Бижута Altinbas

  • 64 408
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 544
Аз съм супер разочарована от Altinbas, никога повече не бих купила нищо от тях. Толкова некачествени бижута не съм имала.  Sad
Става въпрос за 2 пръстена и като си помисля че щях да си взимам още един, който беше доста голяма сума. Радвам че не се излъгах. Купих ги от магазина в София, ЦУМ. Толкова много ме е яд, единия се развали на същия ден (6 часа носене), другият (след 10-15 мин. на ръката ми). Това какво е ми кажете? От пазара да бяха, щяха да са по качествени.  Close Не е въпроса за парите, но сега така и си седят. Мислех да се разправям, но се отказах не ми се занимава, а и няма да има ефект. Само където на всички познати казвам - ПО ДАЛЕЧ ОТ ALTINBAS.


Как по-точно са се развалили?
И ми е доста странно да не ти се занимава, като не става въпрос за пръстени по 10 лева...

От 1 пръстен се отчупи част от него  Shocked , ходихме първоначално казаха, че може и така да си се носи. След това се оказа, че няма как да се оправи, а и нямат същият модел. Разкарване до магазина им няколко пъти.
2 пръстен (10-15 мин след като беше на ръката ми) падна един от камъните му. Не съм се занимавала повече с тях.
Аз ли правя нещо и на двата или просто така се е случило на мен?   Naughty
Ами проблема ти е ,че си с доста развинтена фантазия  Laughing и предполагам не си мислиш ,че ти вярваме  Wink ако ти се отчупи парче от пръстен то той най- вероятно е бил от пластмаса съответно не е купен от Altinbas  Peace

# 16
  • Мнения: 21
Аз съм супер разочарована от Altinbas, никога повече не бих купила нищо от тях. Толкова некачествени бижута не съм имала.  Sad
Става въпрос за 2 пръстена и като си помисля че щях да си взимам още един, който беше доста голяма сума. Радвам че не се излъгах. Купих ги от магазина в София, ЦУМ. Толкова много ме е яд, единия се развали на същия ден (6 часа носене), другият (след 10-15 мин. на ръката ми). Това какво е ми кажете? От пазара да бяха, щяха да са по качествени.  Close Не е въпроса за парите, но сега така и си седят. Мислех да се разправям, но се отказах не ми се занимава, а и няма да има ефект. Само където на всички познати казвам - ПО ДАЛЕЧ ОТ ALTINBAS.


Как по-точно са се развалили?
И ми е доста странно да не ти се занимава, като не става въпрос за пръстени по 10 лева...

От 1 пръстен се отчупи част от него Shocked , ходихме първоначално казаха, че може и така да си се носи. След това се оказа, че няма как да се оправи, а и нямат същият модел. Разкарване до магазина им няколко пъти.
2 пръстен (10-15 мин след като беше на ръката ми) падна един от камъните му. Не съм се занимавала повече с тях.
Аз ли правя нещо и на двата или просто така се е случило на мен?   Naughty
Ами проблема ти е ,че си с доста развинтена фантазия  Laughing и предполагам не си мислиш ,че ти вярваме  Wink ако ти се отчупи парче от пръстен то той най- вероятно е бил от пластмаса съответно не е купен от Altinbas  Peace

Ти ли знаеш от къде са купени? Казвам това което ми се случи, а дали вие ми вярвате за мен няма значение. Споделих какво стана при мен. Първият пръстен се състоеше от много златни частици в горната му част. Една от тях падна на 6-тия час, кое от това не разбираш? Колкото до пластмасата, очевидно ти имаш доста по развинтена фантазия от мен за да ми говориш подобно нещо. Другия пръстен от какво е бил, че падна камъка му след 15 мин.?
 Не искам да убеждавам никого в нищо. А какво ще кажеш за това че и двата пъти не ми дадоха и касова бележка, а получих само сертификат. Къде ще пазаруваш си е твоя работа и мен не ме касае. Още един път казвам, пръстените са купени от Altinbas в ЦУМ.

# 17
  • Мнения: 730
Нямам забележки към бижутата с тази марка. И годежният ми пръстен и халките са ни от там- не са мръднали, а и не бяха чак с недостъпни цени. Просто като модели ни харесаха много и си ги купихме от там.

# 18
И аз си бях купила комплект бижута. Наистина страхотен дизайн, обаче от колието падна едно от камъчетата, докато го пробвах вкъщи, даже не го бях носила още. Слава Богу падна вкъщи, та после го залепихме пак. Иначе не ми се мисли, ако се беше случило навън...

Другото, което ми се беше случило - счупи ми се игличката на обицата от същия този комплект, която влиза в ухото. Носих го в магазина в ЦУМ да ми го поправят, защото не смеех да го дам на който и да е, предвид тънката изработка. Взеха ми пари, някакви си там 10-тина лв. да са били, но ми направи ужасно впечатление, предвид че бяха част от комплект за сума ти пари и с уж доживотна гаранция... Та точно заради такива евтини номера втори път не бих си купила от техните бижута. Предпочитам да дам дори и повече пари, но да си спестя такова отношение.

# 19
  • Мнения: 4 053
оф,
като знам мен как са ме обслужвали в техни магазини,
и съответно качеството на бижутата ми купени от тях,
които нося вече 3 години,
и като чета такива писания от рода на " счупими се, развали ми се, взеха ми пари за ремонт "
и т.н.
стигам до извода, че просто не говорим за една и съща марка ,
или просто сте каръци  Whistling

# 20
  • Мнения: 583
имам доста бижута на тази марка и с нито едно не съм имала проблем. не знам дали съм късметлийка, но е факт.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 354
според мен "проблемът" на тази марка е,че всички бижута с някакъв вид камък непременно са диаманти или други скъпоценни камъни, които доста оскъпяват стоката,а реално само под лупа може да се разбере,че е истински камък. аз лично бих прибягнала до тях само при годежен пръстен и сватбени халки, които са наистина уникални  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 311
И аз ги харесвам. Цените, разбира се, са според зависи от камъка Wink Ориентировъчно мога да кажа за това, което знам със сигурност - обици бяло злато с диаманти - 6500, пръстен тип "годежен" с малко камъче/ съжалявам, не се сещам колко карата/ - 2000 лв. Тези, дето ги казвате за по 500 лв. Rolling Eyes Не знам, според мен няма как да купиш диамант за 500 лв. или поне аз не съм виждала. Може би ако е само метал, без камък...
За качеството не мога да кажа, нямам бижута от Алтънбаш.
Има диаманти и за по 100лв,10 каратови...20 каратови отиват към 700лв(не в посочената марка) в който и да е магазин за бижута,а дали са  масивни или не няма значение...все пак си купуваш диамант,а не злато  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 1 311
И аз си бях купила комплект бижута. Наистина страхотен дизайн, обаче от колието падна едно от камъчетата, докато го пробвах вкъщи, даже не го бях носила още. Слава Богу падна вкъщи, та после го залепихме пак. Иначе не ми се мисли, ако се беше случило навън...

Другото, което ми се беше случило - счупи ми се игличката на обицата от същия този комплект, която влиза в ухото. Носих го в магазина в ЦУМ да ми го поправят, защото не смеех да го дам на който и да е, предвид тънката изработка. Взеха ми пари, някакви си там 10-тина лв. да са били, но ми направи ужасно впечатление, предвид че бяха част от комплект за сума ти пари и с уж доживотна гаранция... Та точно заради такива евтини номера втори път не бих си купила от техните бижута. Предпочитам да дам дори и повече пари, но да си спестя такова отношение.
  hahaha  hahaha  hahaha Какви са тия глупости,които пишете...незнам.Купуваш си бижута за толкова пари и си плащаш ако има проблем  #Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 3 857
Моите впечатления също са смесени.Преди две години мъж ми ми подари едно синджирче с висулка и пръстен.Аз много ги харесах и исках подобни обици.Беше ги купил от ЦУМ  и го бяха излъгали,че са сет, но те нямат нищо общо.Преследвах ги 3 месеца да не говорим,че се оказа че същите обеци като висулката е имало почти по същото време в Мола на Стамболийски,но от ЦУМ дори не си направиха труда да ми кажат.В крайна сметка един ден случайно попаднах на обеци подобни на висулката и ги купих от ЦУМ.От много ходене до там и до Мола и настояване да имам тези обеци си бях оставила тел в магазина им в Мола с цел да ми се обадят веднага щом получат.Когато купих подобните от ЦУМ ги попитах да не би в Мола да има същите 1:1 с висулката,а те ми казват категорично не, няма нали сме си разпределяли бижута и сме ги гледали.Отивам след 3 дни в Мола влизам и те ми казват,че дошли обеците.Ами аз питам защо не ми се обадихте,аз си купих подобни от ЦУМ и ги показвам.Казвам им дайте да ги сменим и ако има разлика в грамажа ще я доплатя.А те ми казаха,че ще ми ги изкупят на цена злато за преработка примерно 16 лв/гр,а ще ми ги продадат по 42 лв/гр, само защото са носени 3 дни и аз се отказах.Определено са скарани с обслужването с цел печелене на клиенти.

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 20:38 от veka

# 25
  • София
  • Мнения: 1 311
Сигурно има проблем и той явно е магазина в ЦУМ  newsm78

# 26
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Доволна съм от качеството им и съответно съотношение качество/цена.
определено съм почитател на марката.
 Peace

# 27
  • Мнения: 10
Имам много бижута от Алтънбаш-брачните ни халки,годежния пръстен гривна  др. и са невероятни.Сега се готвя и обеци от там да си взема.Строхотни са!

# 28
  • Мнения: 1 322
Моите впечатления също са смесени.Преди две години мъж ми ми подари едно синджирче с висулка и пръстен.Аз много ги харесах и исках подобни обици.Беше ги купил от ЦУМ  и го бяха излъгали,че са сет, но те нямат нищо общо.Преследвах ги 3 месеца да не говорим,че се оказа че същите обеци като висулката е имало почти по същото време в Мола на Стамболийски,но от ЦУМ дори не си направиха труда да ми кажат.В крайна сметка един ден случайно попаднах на обеци подобни на висулката и ги купих от ЦУМ.От много ходене до там и до Мола и настояване да имам тези обеци си бях оставила тел в магазина им в Мола с цел да ми се обадят веднага щом получат.Когато купих подобните от ЦУМ ги попитах да не би в Мола да има същите 1:1 с висулката,а те ми казват категорично не, няма нали сме си разпределяли бижута и сме ги гледали.Отивам след 3 дни в Мола влизам и те ми казват,че дошли обеците.Ами аз питам защо не ми се обадихте,аз си купих подобни от ЦУМ и ги показвам.Казвам им дайте да ги сменим и ако има разлика в грамажа ще я доплатя.А те ми казаха,че ще ми ги изкупят на цена злато за преработка примерно 16 лв/гр,а ще ми ги продадат по 42 лв/гр, само защото са носени 3 дни и аз се отказах.Определено са скарани с обслужването с цел печелене на клиенти.

Искаш да ти сменят вече носени бижута /макар и само 3 дни/- не се излагай.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 857
....Отивам след 3 дни в Мола влизам и те ми казват,че дошли обеците.Ами аз питам защо не ми се обадихте,аз си купих подобни от ЦУМ и ги показвам.Казвам им дайте да ги сменим и ако има разлика в грамажа ще я доплатя.А те ми казаха,че ще ми ги изкупят на цена злато за преработка примерно 16 лв/гр,а ще ми ги продадат по 42 лв/гр, само защото са носени 3 дни и аз се отказах.Определено са скарани с обслужването с цел печелене на клиенти.

Искаш да ти сменят вече носени бижута /макар и само 3 дни/- не се излагай.

Когато писах тези думи аз исках да подчертая какво обезценяване се получи за 3 дни,а не толкова за физическата смяна.

Благодаря,че ми каза да не се излагам ще го имам предвид в други случаи!За твое сведение бижутерските магазини масово предлагат бижута под наем, които след това се почистват и излагат отново за продан!

Общи условия

Активация на акаунт