На какво слагате копър?

  • 5 498
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 74
И моите любими подправки са копър и магданоз. Обаче салатата от домати и краставици по ми върви с магданоз, но на зелената салата слагам копър. А на салатата от зеле не слагам нищо – само сол, оцет и олио. Иначе на пресните картофки на фурна слагам задължително копър,  а в последно време мъжа ми взе да слага и чесън и на мен ми хареса тази комбинация. На всички ястия с тиквички, зелен боб … Копър слагам и на лозовите сърми – в каймата – стават много свежички.

# 31
  • Мнения: 759
На гъбииииииии Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 32
  • Мнения: 589
Копър слагам почти на всичко.Пресният използвам за таратор,салата от домати и краставици,леща,сотирани картофи,зеле-салата и готвено...Само на киселото зеле и капамата слагам семена от копър.На зрял боб понякога също слагам семена от копър,знам,че действа против газове и колики,дори навремето,когато децата ми бяха бебета и не се намираше чай против колики,им варях отвара от семената:))

# 33
  • София
  • Мнения: 2 483
На всичко, изброено до тук и на пъстърва Laughing Преди да я изпържа я поръсвам отвътре и отвън с копър, слагам 1 скилидка чесън нарязана на 3 в корема и овалям в брашно- става много ароматна.

# 34
  • Мнения: 1 178
Това е любимата ми подправка. Слагам го на салати,ястия от картофи,грах,зелен боб. Любимото ми сосче е от майонеза,кисело мляко и много копър. А лятото почти ежедневно присъства на трапезата ни-в таратор,тиквички и пържени чушки.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 777
На всичко!По много!Обожавам пресен копър!Баща ми го отглежда и винаги имам запаси.Сушен не ползвам,не ми харесва...

# 36
  • Мнения: 1 217
На картофена яхния също,ама какво те грее на какво се слага по принцип,тургай в каквото ти ядене скимне Grinning Hug Имаше някаква салата с майонеза,орехи,копър и магданоз newsm78

# 37
  • Мнения: 2 587
Почти на всичко,само на крем карамел не съм пробвала  newsm78  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 5 001
Таратор
Лозови сърми
Грах яхнийка
Тиквички
Картофи яхния
Сосове
Европейска салата
Салати с краставици или печени чушки с копър и чесън
Риба(когато правя сардела в тенджерка или на печена пъстърва)
...........

# 39
  • Мнения: 1 312
Таратор
салата от краставица
задушени картофки
гъби
зелен боб

# 40
  • Мнения: 3 675
Аз слагам предимно на тиквички, по специално в млечния сос.В таратор почти не слагам.

# 41
  • Мнения: 3 459
Обожавам копър.
Слагам на таратора, салата "Снежанка", задушени катрофи на фурна, тиквички.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 294
Таратор, млечна салата, тиквички - независимо как са готвени (пържени, на фурна или др), задушени картофи, чеснов сос, салата от печени чушки и още...., все нещо изпускам сигурно  Laughing 

# 43
  • Мнения: 9 973
таратор,тиквички

# 44
  • София
  • Мнения: 7 066
Тъй като си правя за зимата една добавка за супи и готвено - червени чушки+морков+лук+магданоз+копър - всичките тези продукти ги смелвам на ситно, разпределям на порции и замразявам , в тази връзка по принуда слагам копър на много от нещата, които готвя, но не се оплаквам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт