Клуб на развеждащата се съпруга

  • 14 682
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 404
Алесия,подкрепям написаното от Дивана,това е най-доброто поведение за момента,стига да можеш да го постигнеш.Сигурна съм,че мъжът ти не може сам да реши,защото е прекалено объркан,виновен,ядосан....Във времето,което му дадеш за размисъл е твърде вероятно разбиращата му приятелка да загуби търпение и да постави ултиматум,с което да разруши ореола си сама,а мъжът ти да прогледне.Опитай се да не се самосъжаляваш,нито пък да го обвиняваш,приеми че човешките същества не са съвършени,всеки има моменти на слабост и дезориентация,явно сега е неговият такъв,ти му даваш шанс да го преодолее,а ако не стане,поне ще си сигурна,че това е бил правилният път. Hug Hug Hug

# 16
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
alessia, първо честито бебче! Да ти е жив и здрав малкия Николай.  bouquet

Много съжелявам да те видя като автор на такава тема!

Не знам какво да пиша и какъв съвет да дам. Нямам опит с изневери, но имам опит с обтегнати отношения след раждането на второ дете.  Може би е добре наистина да оставиш нещата за известно време така. Хормоните в теб, оказват влияние. Трудно и изнервящо е с две малки деца, особено докато се нагодят нещата с второто. Изчакай да мине малко време, ти да се поуспокоиш и намериш верния път за теб. През това време и мъжа ти, може би, ще намери това което иска за него.

Дано намерите правилното решение за всеки от вас и бъдете щастливи с него! Hug

# 17
  • Мнения: 773
Но така ще го оставиш да се пече на бавен огън,
Аз сигурно ще полудея, ако го чакам, смотаняка скапан, да остане насаме с мислите си и реши какво да прави, докато аз гледам 2 деца и се правя на ни чула , ни видяла, ни разбрала! Просто характера ми е такъв, не знам за авторката...Освен това тоя продължава да се чува с "любимата" си и да лъже. Направо не знам какъв съвет да дам..Избива ме на садизъм #2gunfire Rage

Точно това е. Не мого да седя и да го чакам. това ме наранява ще повече.
Вчера даже разпечатката я приех спокойно. Само че избеснях, когато го чух, как с майка си обсъждат, че съм гледала разпечатката от телефона му. ( от известно време не спи при мен, в момент на ярост го изгоних от нащата стая. на коледа ме помоли да се върне, разреших му, но след новогодишния разговор сам реши пак да отиде да спи в стаята на майка си.) Та с весела нотка в гласа и съобщи, че това е последната разпечатка, която пристига. Бил се обадил в Мтел да не ги получава вече. Е полудях просто. Не издържах и го питах дали това е начин да ме лъже и  да се чува с нея, а  аз да не знам.
 А разбиращата го приятелка няма да загуби търпение. Просто, защото и тя е семейна с дете. Тя любовта не пита Simple SmileНай вероятно го използва за разнообразие и да се пооплаче от нейния си съпруг. Освен, ако най-сетне не я хване срам от цялата ситуация. Защото съм сигурна, че и тя е регистрирана тук.

# 18
  • Мнения: 589
А разбиращата го приятелка няма да загуби търпение. Просто, защото и тя е семейна с дете. Тя любовта не пита Simple SmileНай вероятно го използва за разнообразие и да се пооплаче от нейния си съпруг. Освен, ако най-сетне не я хване срам от цялата ситуация. Защото съм сигурна, че и тя е регистрирана тук.
И ако не загуби търпение-какво?! Ще го приемеш отново,знаейки,че не те обича? Или се надяваш обичта му да възкръсне? Не прави моята грешка-аз прощавах много такива "човещинки",повярвах му,че е искрен,когато надвесен над мен в болницата се кълнеше,че само да се оправя и да ме изпишат-ще видя как на ръце ще ме носи...а случаят беше такъв-аз пренасям  няколко дни след термина,той ме уведомява,че заминава за някъде си,аз го моля да изчака поне докато родя,ама кой ли ме слуша мен...Той тръгна,на мен ми се спука водата,повиках бърза помощ,те се забавиха...изтърваха бебето,аз изпаднах в шок,исках си детето,чувствах се самотна и изоставена...Мислела ли съм,че може да е толкова подъл,че да ме гледа в очите,да плаче и да ме лъже в ТАКЪВ момент? Само след месеци подхвана старата песен на нов глас.Е халал да и на всяка такъв садист!Аз не го искам.
  Алесия,разводът е тежко нещо,но понякога е спасение.Ако и за миг се съмняваш в чувствата му-не те съветвам да търпиш лъжи и подлост.Дядо ми навремето казваше-едно куче научи ли се да яде л..на-нищо не става вече от него,нормална храна няма да прояде...

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 19:25 от olimpiia

# 19
  • Мнения: 686
Сигурно не ми е работа да давам съвети, тъй като не съм преминала през това, но все пак....
Защо не се опиташ да се успокоиш, да не го караш да решава, да не вдигаш скандали (ако го правиш), да не следиш разпечатки, да се правиш, че проблемът не съществува. Остави го самотен в мислите му какво да прави. Не говори за това. Гледай си децата, върши това, което си вършиш. Знам, че е много трудно, особено с малкото бебе и всичките хормони в главата ти. Но така ще го оставиш да се пече на бавен огън, няма да му даваш шанса да се отбранява и да си търси аргументи как ти не го разбираш, а другата е бяла и добра и разбираща, ще го накараш да мисли какво иска от живота си. Ако въпреки това реши да си тръгне - може би така ще е по-добре. Но ако реши да остане, то сигурно ще е премислил спокойно доста неща и ще може да изчисти пред себе си и пред теб по някакъв начин стореното.
Мамка им и мъже, хич не са редки случаите, в които им става тясно около врата, когато се задават още отговорности, а бременната им съпруга не е в най-добрата си форма!
И аз съм на това мнение.
 Сигурна съм ,че ще е много трудно,но това е правилния начин.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Имам приятелка, на която й се случи подобно нещо. Уж идеалното семейство, но ежедневието и сивотата ги застигнаха и тях. Мъжът изневери с колежка, тя разбра след като той си призна. Беше много объркан, не знаеше какво иска да остане с жена си или да отиде при новата (несемейна). И тя постъпи точно както те съветва  Divana. Трудно е наистина, но приятелката ми си запази семейството, сега имат вече малко детенце и наистина нещата се оправиха.
Остави го не го пришпорвай, гледай си децата, а като му се избистри главата и въпреки всичко реши да си ходи майната му значи такъв не ти трябва. А тази к...а как не я е срам да разваля семейство с две деца #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 21
  • Мнения: 2 673
Била съм в подобна ситуация, смело измети боклука от дома си! или просто се махни с децата. Две важни неща обаче трябва да имаш зад гърба си, те са достатъчни - дом и работа. НЯМА НЕЗАМЕНИМ МЪЖ! Просто има по-добър мъж! ПОЖЕЛАВАМ ТИ ГО!

ДА СА ТИ живи и здрави дечицата!


# 22
  • Мнения: 0
... сега имат вече малко детенце и наистина нещата се оправиха.
Остави го не го пришпорвай, гледай си децата, а като му се избистри главата и въпреки всичко реши да си ходи майната му значи такъв не ти трябва.
...Но са имали дете  след изневярата , нали ? А не при едно дете и бремена съпруга - дай да хванем нова понеже тя "била във форма"  ooooh!
 Не може да стои и да казва "ами да си изясня чувствата" или "това ще бъде последната разпечатка..." - ми то си е ясно че не го вълнува какво прави . Извинявам се , но на мен така ми звучи.
 Ще стоиш и ще си гледаш децата , докато някой си крие телефоните разговори и лъже . И докога ...? Тя тази жена да не е със стоманени нерви ( хормони или не ... и без тях си е достатъчно тежко). Изневяра се преживява когато и от двете страни има желание за това.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Била съм в подобна ситуация, смело измети боклука от дома си! или просто се махни с децата. Две важни неща обаче трябва да имаш зад гърба си, те са достатъчни - дом и работа. НЯМА НЕЗАМЕНИМ МЪЖ! Просто има по-добър мъж! ПОЖЕЛАВАМ ТИ ГО!

ДА СА ТИ живи и здрави дечицата!



И аз съм на това мнение, но нейното бебе е едва на месец.
Аз съм в подобно положение- не знам заслужава ли си да търпя още (от изневерите сме много далече, но има и много други причини за неразбирателство), но децата ми са по-големи, имам работа и собствено жилище и практически съм независима.
alessia, ако имаш родители на които можеш да разчиташ- и това е решение.
Преди време имаше подобен случай тук- около момента на раждането на второто дете, таткото съобщава на майката, че си е намерил нова мацка. Сега момичето си гледа двете деца сама, едното е още бебе, но има на кого да разчита.
Дано нещата се наредят по най-безболезненият начин за теб!

# 24
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Абсолютно съм сигурна,че не разбирам   newsm78 newsm78 (сигурно е от цвета на косата ми),изчетох два пъти цялата тема и не разбирам и това си е........жената е бременна,с малко дете ,а той си го развява(ша ма проштавате),бебето се ражда две деца,проблемите са повече от  трохите в хляба,но.......таткото е раздвоен.......мисли,обмисля,лъже и маже.....пък авторката и на мира да го остави,...."да си изяснява чувствата",щото нежната му душа е раздвоена и неразбрана...Бе хора с кой акъл съветвате жената да търпи и да се прави,че нищо не е станало,  да бяга през девет земи в десета от този негодник...поне гордостта и самоуважението ако може да си запази.На авторката пожелавам сила да справи с тази гадна ситуация и късмет да срещне истинският човек......

# 25
  • Мнения: 293
Трябва много великодушие,философски поглед над живота и много сериозна амбиция да запазиш семейството си- за да търпиш...докато си направи равносметката в твоя полза....

# 26
  • Мнения: 2 723
Аз се разделих с бащата на децата си по същите причини.
Не толкова изневярата, колкото сухото "извинявай", "е кво искаш, нали се върнах при теб?"., "тя не значи нищо" (ама и предлагаше брак и искаше да има дете от нея)... бла бла бла
1 година го чаках да влезе в час след случката... не успя, а на мен ми писна, ама много ми писна.
Та така, бременна в 4 месец с второто ни дете взех своето решение.
Нито за миг не съм съжалила, че се разделихме...
Аре бе, животът ми е един, няма да позволя на някой си, та бил той и баща на децата ми да ме прави на маймуна, па и да ме изкарва мен виновна после...
Да го чакаш да вземе решение???? Как пък не... Кой ще ти върне времето, прекарано в чакане ooooh!

# 27
  • Мнения: 289
Аз се разделих с бащата на децата си по същите причини.
Не толкова изневярата, колкото сухото "извинявай", "е кво искаш, нали се върнах при теб?"., "тя не значи нищо" (ама и предлагаше брак и искаше да има дете от нея)... бла бла бла
1 година го чаках да влезе в час след случката... не успя, а на мен ми писна, ама много ми писна.
Та така, бременна в 4 месец с второто ни дете взех своето решение.
Нито за миг не съм съжалила, че се разделихме...
Аре бе, животът ми е един, няма да позволя на някой си, та бил той и баща на децата ми да ме прави на маймуна, па и да ме изкарва мен виновна после...
Да го чакаш да вземе решение???? Как пък не... Кой ще ти върне времето, прекарано в чакане ooooh!

Е, това е, по-точно от това не може да се каже.

# 28
  • Мнения: 13 768
Време се дава на човек, който е объркан, виновен, засрамен и искрено желае да оправи нещата. Всеки може да се увлече и с/ъ/греши, но от споделеното ми се струва, че случаят не е грешка и няма чувство на вина. Той не прекратява другата връзка, той си спира разпечатките!!! Вероятно няма и намерение да спре. Не мисля, че Алесия трябва да му осигури спокойствие за размишление. Той по всяка вероятност няма дори да разбере правилно този й жест, а ще го възприеме като слабост от нейна страна. И ще си продължи спокойно и комфортничко, с любяща и разбираща приятелка, примирена съпруга и подкрепяща го майка. Не бих я посъветвала да чака, освен ако все още не го обича много, държи да бъде с него на всяка цена и въпреки всичко и се надява на.... чудо!

# 29
  • Мнения: 2 175
Алесия,
наистина ли си решена на тази стъпка или още обмисляш?
Заглавието на темата ти предполага, че си категорична..В такъв случай може би е по-добре да е във съседния подфорум - за самотните родители?
Мисля, че там ще научиш много повече за реалните ситуации и варианти..

Всеки има различен праг на търпимост..и ти сама най-добре можеш да прецениш твоят прескочен ли е..
Мисля, че ако е - няма да имаш никакви колебания..

Аз също бях от търпеливите, вихрих се в нечуван латиносериал доста дълго..дори по едно време се самозаблуждавах, че и така е добре..
Но..един ден просто не можах да преглътна..И за 24 часа минах през ада докато взема решение..Събрах си набързо багажа, взех си детето, напуснах града и се преместих..квартири, училища и тн..трудно е..но и чувствам огромно облекчение..)

Общи условия

Активация на акаунт