кьде най-лесно се емигрира - моля за помощ

  • 14 185
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
И аз мисля че в Европа вече не се емигрира. А за нелегален живот с 2 деца, аз не бих си и помислила. Остават ти емигрантските държави като Канада и Австралия. Малко са далече, но там има установена процедура и ще си с определен статут от началото.

# 16
  • Мнения: 4 244
Да не забравяме и ЮАР - мисля че и те имаха емигрантски режим, ама Деси да каже

# 17
  • Мнения: 636
И аз мисля че в Европа вече не се емигрира. А за нелегален живот с 2 деца, аз не бих си и помислила. Остават ти емигрантските държави като Канада и Австралия. Малко са далече, но там има установена процедура и ще си с определен статут от началото.


Подкрепям абсолютно!
За Испания нищо не мога да споделя. За Канада и Австралия - идеален вариант ако държиш на легално пребиваване. Освен ако не сте късметлии и спечелите Зелена Карта за Щатите.
Заради дечицата - горещо те съветвам да се замислите дали да се втурнете в нелегалност. Познавам семейство, което се наложи да оставят детето си в Бг (вече 3 години) Страшно много съжаляват..., а не може да мръднат от тук, защото цялото чакане ще е загубено на вятъра. За тези 3 години щяха отдавна да са преминали точковата система за Канада...

Иначе и аз бих предпочела някъде из Европата, че е по-близо до Бг, а и нравите са по-близки до нашите. Но тук ни довя вятъра - не искахме да рискуваме нелегални.

# 18
  • Мнения: 5 370
Мили чужбински мами,извинете,че се намесвам,ПОнеже стана въпрос за КАнада и Квебек и емиграция там-та мога да дам прясно инфо-мои приятели,които подготвях по френски, в рамките на около година вече подадоха първи,втори документи,ходиха на интервю и може би ще заминат докрая на календарната година.
Обаче! Сумата,която ми цитираха,че са похарчили дотук-с билетите-направо ме зашемети.Те са ДВАМА-без деца-и говореха за около 11 000 лева,без парите,които трябва да се декларират.А и още не са правили медицински.В тези 11 000 лева влизат и самолетните им билети. Дано съм ти помогнала! Иначе идеята не е лоша-от опит знам,че ако в семейството има инженерен кадър,шансовете се увеличават.И за Квебек става доста бързо.....гоидна-максимум 2.Успех!

# 19
  • Мнения: 636
Да, права си, Сърдечко. Сумата по подготовка на документи и до заминаване е доста тлъста. Може да дойде общо до 10тина хил. Трябва да се има впредвид. Естествено не се дават накуп, а в период от близо 2 години.
Спомням си, че чувах мнения от рода: "аз ако имах толкова пари нямаше да тръгна из чужбина". Въпрос на интереси, ценности, потребности... Аз не мисля, че са хвърлени на вятъра. По мои наблюдения нелегалните харчат поне 2 пъти повече докато се легализират.
Да не говорим, че след първата година се прибрахме в Бг с $10 000 "за харчене" (сватба). Рентабилността е добра.

# 20
  • Мнения: 4 458
Никъде не е лесно.
Както казват хората:" човек винаги мисли, че тревата е по-зелена от другата страна..."
Преди да решиш да имигрираш трябва да си зададеш много въпроси. Първо и най-важно как ще се издържаме в началото докато започнеме работа? Не можете просто така с дисагите да слезете на гарата или летището и да очаквате нещата да с еподредят от само себе си!  Naughty
Проучи възможностите. Спри се на няколко държави. Проучи тяхната имиграционна система и възможностите които дават на чужденците. Много държави не приемат имигрнти или доста са ограничили приема.
Ти като кава мислиш да имигрираш? Не можеш да отидеш и да кажеш просто - ами, не ми харесва тук и искам да се махна! Не стават така нещата Naughty
За Европа са ти казали - не е лесно и не приемат имигранти! Нали ще влизаме в Европейския съюз!!!
Остава варианта за друг континент.
За ЮАР знам че доста са затегнали положението
За Австралия - не допускат лица под 30 г. за повече от 3 дена в страната. Трябва ти специална покана или работна виза1
За Америка (САЩ) - работна виза, студенста или нещо друго с което да са сигурни, че няма да им легнеш на ръцете за социално подпомагане.
Канада - за виза се чака поне една година! Там доста подбират и трябва да си добър специалист за да успееш да си намериш рбота "като хората" Точковата система е като тест в който зписваш какво си завършила, какво може ши т.н.. Сумират се точките и ти се казва дали ставаш или не.
За Южна Америка.... не ти препоръчвам  Grinning, но знам че за Венецуела и Гватемала не се искат визи! Там, престъпността е голяма и са третия свят все пак Wink

След всичко казано, сама си прецени дали си зслужава и за къде.
Аз бих те посъветвала да отидете без децата в началото. Или само един от вас да отиде, да прецени и тогава всички да тръгнете. Все пак помисли и за варианта ако децата се разболеят, все пак сменяте всичко. Как ще плащате, къде ще ходите, кой ще работи....

Казваш че езика не е проблем. И на представа си нямаш какъв проблем е езика. Ако не говориш съответния език или друг но на добро ниво си направо умрял.

Това всичко е при положение че отивте на чисто - без роднини, познати и каквато и да било помощ.

Не искам да те обезкуражавам, но това е реалността. За такава важна крачка трябва първо да мислиш и планира всичко и тогава да действаш. А и трябват доста финанси - да не забравяме и това  Wink

# 21
  • Мнения: 7 837
Мога само да ви пожелая успех.
Аз ли4но бях скепти4но настроена относно идването ни тук, най-ве4е защото нямам право да работя.
Но след 3 месеца престой виждам, 4е си заслужава риска.
Не е лесно, но както каза и Киара - това е реалността.

# 22
  • Мнения: 1 854
Аз бях пуснала вьпрос за ЮАР  и дали се искат входни визи за бьлгари .Е,след направена проверка и контакт с Посолството се оказа 4е,с4итано от 01.08.2005 ще има визов режим и с тях и ще стане много трудо заминаването натам/това е цитат от служителката/.

# 23
  • Мнения: 987
момичета , много ви благодаря . аз всьщност не искам да пребивавам нелегално . затова се обьрнах кьм вас за сьвет. идеята да отиде пьрво мьжьт ми е хубава , ама ние никога не сме се разделяли и не знам дали ще издьржим без него . а децата няма на кого да ги оставя тук да ги гледа . напьлно сьм наясно , че никак няма да ни е лесно в началото , но както и вие сте се убедили - жертвата си струва. това за намирането на работа предварително е добра идея . кажете някаква он-лайн агенция , която се занимава с това. ще разгледам утре сайтовете за канада . ако отидеш като емигрант там в това само документите за пребиваването ли влизат . квартира , работа ти ли си тьрсиш .

# 24
  • Мнения: 3 146
В Квебек най-лесно се емигрира легално.Сумите, които Сърдечко казва са наистина много високи.Аз така горе-долу като смятам едва ли са повече от 4000 евро за тримата и то мисля дори, че са помалко.(тук вкл.таксите за разглеждане на документите, визите, медицинските, преводите и самолет.билети.Още 5-6 00- евро за първите 2 месеца (дори са малко тези пари, за да е спокоен човек).
А това първо да дойде мъжа после другите лично аз никак не го одобрявам.Като се емигрира тръгват всички заедно и се справят всички заедно.как така ще пратиш първо мъжа ти да се гърчи сам самичък - друго си е подкрепата на семейството, да имаш с кого да обсъдиш различни дилеми, които възникват, дето се вика една манджа да ти забъркат вечер.А това че някой е комп.специалист или нещо, което е престижно и добро в БГ не означава, че от първия месец още щве започне това да работи за 20-30 долара на час.Искат да имаш тукашна диплома и това е.Ако ще и от колеж да е.както и тукашен труд.стаж.Иначе не е страшно да се емигрира - но трябва да са всички заедно.Тогава всичко се постига.това е пресен съвет на 3 месечен емигрант в Квебек - Вервайте ми!

# 25
  • Мнения: 3 394
най-лесно се емигрира...........в съседен вход или къща

Никъде не е лесно!
Уви!

И то защото тъгата и болката по бг нямат лекуване и свикване

# 26
  • Мнения: 3 146
Да ти кажа честно засега тъга по Бг не съм усетила - само радост , че съм далече от абсурдните ситуации, които се развиват там.

# 27
  • Мнения: 5 183
Да ти кажа честно засега тъга по Бг не съм усетила - само радост , че съм далече от абсурдните ситуации, които се развиват там.
Блазе ти ...А аз ве4е 4етвърта година се боря с носталгията. Липсват ми най-ве4е близките ...

# 28
  • Мнения: 7 430
Да ти кажа честно засега тъга по Бг не съм усетила - само радост , че съм далече от абсурдните ситуации, които се развиват там.
Блазе ти ...А аз ве4е 4етвърта година се боря с носталгията. Липсват ми най-ве4е близките ...
...и аз така...само дето съм тук от 2г и половина Weary smile3518


Ако трябваше сега да търся път за имиграция - бих си стояла в Европа, каквото и да
 ми коства това
Още веднъж - късмет newsm10

# 29
  • Мнения: 5 183
Ако трябваше сега да търся път за имиграция - бих си стояла в Европа, каквото и да
 ми коства това
Аз от известно време съмс е надъхала да убеждавам мъж ми да мърдаме по-наблизко, 4е туи не си е работа ... Трябва да разу4а само къде как гледат на НЗ паспорти.

Общи условия

Активация на акаунт