За книгите взети за един прочит...

  • 4 479
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 681
Не знам къде още има квартални библиотеки. При нас имаше една - беше пълна точно с такива книги - за еднократен прочит. Нямам нищо против, защото понякога купувам такива книги и после се чудя кяква да ги правя - сърце не ми дава да ги хвърля. но вече я няма.
Преди няколко години беше последното ми посещение в Столината бибилиотека. Не си харесах нищо.

# 61
  • Мнения: 265
Такива библиотеки има към повечето читалища.И не биха върнали нови и запазени  книги,тъй като бюджета им за закупуване на книги е твърде малък. Аз давам книгите си на читалищната библиотека в едно село.
 Напълно съм съгласна с  Донa Флор  .В същата тази библиотека,някой беше занесъл стари раздърпани книги,с малки изключения, без никаква стойност.Явно си е прочистил домашната библиотека.

# 62
  • Мнения: 12 681
Такива библиотеки има към повечето читалища.И не биха върнали нови и запазени  книги,тъй като бюджета им за закупуване на книги е твърде малък. Аз давам книгите си на читалищната библиотека в едно село.
 Напълно съм съгласна с  Донa Флор  .В същата тази библиотека,някой беше занесъл стари раздърпани книги,с малки изключения, без никаква стойност.Явно си е прочистил домашната библиотека.

Рздърпани е едно, без никаква стойност е друго. Най-раздърпани са ми книгите, които чета н-броя пъти. И никога няма да ги дам. А без стойност са любовните романчета тип Арлекин.

# 63
  • Мнения: 3 611
Не си давам книгите. В последните десетина години май се е случвало само веднъж и то 100 пъти предупредих, че искам да ми се върне във вида, в който я давам. Нямаше проблем.

P.С. Като тинейджърка пък не си давах касетките на любимите метъл банди, определено ми бяха много ценни, а вероятността да не ми ги върнат- огромна.

# 64
  • Мнения: 3 521
Зависи - има книги, чиято злочеста "съдба" не ме наранява Laughing.
Има други, към които съм ревнива и преди да ги дам ги подвързвам сама. До сега не съм отказвала книга на някого, но не съм имала и скруполи да си я поискам обратно, когато преценя, че и е време да се прибира в къщи Wink.

# 65
  • Мнения: 265
 Мадам Х ,може би не съм се изразила правилно.Под рздърпани имах предвид книги заляти с кафе, с липсващи страници, а  някои нямаха и части от кориците.Отделно,че бяха любовни и криминални романи.За стойност няма да споря.На мен ми е любима "Майсторът и Маргарита",но за един колега това са "пълни глупости и фантасмагории"

# 66
  • Мнения: 2 759
                        Време ли е за списък с библиотеките около нас? Ако вече има такъв - още по-добре. Искам линк.

# 67
  • София
  • Мнения: 53
Аз използвам  предимно Столичната  Библиотека. Още като бяхме малки, майка ми наложи вето на безразборното купуване на книги, защото в къщи нямаше вече къде да ги слагаме, и свикнахме да купуваме само книги, които сме прочели и знаем, че искаме да ги четем пак и пак. А в заем вече не давам. И аз се простих с някои любимци, и вече не рискувам.

# 68
  • Мнения: X
Единствената книга, която исках да си остане у мен и да не връщам беше "Пинокио" на Колоди, голям формат, А4, нямах възможност да си я купя тази. Е, върнах я, но след месеци, междувременно си я презаписвах десетки пъти, само и само да е у мен.
Сега я нямам. Ще си я купя. Ако я намеря.

Да не е случайно тази: http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=6259

Ето тук можеш да видиш някои от илюстрациите: http://www.everypicture.com/books/greg-hildebrandt/3508/greg-hil … Bs-pinocchio.html

----

Видях и още една с красиви илюстрации: http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=3736

Ето илюстрации от книгата: http://lanerapecora.blogspot.com/2007/10/lo-stile-raffinato-dell … llustrazioni.html

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 14:22 от Анонимен

# 69
  • Мнения: 22 036
Купувам само професионална литература, или нещо, което много ме е впечатлило. Всичко останало взимам от библиотеката. Нямам познати, които да се интересуват от моите книги. Ако заема книга я връщам в състоянието в което съм я получила. Ако си купя "джънкс бук" не се тревожа, дали ще ми ги върнат.

# 70
  • Мнения: 24
... хайде, ако потникът беше подплатен с хубави мускули, може би щях да го преживея...но очевидно е,че не можах...никакви книги не му давам на тоз. Naughty

да разбирам ли, че мога да се вредя да ми подариш малко книжчици?....че напоследък не мога да намеря такива, дето не съм ги чел, а ме мързи да повтаргам...

# 71
  • Мнения: 1 630
Давам с голямо удоволствие, особено книги, които са ми харесали.
Изобщо не държа да ми ги връщат.


Има книги, с които работя, ползвам често или към които имам особено отношение и искам да ги запазя. Тях просто не ги давам

Редовно си водя записки в книгите, мои са, така ми е удобно.  Mr. Green
 

# 72
  • Мнения: X
... хайде, ако потникът беше подплатен с хубави мускули, може би щях да го преживея...но очевидно е,че не можах...никакви книги не му давам на тоз. Naughty

да разбирам ли, че мога да се вредя да ми подариш малко книжчици?....че напоследък не мога да намеря такива, дето не съм ги чел, а ме мързи да повтаргам...
На теб може, стига да не ги четеш по потник с необезкосмени мишници и стига да търсиш точно тези, които аз имам  Laughing

# 73
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
С огромна мъка давам книга. Вече съм патила, затова. Освен това, когато давам книгата, изисквам веднага пред очите ми да я подвържат.  Laughing Тиранин съм, знам.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Много малко книги си заслужават да се запазят. Всъщност, защо точно трупате камари книги, които дори не прочитате повторно?
Никога не препрочитам книги и никога не гледам филм, който ми е харесал повторно. Първото впечатление е най-силно и от опит знам, че повторението разваля магията.
А пък подвързването на книга с ветсник ми е просто любимо  Tired

Общи условия

Активация на акаунт