какво съдържа плодовото пюре?

  • 1 609
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 020
Имам някакъв далечен спомен че Гербер имат пюре "Круши"  - малко бурканче от 80 грама, което е 100 % круши, според етикета.
 В момента имам на Гербер "Ябълки, моркови и грозде" със състав - ябълки - 53%, моркови -  27 %, ябълков сок - 14%, сок от бяло грозде - 6%.
Без добавена захар.

Пюрето е за след 4 м. (аз лично заради гроздето, ни бих го дала толкова рано)

# 16
  • Мнения: 27 524
Тук препоръчват гроздето като подходящ плод (пресен) от 6-ти месец. Не мисля, че е проблемно   Simple Smile

# 17
  • Мнения: 9 973
млако вманиа4аване ми се струва това със стоте процента... Mr. Green
аха Grinning
вкъщи си направете 100% Wink,иначе едва ли има някъде!Това,че на етикета пише...е вятър работа Crazy

# 18
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
ами ще си направим. пък и не ми се струва вманиачаване, особено за малки бебета.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре е домашно приготвено пюре Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Най-добре е домашно приготвено пюре Peace

При условие че и плодовете са домашни, без нитрати.  Peace
Плодовете от пазара са опасни, а производителите на пюрета и детски сокове имат контрол за нитратите.

# 21
  • Мнения: 9 973
ами ще си направим. пък и не ми се струва вманиачаване, особено за малки бебета.
е,и нашите са били малки.Какво толкова-отиваш и купуваш,никой обаче не те кара насила

# 22
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
ами ще си направим. пък и не ми се струва вманиачаване, особено за малки бебета.
е,и нашите са били малки.Какво толкова-отиваш и купуваш,никой обаче не те кара насила
ама аз не се заяждам. просто попитах всички пюрета ли съдържат всякакви работи освен плод с кой знае какво качество. въпрос на избор е кой как и с какво ще си храни детето. никого не убеждавам, нали? аз готвя за останалите, не купувам готова храна в консерва, въпреки че има много марки на пазара. така и за детето.

# 23
  • Мнения: 1 100
Това,че на етикета пише...е вятър работа Crazy
Деси, опитай примерно Hipp 100% ябълка и кое да е ябълково пюре, смесено с картофено или оризово нишесте - разликата е осезателна!

От 100%-ви плодови пюрета има смисъл когато се добавят към каша или друга храна, ако се консумират самостоятелно са прекалено киселинни - това е една от причините много производители да добавят някакво нишесте /а втората - за да им излезе по-евтино Wink, но това е отразено и в цената за крайния потребител/.

# 24
  • Мнения: 405
Това,че на етикета пише...е вятър работа Crazy

От 100%-ви плодови пюрета има смисъл когато се добавят към каша или друга храна, ако се консумират самостоятелно са прекалено киселинни - това е една от причините много производители да добавят някакво нишесте /а втората - за да им излезе по-евтино Wink, но това е отразено и в цената за крайния потребител/.
Много добре казано! Peace

# 25
  • Мнения: 2 132
Аз взимам чисти на Сънвал и на БайбиБио/ БайбиНат.  И двата вида са био. На вторите може да видиш съдържанието в сайта на Биосвят и да си поръчаш. Сънвал питай вносителя им Неделчев къде да ги намериш в твоя град.

# 26
  • Мнения: 53
Чистите (еднокомпонентните) пюренца ги взимах в началото на захранването. Сега взимам такива, ако искам да добавя томно определен плод, който не мога да намеря в прясно състояние. Като марка съм взимала на Хип и Сънвал и см много доволна. А сини сливи - само на Гербер, във всички останали имаше я нишесте, я пектин и други подобни. Само на Гербер намерих само сливи.

Общи условия

Активация на акаунт