За добрата козметика

  • 85 609
  • 439
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 835
СПирай. Пилингът не е полезен за кожата, особено химическия.

Ами как тогава да си "сменя" кожата?
Разчитам на тези процедури през зимата, за да си премахна пигментациите и другите недостатъци.  Thinking

# 106
  • Мнения: 1 730
Полезна тема  Peace Благодаря и аз на автора за отделеното време и предоставената информация.

СПирай. Пилингът не е полезен за кожата, особено химическия.

Ами как тогава да си "сменя" кожата?
Разчитам на тези процедури през зимата, за да си премахна пигментациите и другите недостатъци.  Thinking

И мен ме интересува с какво да се тертират тогава мазни и проблемни кожи, склонни към акне, запушване на порите/ кератинизация и пигментации  Thinking ако излющването е противопоказано...

# 107
  • Варна
  • Мнения: 1 209
Полезна тема  Peace Благодаря и аз на автора за отделеното време и предоставената информация.

СПирай. Пилингът не е полезен за кожата, особено химическия.

Ами как тогава да си "сменя" кожата?
Разчитам на тези процедури през зимата, за да си премахна пигментациите и другите недостатъци.  Thinking

И мен ме интересува с какво да се тертират тогава мазни и проблемни кожи, склонни към акне, запушване на порите/ кератинизация и пигментации  Thinking ако излющването е противопоказано...


и аз така се чудя  newsm78 с какво да третирам петната от акне и други пигментации 

# 108
  • Мнения: 0
CI , И АЗ СЕ ПРИСЪЕДИНЯВАМ КЪМ ВЪПРОСА ЗА ПИГМЕНТАЦИИТЕ,ОТ БРЕМЕННОСТ,ОТ ПЪПКИ.КАТО ЧЕ ЛИ НЯМА НАИСТИНА ЕФИКАСНО СРЕДСТВО.

# 109
  • Мнения: 85
И аз моля за съвет CI.
Преди време се изказа положително за околоочния на Re Vive. Аз се интересувамот тези  два серума(флуида   Simple Smile  на Re Vive.
Да, но после прочетох лоши неща за дермалния растежен фактор! Дайте ми няколко дни да се консултирам с експерти за тези растежни фактори!
И ако някой знае пък- нека заповяда, да не се "крие"!
CI,  откри ли нещо интересно за този дермален растежен фактор?  Стана ми много интересно, защото видях, че тези кремове, в които го има, са ужасно скъпи. Та се чудех дали понякога си даваме парите и вместо да изпишем вежди, избождаме очи.
Извинявам се, че искам направо смляна информация, но дори и да потърся в нета не знам дали ще разбера много от нея.

# 110
  • Мнения: 12
CI, доколко намираш информацията в тази статия за валидна?   bouquet
http://www.beautymagonline.com/pages/comedogenic_effects_of_cosmetic_.htm

# 111
  • Мнения: 1 226
CI , И АЗ СЕ ПРИСЪЕДИНЯВАМ КЪМ ВЪПРОСА ЗА ПИГМЕНТАЦИИТЕ,ОТ БРЕМЕННОСТ,ОТ ПЪПКИ.КАТО ЧЕ ЛИ НЯМА НАИСТИНА ЕФИКАСНО СРЕДСТВО.
Проблемна кожа - също като бръчките: по-натам.
 LaughingМеханичният пилинг е за препоръчване: няма да прецака нещата, маслената баня на Myriad Canaan мисля е доста добро приложение.

# 112
  • Мнения: 289
По повод третирането на пигментации и други проблеми искам да попитам каква е принципната разлика (най-вече като въздействие върху кожата) между химичен и билков пилинг? Твърди се, че билковия пилинг е по-щадящ кожата, но дали наистина е така, предвид че и двете излющват дълбоко епидермиса?

# 113
  • Мнения: 1 226
По повод третирането на пигментации и други проблеми искам да попитам каква е принципната разлика (най-вече като въздействие върху кожата) между химичен и билков пилинг? Твърди се, че билковия пилинг е по-щадящ кожата, но дали наистина е така, предвид че и двете излющват дълбоко епидермиса?
А какво е билков пилинг?

# 114
  • Мнения: 1 226
CI , И АЗ СЕ ПРИСЪЕДИНЯВАМ КЪМ ВЪПРОСА ЗА ПИГМЕНТАЦИИТЕ,ОТ БРЕМЕННОСТ,ОТ ПЪПКИ.КАТО ЧЕ ЛИ НЯМА НАИСТИНА ЕФИКАСНО СРЕДСТВО.
Интересно четиво по въпроса:
http://www.aocd.org/skin/dermatologic_diseases/hyperpigmentation.html
Общо взето са 3 причини: слънце, заболявания (акне) и хормонален дисбаланс.
Срещу слънце - слънчезащитни, срещу хормонален дисбаланс: лекар - пише, че се използват и кортизолови препарати. Използвали са се и хидрохинон-съдържащи козметики, но вече мисля ХХ е забранен. Химичният пилинг е опасен не в момента, а след години: кожата не е в състояние нон-стоп да се регенерира - това е и мнението на наистина добри дерматолози.
Акне вулгарис:
3 механизма на причиняване: увеличение на отделянето на себум и вследствие на алфа-редуктаза (ензим). От 3 вида бактерии: Propionibacteruim acnes, Stafilococus aureus, Malassezia furfur. От протеина интерлевкин алфа.
Първият механизъм се повлиява козметично от съставки, които поглъщат излишния себум: силика, каолин, силиконови кросс-полимери, мика. Същевременно противопоказни са всички оклузивни агенти и най-вече течен парафин и вазелин, мастни киселини: те филмират и пречат на кожата да има нормален топло- и масообмен. Алфа редуктазата е причина на тийнейджърското акне: като им кипнат хормоните...Включва се в цикъла тестостерон-дихидротестостерон-андростерони.
Бактериите се повлияват от антибиотици, но също така и от киселини и окислително действащи продукти (явно тук действа и хидрохинона, някои пероксиди).
Интерлевкин-алфа предизвиква дразнимостта на кожата.
За съжаление при бременни жени не е желателно никакво от гореизброените действия (според мен): но на света няма нищо по-хубаво от бременната жена! Така че мисля тук дами трябва да помните, че сте поне 2 в 1 и всякаква суета да си заминава!!!
Колкото до киселините - ако рН на продукта е около 3 е напълно достатъчно да убие бактериите и да не изгори кожата!!! Салициловата киселина е добър антисептик, бета-хидрокси киселина, лосиончета със сок от лимон- водни или водно-спиртни. Може да се използват и конвенционални избелващи средства: писах вече за алфа-арбутина, ето и екстракт от водораслото Ascophyllum nodosum.
За облекчаване на дразнимостта се прилага лайка и нейните екстракти, алфа-бизаболол, алантоин, д-пантенол.

# 115
  • Мнения: 1 226
CI, доколко намираш информацията в тази статия за валидна?   bouquet
http://www.beautymagonline.com/pages/comedogenic_effects_of_cosmetic_.htm
Ами не ми се струва добре обмислено, обобщения са направо зле: в един козметичен продукт влизат най-малко 50 химически вещества...за какво говорим? Едва ли някой ще се клепе само с Изопропилмиристат?
И скала от 0 до 5 ми се вижда аматьорска работа, от 0 до 20 е малко... И какви са тези оценки - 0/4, т.е. от въобще некомедоногенен до силно комедоногенен? Силиконите не са, с изключение на 1, а вазелина и течния парафин са най-силните оклузивни агенти, даже спрямо вазелина се характеризират всички останали!

# 116
# 117
  • Мнения: 1 324
.....
Колкото до киселините - ако рН на продукта е около 3 е напълно достатъчно да убие бактериите и да не изгори кожата!!! Салициловата киселина е добър антисептик, бета-хидрокси киселина, лосиончета със сок от лимон- водни или водно-спиртни. .....

А какво мислиш за колоидното сребро /т.нар. сребърна вода/ като почистващо антимикробно средство при акне? Дали ще е ефективно? Възможно ли е да има някакви отрицателни ефекти върху кожата?

# 118
  • Мнения: 12
CI, благодаря ти много за коментара за статията  Hug

Както личи - опитвам се да намеря нещо по темата с комедогенните съставки, което да е едновременно конкретно (и коректно) като съдържание и достъпно като език, за да мога да се ориентирам по-лесно при избор на продукти. Продължавам да търся  Peace

# 119
  • Мнения: 289
По повод третирането на пигментации и други проблеми искам да попитам каква е принципната разлика (най-вече като въздействие върху кожата) между химичен и билков пилинг? Твърди се, че билковия пилинг е по-щадящ кожата, но дали наистина е така, предвид че и двете излющват дълбоко епидермиса?
А какво е билков пилинг?

Ами аз не съм особен специалист, за да обясня какво е билков пилинг (green peel), но съм си правила няколко пъти такъв (на  Neoderma). Козметичката ми обясни, че е комбинация от билкови екстракти, които действат в посока подобряване на циркулацията на кръвта и стимулират обновяването на клетките. На практика процедурата е леко болезнена, кожата се масажира доста интензивно с въпросната "билкова" смес (усеща се даже леко парене),  след което кожата (поне моята) реагира сякаш е била подложена на слънчево изгаряне - първоначално се зачервява, а след 2-3 дни започва да се излющва доста дълбоко.

Ефектът при мен беше наистина много добър, но ме интерсува дали подобно третиране, особено ако е относително често, в крайна сметка не е вредно. Точните съставки не успях да намеря, но според официалния сайт на фирмата, въпросният пилинг е комбинация от Algae, Peppermint Oil, Melissa, Calendula Extracts.  Всъщност наистина ли е възможно само комбинация от билкови екстракти на практика да постига ефект  като от гликолова киселина, или може да се очаква и намеса на химия?

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 11:06 от lalique

Общи условия

Активация на акаунт