Израел 19

  • 14 284
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Снежи на какъв език комуникирате със съпруга?Бързо оздравяване  Hug

# 46
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Здравейте, искам да пиша много ама нямам време,че пак сме болни. Отпочнахме годината зле и първата покупка даже беше лекарства  Sick Cry
Boryana, нещо за теб, мисля че е важно. За здравната каса можеш да си направиш застраховка и преди да имаш осигурителен номер. Просто трябва да отидеш не в Битуах леуми ( осигурителния фонд на Израел), а в съответната каса, предполагам си избрала Клалит, като мъжа ти. Там ще исакаш да си направиш застраховка и те ще ти разяснят какви са ти вариантите, а след като ти направят осигурителен номер ще я прекратиш. Но застраховката ти дава право да ходиш на лекар и да ползваш безплатни мед. услуги и аз си мисля че е важно, защото осигурителния номер може и няколко месеца да ти го бавят. А ти всъщност досега нямала ли си застраховка?  newsm78

А и за думата "Штутник"  Thinking , според мен значението и е повече в смисъл човек който си пилее времето и е малко обидно, а не човек който прави глупости. Може би отговаря на нащо нехранимайко  Crazy Иначе за "лигав" има "мефунак" или аз бъркам, то май има и значение какъв е подтекста на изречението.

  bouquet

# 47
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Благодаря много Карол  Hug Никога не съм си правила никакъв вид застраховка,нямам идея за какво става въпрос,дори като работех по корабите си нямах застаховка...
А за лигав просто вчера нашия изперка и аз исках да ми кажа,че е голям лигльо ама така на шега...
  bouquet

# 48
  • Мнения: 28
Karol,неприятно ви се е случило,но бързо-бързо  да оздравявате.
Борянка, за теб си мислех днес - нали преди време мечтаеше за сватбеното ви парти в Израел,искаше да е в градината на ваш приятел ли какво беше?нещо за факли си спомням ... какво планирате?

# 49
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ели да ти кажа за момента нищо не планираме с точност....само документи са ни в главата.Утре ще ходим до Афула за да видим какво точно искат от нас....като свършим с това ще му мислим за партита Simple Smile

# 50
  • Мнения: 465
Снеже Hug Радвам се да те "видя", пък макар и не в арабската тема.   bouquet
Момичета нищо лично към списващите тук, Снежи ме разбра Wink

За сега имам един друг планиран стаж пак в тази посока, но не искам много да говоря. Ако стане, ще се похваля Wink Та въпросът е дали ще имам достатъчно време за двете неща. За друго колебание нямам.
Вие как сте, в коя част беше вашият град, спокойно ли е?
Оздравявайте бързо!  Peace

# 51
  • Мнения: 2 952
Освен да вземеш да кажеш и за връзката си с Израел  Simple Smile .....

# 52
  • T"A
  • Мнения: 2 515
А и за думата "Штутник"  Thinking , според мен значението и е повече в смисъл човек който си пилее времето и е малко обидно, а не човек който прави глупости. Може би отговаря на нащо нехранимайко  Crazy Иначе за "лигав" има "мефунак" или аз бъркам, то май има и значение какъв е подтекста на изречението.

Мефунак е глезен, от лефанек=глезя - за глезени деца се използва, за хора, които са свикнали да им угаждат (аз съм си мефунекет Mr. Green), клиентите също се глезят...  Peace Щутник е някой, който прави глупости  (Ментов даже казва, който прави смях - осе цхоким)- в смисъл на шеги и закачки; Обидно е, ако се каже за някой като определение, че не е сериозен в живота (тогава е със смисъл на нехранимайко), но за несериозност/лигавене в даден момент не е обидно, според мен  Peace

Тигър, не пропуснахме снега  Grinning Даже трябва да чистим улицата, пада се ред на родителите ми по график, но ние ще подадем едно рамо (т.е. една лопата) Laughing


Извинявайте, че не отговарям, но тук вкъщи на много хора трябва да обърна внимание  Grinning
Обаче поглеждам към форума всеки път, когато мина покрай компютъра  Hug

# 53
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Тигър, не пропуснахме снега  Grinning Даже трябва да чистим улицата, пада се ред на родителите ми по график, но ние ще подадем едно рамо (т.е. една лопата) Laughing

Абе знаех си аз, че так ще се решат снежните проблеми на София... Като не може общината да почисти, да викнем израелците!
То си е направо приятно да изринеш снега от половината улица, я! А, и още нещо - само първия път няма да им вземаме пари за удоволствието...  Laughing

# 54
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Снеже, Карол да оздравявате бързо Hug
Боряна, за здравната застраховка и аз те съветвам да проучите и да си направиш (както и Карол те е посъветвала)дай боже да не ти се налага, но всичко се случва, а да плащаш в Израел за доктори никак не е евтино.
Пете, топличко казваш че е Grinning, при нас какъв красив сняг е навалял и всичко е толкова чисто и бяло Hugмалка зимна приказка е.
Мента, браво на вас Hug със сигурност Ментов ще помни това дълго време Laughing

# 55
  • Мнения: 1 526
Днес цял ден ми е лошо, ама много...
От втората бременност развих силна непоносимост към фъстъци (кашу и шам). Влех си ново мюсли, без да чета какво има и се оказа, че е имало вътре. Изядох точно два залъка докато усетя симптомите  Sick  Sick  Sick. Цял ден съм на легло.

Но всъшност не дойдох да ви съобщя това, а нещо много по- важно.
Силно се надявах, че това няма да стане, макар че го чакахме.
Танкове тръгнаха... започна се... Чакат ни трудни дни...

# 56
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Мъжо не искал да ми каже за таковете за да не ме тревожи аз пък взех че влязох в информационна агенция Фокус и разбрах....
Би ми се искало някой да разкаже повечко какво да очаквам сега,но само ако не съществува вероятност някой модератор да ни издърпа ушите заради дискутираната тема.
Тали всички по един и друг начин сме болни,ето Снежито и Карол и те болни а и аз нещо не се чуствам добре ама то при мен е сигурно защото много я мисля тая застраховка Simple Smile
Пожелавам на всички скорошно оздравяване  Hug
Ментичка дай някоя снимка на сняг де  Praynig Кога се прибирате?
И аз днес като Петито голяма разходка направихме и аз с моя тракторон(тус тус хахаха скутерче) много карахме,много обикаляхме.Зеленина все едно е пролет,красота...Видях много хора май лапад беряха,ама ме досрамя да спра да ги зяпна в ръцете какво събират  Blush ...
Ханд в стара тема видях,че и ти си се интересувала от временна застраховка през лятото,я кажи какво стана накрая  Hug

  bouquet

# 57
  • Мнения: 1 526
http://il.youtube.com/watch?v=OLsiFfv6K6E&feature=related

Поздравявам ви с това изпълнение на Нинет.

Борянка, това означава много нови жертви... и от двете страни.

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 23:14 от Tali Dan

# 58
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Тъжна песен,клипът... душата ми....  newsm45

# 59
Първо да честитя НГ със закъснение,какво да се прави.
И аз да се оплача,от много отдавна не съм стояла будна толкова много време,като сумнанбул съм. Confused Не искам да поглеждам баклава и баница в следващите няколко месеца /с Миши си съчувствахме взаимно - тя за баницата,аз за руската салата Laughing/
И после,днес като чух,че пускат танковете ми стана още по-гадно.
Сега пропускам нарочно всички репортажи,като топка съм. Sick
Не искам повече война и жертви,ама кой ме пита мен. Crossing Arms  Crossing Arms  Crossing Arms

Бързо оздравяване на болните и поздрави!
Тали,благодаря за песента!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт