбере евентуално чак в началото на февруари, когато съм на ФМ. Аз съм си измислила страхотно женско име и много си мечтая за момиченце, но повечето ми казват, че ще  имам момче. Е, каквото и да е, няма да го върнем Wink

# 22
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен в новата темичка! Тези дни доста ме боли десния бъбрек уж пия но-шпа но май не помага.....
Аз се надявам утре като подарък за рожденния ми ден да усетя бебчо и на 5.01 да видим пола му  Heart Eyes
Приятен ден на всички   bouquet

# 23
# 24
  • Мнения: 753
Гъделичкова, въобще не си мисли лоши неща! Бебчето си е добре - ако има нещо, майката няма как да не разбере - повтарям една мисъл на майка ми. Аз първото го усетих много слабо на 18 навършени седмици. Мисля, че и по-късно е нормално. Ще видиш, ще се изненадаш приятно!:)
Аз имам чувството, че нося пак момченце, но нали съм решила да се изненадвам Wink, първия път пък мислех, че  е момиче Simple Smile Но бяхме подготвени с имена.
Катя, като разказваш, ми се ще и аз да съм там макар, че съм повече съм по плацикането, а не по плуването Simple Smile
Днес роди на мъжа ми втора братовчедка след години проблеми, ин витро - момиченце, да знаете колко им се радвам! през огън и вода мина жената, възхищавам и се.

# 25
  • Мнения: 136
ayas, и аз все това си повтарям - че ако има нещо лошо, щях да го усещам. Просто преди 2 дни беше много активно, не знам дали бяха ритници, но със сигурност усещах как се мърда из целя ми корем, дори го напипвах. И изведнъж спря. От 1 час насам обаче май пак се размърда, не съм убедена обаче. Сега съм като удавник за сламка - хващам и се за най-малкото нещо, което усетя, може и газове да са. Няма значение, сетих се, че преди няколко седмици пак ми се беше случило ден-два да нямам никакви сигнали и ходих на ехограф извънрендо, а лекарката ми каза, че бебето се чувствало много комфортно в момента, май поспиваше. Сигурно се е уморило от празнуването. Аз и хоро малко поиграх, не че мога, ама поскачах малко, нали няма опасност за малкото?

Гледахте ли вчера по новините за първите бебета на 2009? Големи сладури бяха, скришом си поплаках. Нямам търпение да идва този юни месец, колкото и да ме е страх и от раждането, и от това как ще се справям като майка.  Също така казаха, че в последните 2 години се раждали много повече господинчовци отколото госпожички.

# 26
  • Мнения: 96
Somebody, благодаря за информацията Laughing

Да ви се похваля как се преборих / частично/ с хъркането на мъжа ми. Като спи на по-ниска възглавница с анатомична форма , тази нощ само веднъж го сръчках да не хърка, а хъркането беше доста по-тихо от обикновено. Миналата нощ пък въобще не е хъркал. Явно си зависи и от възглавницата, а преди това беше някакъв кошмар, хем силно, и непрекъснато при най-малкото събуждане от моя страна се налагаше да го сръчквам.  Crossing Arms ThinkingЕх дано съвсем да спре да хърка, че в последния месец положението е много зле, не стига че едвам заспивам, а и ми хърка ooooh!

# 27
  • Мнения: 136
PoLy_PoLy , направо ти завиждам. Моят и при ниска, и при висока пак си хърка. Сега спи дори върху 2 възглавници, но положението е същото. От 1 месец насам и при нас е кошмар, не мога да спя от него, непрекъснато го бутам. Тази нощ пак се местих на дивана и спах страшно неудобно. Сутринта му казах, че трябва да намерим някакво решение, защото това се превръща в голям проблем, а той чак се разсърди, не съм го оставяла и него да спи и само съм го тормозела за това хъркане  #Cussing out

Понякога направо се моля и аз да прохъркам, за да види той какво ми е на мен  smile3515

# 28
  • Мнения: 96
Gydelichkova, напълно те разбирам....аз пропуснах да напиша и още една "хитринка". Ние сме сложили канчета с вода на радиоторите, в спалнята парното е на 0 и отваряме вратата към хола и оттам влиза топлината. А освен това сложих и един леген с вода в спалнята и оттогава въздуха не е толкова сух. А колкото по- сух, толкова по-нетърпимо е хъркането. ooooh! Опитай и ти с вода или нещо, което да овляжнява въздуха.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз за хъркането на моя мъж съм му открила цаката. Когато лежи на дясната си страна- не хърка. То той хърка само ако пил алкохол де, та не се налага кой знае колко често да е с гръб към мен  Laughing ( аз съм от лявата страна на спалнята).

Общи условия

Активация на акаунт