Кога да давам плодовото пюре?

  • 16 770
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Сливен
  • Мнения: 894
Плодово пюре дадох в 6-я месец,м/у храненията
и при нас стана така Peace

# 16
  • Мнения: 544
На обяд давам цяло бурканче зеленчуково, а плодово между храненията.

# 17
  • Мнения: 591
Ние на обяд ядем зеленчуково пюре понякога и малко мляко, а следобяд плодово по често с мляко  Peace Сама по детето ще прецениш кога кое да даваш Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
И аз да кажа, че много бързо напредваш.
Плодово пюре в чист вид не съм давала никога, на никое от децата. То е добавка към каша или мляко с бисквити, или грис. Плодовото пюре не замества хранене.
Лично моя съвет е да даваш само зеленчуково пюре, най-добре с добавено мляко в него, на обяд и останалите хранения да бъдат само млечни, тъй като бебето е малко.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На обяд съм давала зеленчуково, а след обяд плодово, но мисля че бебето ти е много малко за такъв хранителен режим.

# 20
  • Мнения: 1 372
Плодовото пюре давах на второ хранене в 10 часа сутринта, а зеленчуковото на обяд.

# 21
  • Мнения: 4 335
Плодово пюре давам след обед,между храненията.

# 22
  • Мнения: 6 713
И аз давам плодовото като добавка към каша, или продово с бисквити. Най-вече плодовото е за между храненията. Отскоро го разреждам с малко вода, да стане на гъст сок и го давам за пиене директно. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 11
Защо пък първо зеленчуково?Изчакай още малко да въведеш и другите храни,аз много набързо въведох всичко и понякога съжалявам.


Да и на нас ни казаха да започнем с зеленчуково и след това плодово, и съм много доволна.Бебо сега вече си хапва всичко и не се мръщи.Скоро ще направи годинка
А сега давам плодово между хранения, или между първо и второ хранене или следобед.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 17:02 от Vivi

# 24
  • Мнения: 405
 Мисля, че би било добре да изчакаш още малко с даването на каквото и да било пюре...но ти си преценяваш. Ако все пак си решила да даваш и плодово поне изакай първо да свикне с обедното хранене, т.е да заместиш едно обедно млечно хранене.

# 25
  • Мнения: 930
нали на всяко пюре пише за колко месечно бебе е newsm78, не трябва ли да се водим от етикета

# 26
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
 smile3503Така е,на всяко бурканче пише за кой месец е подходящо пюрето,но ако детето е захранено по-късно,не трябва да се гледат месеците от етикета.Например,ако бебето започне да се захранва на 4 месеца,не трябва да се дава пюре от тази възрастова група,а да се започне от най-ниската група месеци,изписани на етикета,т.е. 3 месеца.Дано да съм го обяснила правилно. bookСега моето бебе на 10-и става на 4 месеца  smile3504 и от 18 дена пие сокчета,а днес му беше 4 ден с плодово пюре,съответно аз му давам пюренце,подходящо за 3 месечно бебе.Плодовото пюре го давам следобяд между храненията,примесено с малко кърма,а сутрин пие сокче.По принцип може да се редува един ден  пл. пюре,на другия ден сок.Но аз не прескачам,за това давам всеки ден и от двете,както писах.Зависи от детето как ще приеме новата храна,ако не му харесва,трябва да се прекъсне за известно време или да се забави темпото със захранването. feeding

# 27
  • Мнения: 194
Аз давам пюрето за десерт на обяд,както и прибавям понякога в киселото мляко или АМ Peace

# 28
  • Мнения: 186
Аз лично започнах първо с плодово и след това с зеленчуково

# 29
  • Мнения: 561
Давам му плодово пюре от както е навършил 3 месеца.Зеленчуковите не ги харесва.И кашите харесва(тези за над 4 месеца),няма да храня детето само с мляко до 1 година.
Интересно ми е поради каква причина ги слагате тези ограниченията.

Общи условия

Активация на акаунт