Седемте рилски езера

  • 12 157
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 142
Дали през месец май горе ще бъде сняг? Ще ходим на Седемте рилски езера тогава и се чудя какви дрехи да вземем newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
mariel444e, мисля, че времето не е подходящо, особено за непланинари. Доста ходене си е, на места на 4 крака. Предполагам, че снегът никъде няма да се е стопил (август имаще преспи). По-добре отидете някой уикенд след май м. А и езерата са разположени така, че общо взето, за да стигнеш до последното, трябва да минеш през или покрай другите т.е. обикалят се най-добре наведнъж, а не един ден 1-2, на другия други 2-3....
Иначе ние сме спали на х. Рилски езера. Нямаше свободни стаи и бяхме в туристическа спалня Mr. Green като за хижа условията са много добри. х. Седемте езера е доста по-стара и некомфортна, но пък е до едното езеро. Красота!
Малко снимки, за да добиеш представа: http://lexi1974.multiply.com/photos/album/334/334

Ако държите да е висока планина, ви препоръчвам Мальовица и едноименния хотел Grinning

taiti2 , предполагам, че ще е започнал да се топи, но ще е предимно сняг. Вземете си дебели и водонепропускваеми дрехи и стабилни обувки. Горе и през август си трябва якенце. 
 
 

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 00:08 от Лекси

# 17
  • Мнения: 875
преди доста години беше, но май месец някои от по-горните езера бяха заледени, а достигането до тях - трудно.

ако не търсите хижа, а по-скоро хотел, последния път преспахме за една нощ в станцията (или както се казва) на бдж и беше доста прилично и като цени, и като условия.

а от хижите, с най-лоши условия май е иван вазов (над езерата). на мен, обаче, много ми харесва там, та наистина е въпрос на вкус и предпочитания.

# 18
  • Мнения: 1 120
Лекси , вие кога се качвахте до езерата ?
Кой месец е по- подходящ - юли или август? Ние замисляме за август преход до там.
Ще използвам темата и за да попитам от Говедарци или от Паничище е по-приятно изкачването?

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Mandy, май началото на август. Тъкмо Дъновистите започваха да се събират. Съобрази и това при планирането. не знам точно кога са им сбирките, но тогава идват стотици хора. От тази гледна точка май юли е по-подходящо.

# 20
  • Мнения: 1 120
Mandy, май началото на август. Тъкмо Дъновистите започваха да се събират. Съобрази и това при планирането. не знам точно кога са им сбирките, но тогава идват стотици хора. От тази гледна точка май юли е по-подходящо.
Благодаря за съвета Лекси , ще го имаме в предвид  bouquet

# 21
  • Варна
  • Мнения: 815
Благодаря за съветите, които сте дали, момичета  Hug
Така или иначе не успяхме да осъществим (поне засега  Laughing) обиколката на Седемте рилски езера, заменихме я с Банско  Tired, но преценихме, че няма да можем да се справим с прехода в този сняг. Надявам се да успеем да ги посетим в по-подходящо време. Ако имате още впечатления, споделяйте ги, ще са ми нужни за такива неорентирани като нас  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 697
преди доста години беше, но май месец някои от по-горните езера бяха заледени, а достигането до тях - трудно.
ако не търсите хижа, а по-скоро хотел, последния път преспахме за една нощ в станцията (или както се казва) на бдж и беше доста прилично и като цени, и като условия.

Аз малко мързеливо го давам, но, Momo, би ли дала някаква информация за контакт на тази станция на БДЖ? Wink

# 23
  • Мнения: 2 374
Здравейте Simple Smile
Планирали сме в началото на май разходка до езерата и се записвам да следя темата   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 120
Разтърсих се за инфо от нета, кога ще се събират тази година  Дъновистите , но не намирам дата   Tired.
Иска ми се да избегна тяхното присъствие при нашето посещение на езерата.
Някой случайно да знае?

# 25
  • Мнения: 875
шехина, ето това открих в нета за бдж.

сънчо, началото на май най-много да стигнете до най-долните две-три езера.

не съм сигурна кога се събират дъновистите. през юли мисля, че беше, но не съм сигурна!

# 26
  • Мнения: 2 374
momo много ми се искаше да отидем, а тогава почиваме и затова решихме да е точно май и все пак се замислям дали ще е приятно времето в планината тогава...

# 27
  • София
  • Мнения: 7 242
"На 19 август дъновистите организират прочутия си ритуал паневритмия, с който - хванати всички за ръце, срещат слънцето и Нова година. За него идват последователи на Учителя от цял свят".....http://www.infotourism.net/news.php?newsid=910&name=Dynovist … emte+rilski+ezera

# 28
  • Мнения: 2 697
шехина, ето това открих в нета за бдж.

сънчо, началото на май най-много да стигнете до най-долните две-три езера.

не съм сигурна кога се събират дъновистите. през юли мисля, че беше, но не съм сигурна!

Momo, благодаря Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 843
Не  съм ходила там от близо 10-15 години. Разкошно  е но условия  които предполагам очаквате няма как да получите.  Условията са такива,че трябва да сринат хижите и да ги изградят наново, че да има опция баня и т.н., ако има баня то тя е обща. Но въпреки всичко си заслужава разходката до там.
Дъновистите на мен лично не са ми пречили, приемах ги като атракция. Но и ние се движехме от хижа на хижа , така, че не съм ги гледала повече от ден.

Общи условия

Активация на акаунт