ПЛЕВЕН - 78

  • 24 161
  • 288
  •   1
Отговори
# 195
  • Плевен
  • Мнения: 239
Мама на Христина,само се успокой. Всичко ще бъде наред. Стискам палци да мине по-бързо. Hug

# 196
  • Мнения: 22 506
В Плевен има само една детска невроложка, аз водих Калина когато беше на 4месеца и хич не съм очарована от нея. Ако се интересуваш мама на Христина ще издиря координатите и, работи във 2ра поликлиника.
На мен ми се струва малко прекалено притеснението на лекарката, вярно че не е много добре съвсем да не е наддала на килограми, но пък ако няма никакви други видими белези, че не се развива добре чак такива сложни изследвания не би трябвало да се правят. Добре е да направите това контролно кърмене, ако пък се установи, че кърмата не стига може да започнеш дохранване. Но да те плаши по този начин не мисля че е добре.
За повръщането - Калина повръщаше до 5-6месеца и то постоянно, възможно е да има рефлукс, който отчасти се контролира с мляко против повръщане.
Отидете и при още един лекар за мнение.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 19:49 от Mirama

# 197
  • Мнения: 4 390
Цитат
смукането и плезенето на езика
Това са признаци /обикновено/, че е гладно бебето!
Има ли запек?
Ако и запек има - значи не си дояжда както трябва, е моето мнение.

За повръщането - може и да е рефлукс, опитайте с повдигане на матрака /30 градуса/.

# 198
  • Мнения: 189
Тя не плаче никога,че е гладна,аз си я храня на 3часа-3 часа и половина,матрака е вдигнат вече,притеснява я точно това плезене,каза също,че й били много слаби крачката ooooh!Ще видим,аз съм оптимист по природа....ама не мога все така.Запек няма-дриска си по 1-2 пъти на ден.Ако ще и на луната да ни пратят за излседвания-и там ще ида.

# 199
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
мама на Христина ,  стискам палци да сте добре Hug Дано се окаже,че е голяма гладница Simple Smile
И аз като теб ,бих изследвала всичко възможно!

# 200
  • Мнения: 5 026
Константина,  Hug успех  Praynig

# 201
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Константина, знам, че са бабини девитини, но премихте ли я през метла по Нова Година? Може да се е уплашили детето от тези гърмежи. Бих взела нейна дрешка да я дам на някоя жена, която лее куршум. Знам ли, може да е просто уплаха. Но задължително направете изследванията, за които са ви казали. Peace
А за повръщането - и Вики повръщаше като фонтан след като се оригнеше. Повдигнахме матрачето, както те е посъветвала Дивиана. Детето вече повръщаше само, когато беше право в ръцете ни.

# 202
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Константина Hug.Дано тревогите ви са напразни и с Хриско всичко е наред. Peace Praynig

# 203
  • Мнения: 2 111
мама на Христина,стискам палци всичко да е наред с  малката Хриси  Praynig
Защо не посетите и друг лекар,например доц.Недкова?
Два пъти съм правила пробно кърмене и Симона сука много по-малко отколкото нормално.Защото е различна обстановката,като се прибави и притеснението на майката...,детето  усеща всичко.Направете го,но имай предвид,че за да са реални резултатите трябва за 24 часа да се види колко изсуква детето,защото то не яде всеки път едно и също количество.Ако можеш да си намериш кантар от някого и да я теглиш един ден след всяко кърмене ще е добре.

# 204
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Мама на Христина и аз стискам палци всичко с Хриси да е на ред. Марио като бебе също повръщаше доста често, но пък наддаваше винаги повече от нормалното.
И аз бих ти препоръчала да се допиташ до доц.Недкова за съвет.
По въпроса за парното в нашата ясла е доста топло, за сметка на това на работа почти го няма.

# 205
  • Мнения: 5 291
Не мога да ви изчета,само погледнах че Мирама са на Зинат и да ти кажа да вниваш как го разреждаш,защото листовката е сбъркана,поне тази от 50 мл.Не се слага една мерителна чашка,а две.Аз така съм инжектирала Здравко с двойна доза #2gunfire

# 206
  • Мнения: 189
Хапнахме бавно и спокойно,матрака е повдигнат,Хриси се оригна подобаващо 3 пъти newsm78,не е повръщала от следобяд.Знам,че са бабини деветини,но ще идем при една баба,дето бае...не пречи да опитаме,и на църква ще ида...Нали знаете-надеждата умира последна...Ако ни назначат наистина тия изследвания,естествено преди това ще се консултираме и с друг лекар.Знам,че пробното кърмене и много неточна работа,но не ми пречи да опитаме.Хареса ми,че като й биха Пентаксима тя гък не каза,даже се кокори на сестрата Laughing.
И последната новина-от другия петък съм със скоби,най-накрая ще си оправя фасадата.... Joy
Лека нощ от нас Hug

# 207
  • Мнения: 2 070
Константина, много си готина и позитивна, обичам хора, които по-малко се шашкат.  Hug
Ще се разбере какво му е на детето, но с твоята нагласа всичко ще се нареди.
За протокола - Елена постоянно се плезеше до към 5тия месец, дори след хранене си смучеше долната джучка, така си чеше венците просто. А повръщането може да е от всичко.
Ти все пак намали млечните продукти, ако пиеш прясно мляко го спри, мини на по-лека храна... Даваш ли и да доизсуква хубаво цялата гърда? Защото ако даваш по малко от двете тя не изяжда задното мляко, което е по-гъсто...и забравих там какво имаше по-малко, което дразни томаха - лактаза или нещо друго беше...имаше статия в Библиотеката...
За контролното кърмене са ти казали - не се прави веднъж, а в продължение на 24 часа се сумират всичките количества и евентуално може да се шашкаш, ако е под 750, но за това по-добре питай Хедра или Недкова, защото си зависи и от възрастта на бебето.

# 208
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Момичета, спешно се нуждая от телефона на сладкарница "Романтика" - сладкарския цех от който повечето сте поръчвали торти за различни поводи. Моля, ако го имате да ми го пратите на лични или да го публикува тук. Praynig
Редактирам се. Намерих телефон.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 12:54 от valja

# 209
  • Мнения: 2 556
Мама на Хриси, не си губете времето в този студ да водите детето на баячки, по-добре действайте да я види лекар и да се успокоите, вярвам, че не е нещо сериозно! На моя приятелка бебенцето имаше някакъв рефлукс и повръщаше на фонтан, не задържаше никаква храна, тя в един момент плачеше от отчаяние, накрая детето се оправи напълно след навършване на годинката. Просто трябва да я види специалист, за да каже има ли изобщо проблем (дано да няма!!!) и как да действате. Стискам палци всичко да е наред с Хриси!!!

Общи условия

Активация на акаунт