Честита Нова Година 2009-та на веселата ни Габровска чета

  • 12 027
  • 301
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 910
и ние го усетихме,добре че децата не разбраха какво става

# 286
  • Мнения: 141
Ч.Р.Д. на Любослав!Да е жив и здрав!Много игри и щастливо детство! nbirthday

Да и ние го усетихме,ама то това беше мноооооооого слабичко.Друго си е на другият ден да си купиш нови чашки и чинийки от магазина,и да си караш TV-то на ремонт!Случвало ми се е ! Mr. GreenДай боже само с такива земетресения да се разминаваме! Praynig

# 287
  • Мнения: 252
Да наистина дай боже, да няма по-сериозни. Ние живеем на 7 етаж, ами аз си се стреснах, но детето не разбра, пък още не си беше легнало.

# 288
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Мъжа ми е усетил земетресението , аз не  Blush Никога нищо не усещам , само в деня когато раждах Боряна имаше земетресение , което усетих и толкова се шашнах .

Надя знаеш ли че няколко пъти те срещнах по Брянска ? Дали е възможно да си ти?

# 289
  • Мнения: 11 018
Снощи,  по време на земетресението, бяхме на рожден ден и от музика, приповдигнато настроение и няколко малки бясчета, които цяла вечер не се спряха, нищо не усетих. Mr. Green
От една статия в Интернет разбрах, че е имало земетръс в Габрово. Embarassed

# 290
  • Мнения: 2 013
Здравейте,габровски майчета.
Реших да драсна тук няколко реда за да се похваля.От София съм,но поради куп причини реших да раждам е Габрово....
Много доволна останах АГО беше супер,чисто спретнато,персонала любезен.
Не съжалявам че с бебка и мъжо предприехме това приключение  Peace
Биси се роди на 13.12.2008г. но бях в болницата от 11 до 15 декември,има ли мами родили по това време там newsm78
Поздравявам ви!!!

  bouquet

# 291
  • Мнения: 141
Arodoet напълно е възможно да съм аз.Оттам минавам за центъра и въобще това е маршрута на нашата разходка с бебоки.Винаги съм със слинг,пускала съм и снимки на нас с бебо.Та с две думи обади се следващият път Mr. Green Hug!
Днес нашто тати ни разходи до Трявна малко да разнообразим.Бебоки беше като Мара Подробната и вместо да спи ,непропусна нищо от разходката ,даже на две три места се обади  Joy,явно имаше какво да каже!

# 292
  • Мнения: 92
Linofrina , имали сте друг вид земетръс  Twisted Evil  Hug
♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ , честито ти бебче, да ви е здраво и много радост да ви носи! Радвам се, че си останала доволна  Hug 
А сега в Габрово ли ще си живеете или е временно?
Najda, усеща се вече порасналото бебче, започва да наднича и да опознава света около него  newsm32

# 293
  • Мнения: 2 013
Linofrina , имали сте друг вид земетръс  Twisted Evil  Hug
♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ , честито ти бебче, да ви е здраво и много радост да ви носи! Радвам се, че си останала доволна  Hug 
А сега в Габрово ли ще си живеете или е временно?
Najda, усеща се вече порасналото бебче, започва да наднича и да опознава света около него  newsm32

Прибрахме се на следващия ден след изписването.Колкото и невероятно да звучи,'дигнах се бременна и преносваща с три дни, от София,само за да родя в Габрово!
  Hug

# 294
  • Мнения: 11 018
♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ , а защо реши да родиш в нашия град? Не че е лошо да родиш тук, но пътят София-Габрово-София не е малко, особенно пък само за едно раждане. Sunglasses
Миналата година по друг повод бях написала тук един списък с нещата, които са необходими за АГ отделението и една съфорумка от друг провинциален град, която пишеше в темата ни по същия този повод, сърцераздирателно заяви, че в нашата болница сме в каменната ера и сме много зле . Mr. Green Mr. Green

Хей, двете желаещи да пускат темата - t_nestorova и ledenata, вече сме на 20 страница Simple Smile
Време е за нова, не мислите ли? Rolling Eyes

# 295
  • Мнения: 252
Е не давате да се наспим бе, сега ще я пусна. Пък и тя още не се е изписала 20-страница. Mr. Green

# 296
  • Мнения: 2 013
Linofrina ето защо...
Когато дойде деня на термина,а аз нямах никакви признаци,че ще раждам,моя гинеколог ме посъветва всеки ден да ходя до Шейново на записи на тонове.Бях решила да раждам там,но пореди причините които сега ще ви напиша се отказах!
Всяка сутрин мъжо ме водеше до Шейново на записи,до една прекрасна утрин,когато пред приемната се струпаха 11 жени с контракции.Най-спокойно изчаках да приемат всяка една от тях,тук няма място за сръдни и подобни,и когато дойде редът ми дежурната ме качи горе на запис.Каза ми "сядаш тука и чакаш да те извикат" и аз седнах и зачаках.
По едно време към мен се таркаля този мамут др Ковачева и ми вика : "Ти що седиш тука?", и аз и обяснявам и тя "Не!Тука не може!!! Shocked Слизаш доло в консултацията,там да ти правят записи!
Аз и отговорих,че до сега само тук са ми правили записи,дори вчера самата тя ме видя докато лежах,а тя "Не,доло!" Слязо доло плачейки и пред приемната ме вижда дежурната и ми вика "Ти какво правиш тук,готов ли е записа? отговорих и че не,че са ме изгонили и тя ме хвана за ръка и пак тръгна да ме води горе.При което в коридора пак ни пресреща мамута Ковачева и "Тая защо пак ми я водиш??? аз  #Crazy "Смъквай я доло,че и с дрехите даже!"  #Crazy
Вече не издържах и и обясних,че вече няколко дена никой не ми е правил забележка че идвам с дрехи и са ми правили записи там,които съм плащала не на каса,а на акушерката!!!
След тези 2 пъти,в които ме гони като мръсно коте,аз обляна в сълзи слязох при мъжа ми и му казах "На секундата се махаме от тук!По-добре у нас да си родя от колкото да се оставя в ръцете на тази кобра!"
Да не споменавам,че още от началото на 8-ми месец доктора ми констатира "Много презряла плацента,3-та степен" и като знам,че във всеки един момент тя може да спре да храни бебето,направо умирах от страх,а те в Шейново дори на искаха да ми погледната снимките и да изслушат какво се опитвам да им обясня!
Когато подметнах това на една акушерка,с надеждата да ми обърне внимание,тя ми отговори "Баба ти като е била бременна не е имало ултразвук,ама е родила майкати,кво се шашкаш!!! Shocked Това окончателно ме накара да си тръгна от там с 300!!!
  Само да допълня,че на една моя съученичка,същия този мамут и е казал "Внимавай,да не се видим на раждането!" само защото тя се е оплакала,че си спестяват видеозони и изследвания.Събрала пари от персонала и ги метнала в очите на момичето,след красноречивата заплаха...Мисля,че вече ви е ясно...
 И тогава по покана на братовчедка ми с мъжо запалихме колата и в Габрово.Братовчедка ми работи в Тота Венкова-старша мед.сестра.Въобще не съм се и замисляла,тръгнахме веднага,знаех че там ще ми се обърне внимание и поне ще получа по-човешко отношение.И не сбърках,нито съжалявам че в личната карта на дъщеря ми ще пише Габрово,а не София.В онзи момент мислех само как дъщеря ми ще се роди жива и здрава,как двете ще сме добре,и няма да съм на тръни от заплахи и т.н.Да ви кажа чесно,в онзи момент бих родила и на Луната ако знаех,че ще сме добре!Раждах при доктор Илиян Митев,а акушерката се казваше Мария Филева.Много съм им благодарна   bouquet
Всички бяха любезни,отзивчиви!Освен това останах изумена от чистотата и хигиената.Банята и тоалетната,чисти,бели,светят...няма миризми,няма нищо.Казвам това,защото в 7 месец лежах в Шейново за настинка,и не мога да ви обясня какво се нарича мизерия.Тоалетните нямат дъски,копчетата за водата изскубани,смрад...а най-редовен номер беше във тоалетните да се нагледаш с тавички с плаценти на родилки.Можете да си представите как подейства това на момиче бременно за пръв път.Точно там станах пряк свидетел на6-7 натурални раждания и видях от близо за какво иде реч.Там нямаха навика да затварят врати,всеки желаещ можеше да гледа и слуша.Мисля ,че това ме психяса и бях откачила от страх за раждането.Повечето потребители тук помнят  Hug
Е милички,поздравявам ви,а пък въпросната майка да беше дошла в Шейново да ражда и тогава щях да я питам каде е каменната ера!!! Mr. Green
  bouquet  bouquet  bouquet
П.С. съжалявам,че се отпуснах толкова  Embarassed

# 297
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Rbaby1, да ти е жива и здрава дъщеричката. Много се радвам, че си останала доволна от нашето родилно отделение. Горда съм  Grinning.
Аз пък съм раждала в Шейново /тогава живеехме в София/  Wink.

# 298
  • Мнения: 2 013
Забравих-само да кажа,че след като родих ползвах ВИП стая,също съм много доволна,от естрите.
А пътуването не го усетих въпреки преносването.Обожавам да пътувам.На връщане беше малко гадничко,защото имах разкъсвания и доста шевове и не ме питайте как съм седяла на една страна 250км,но пък на бебка и хареса.Спа през целия път!
Ако се наложи пак бих раждала в Габрово!

# 299
  • Мнения: 141
Rbaby да ти е жива и здрава малката принцеса другото ще се забрави лесно!Аз имах подобни изживявания преди да родя и след това,та те  разбирам напълно какъв ужас си изживяла!

Общи условия

Активация на акаунт