Re: Fragrancex.com - размисли и страсти...аромати и доставки-4-та тема

  • 30 616
  • 593
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 594
Аз само да се похваля, че вчера си получих пратката от 02.02  Grinning

# 556
  • Мнения: 522
Аз само да се похваля, че вчера си получих пратката от 02.02  Grinning

Честито. Само с това ли ще се похвалиш? Кажи какво си поръча.

# 557
  • Мнения: 1 028
Момичета,моля за  съдействие-имах една голяма поръчка към Фрагранса,която изобщо не съм си помисляла,че след като е на стойност 211 $ ще подлежи на обмитяване,някой може ли да ми каже каква е приблизителната стойност в проценти на въпросното мито?Мога ли да откажа да взема поръчката,какви ли ще се последствията откъм Фрагранса,уж следя темата,но май такова не съм чела досега,ако ще ми искат 40-50 $ мито,ще откажа да взема поръчката.И дължа ли ДДС за цялата работа?

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 12:56 от Папитууу

# 558
  • София
  • Мнения: 1 270
Момичета,моля за  съдействие-имах една голяма поръчка към Фрагранса,която изобщо не съм си помисляла,че след като е на стойност 211 $ ще подлежи на обмитяване,някой може ли да ми каже каква е приблизителната стойност в проценти на въпросното мито?Мога ли да откажа да взема поръчката,какви ли ще се последствията откъм Фрагранса,уж следя темата,но май такова не съм чела досега,ако ще ми искат 40-50 $ мито,ще откажа да взема поръчката.И дължа ли ДДС за цялата работа?

А кой ти каза , че подлежи на обмитяване???

# 559
  • Мнения: 733
Момичета,моля за  съдействие-имах една голяма поръчка към Фрагранса,която изобщо не съм си помисляла,че след като е на стойност 211 $ ще подлежи на обмитяване,някой може ли да ми каже каква е приблизителната стойност в проценти на въпросното мито?Мога ли да откажа да взема поръчката,какви ли ще се последствията откъм Фрагранса,уж следя темата,но май такова не съм чела досега,ако ще ми искат 40-50 $ мито,ще откажа да взема поръчката.И дължа ли ДДС за цялата работа?

А кой ти каза , че подлежи на обмитяване???

От 01.12.2008г. необлагаемия минимум е 150Е или равностойността им в друга валута (цитирам от друга тема). Не би трябвало да ти я обмитяват...

# 560
  • Мнения: 594
Момичета,моля за  съдействие-имах една голяма поръчка към Фрагранса,която изобщо не съм си помисляла,че след като е на стойност 211 $ ще подлежи на обмитяване,някой може ли да ми каже каква е приблизителната стойност в проценти на въпросното мито?Мога ли да откажа да взема поръчката,какви ли ще се последствията откъм Фрагранса,уж следя темата,но май такова не съм чела досега,ако ще ми искат 40-50 $ мито,ще откажа да взема поръчката.И дължа ли ДДС за цялата работа?

А кой ти каза , че подлежи на обмитяване???

Цитат от сайта на Финти  "От 1 декември 2008 лимитът за обмитяване на стоки е 150 евро или равностойността им в друга валута що се отнася до внос, при който поне една от страните е юридическо лице (като например купуване от онлайн магазин). При внос при който и подателят и получателят са физически лица (както може да бъде например при покупка в eBay) прагът на безмитен внос е 22 евро или равностойността им в друга валута"

# 561
  • Мнения: 4 202
$211 са малко повече от 150 евро, така че може и да се заядат.

# 562
  • Мнения: 1 028
$211 са малко повече от 150 евро, така че може и да се заядат.
Точно по този параграф май,обадиха ми се от DHL и ми казааха,че имам задържана поръчка,която трябва да освободя,информираха ме,че не дължа мито за нея,а само ДДС,20% на тези 211 долара са си ....ли майката Crazyнаписах им едно писмо на Фрагранса в което ги помолих да пуснат друг документ,все едно,че са объркали фактурата и да пуснат друга на малко по-ниска стойност,инак направо съм разорена.Тези от ДНЛ казаха,че щели да направят запитване към подателя,дали ще си вземат обратно поръчката,ама ме съмнява,че и да я вземат ще ми удържат куриерските услуги...направо незнам какво да правя.Дано се съгласят на моя вариант.Добре де,нали преди на кашоните обявяваха,че стойността е 15 долара,откога обявяват реалната цена,аз скоо не съм обръщала внимание.

# 563
  • Мнения: 522
От скоро пратките идват от Германия и обявяват реалната стойност .

# 564
  • Мнения: 4 202
$211 са малко повече от 150 евро, така че може и да се заядат.
Точно по този параграф май,обадиха ми се от DHL и ми казааха,че имам задържана поръчка,която трябва да освободя,информираха ме,че не дължа мито за нея,а само ДДС,20% на тези 211 долара са си ....ли майката Crazyнаписах им едно писмо на Фрагранса в което ги помолих да пуснат друг документ,все едно,че са объркали фактурата и да пуснат друга на малко по-ниска стойност,инак направо съм разорена.Тези от ДНЛ казаха,че щели да направят запитване към подателя,дали ще си вземат обратно поръчката,ама ме съмнява,че и да я вземат ще ми удържат куриерските услуги...направо незнам какво да правя.Дано се съгласят на моя вариант.Добре де,нали преди на кашоните обявяваха,че стойността е 15 долара,откога обявяват реалната цена,аз скоо не съм обръщала внимание.

Когато е по-голяма сумата на поръчката, от Ф. пращат с ДиЕйчЕл, а там мърдане няма, даже мисля, че ще ти вземат и допълнителна такса за цесия или нещо такова беше, дано да съм в грешка  ooooh!
Сигурно не ти е до конско в момента, но си за бой, що не си раздели поръчката?

# 565
  • София
  • Мнения: 254
здравейте ,  вчера направих поръчка от сайта на 2 продукта.
 Получих и потвърдителен мейл, че продуктите са изпратени, но в мейла е посочено, че няма ref. номер, чрез който може да се проследи пратката.
Моля ви да ми кажете дали трябва да очаквам покана за колет он нашите пощи или след известно време примерно 2 седмици трябва да проверя в районната поща.
 newsm78

# 566
  • Мнения: 2 375
Ааа, не...Папитууу, аз за Бърбъри-то говоря  Hug
Да за него става дума. Не мога да давам описания, но ще опитам горе-долу. Значи, усеща се лека свежа киселинка на фона на по-тежка миризма /муксус предполагам/. Поне аз не усещам сладки ноти в него, но пък и кисел не може да се нарече. Crazy Съвсем ще те объркам, с две думи приятен, лесен за харесване според мен.
Обаче в началото го усещах дълго, но с всеки изминал ден все по-малко. При вас така ли е с парфюмите? Tired

Вelvedere, чакай си известието, но ако се забави /повече от 2 седмици например/, нищо не пречи да отидеш до пощата. Peace

# 567
  • Мнения: 4 202
здравейте ,  вчера направих поръчка от сайта на 2 продукта.
 Получих и потвърдителен мейл, че продуктите са изпратени, но в мейла е посочено, че няма ref. номер, чрез който може да се проследи пратката.
Моля ви да ми кажете дали трябва да очаквам покана за колет он нашите пощи или след известно време примерно 2 седмици трябва да проверя в районната поща.
 newsm78

Няма номер за проследяване, чакаш си директно известието, ако искаш и проверявай в пощата, на мен примерно много трудно ми дават информация без известие, но пък винаги получавам известия   Peace

# 568
  • Варна
  • Мнения: 6 884
И аз да се похваля, получих поръчка от 16ти. 5 парфюмчета за проба, ей това  Gucci ще ме умори, много ми е ... тежко. Crazy

# 569
  • Мнения: 1 028
Цитат
но си за бой, що не си раздели поръчката?
Бой я,хич не ми мина през акъла,че може така на 2 ката да си го сложа,просто съвсем забравих за тази опция-да ме нагъзят така.Помолих тези от Фрагранса,с ясната мисъл,че шанса е много0 малък де,да пуснат нова фактура,под предлог,че са сбъркали,с обявена по-ниска стойност,която да ми спести тези 60-и кусур лева.Дано ми влязат в положнието. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт