Колко често пускате прахосмукачка , живеещите в мръсната София?

  • 2 739
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 283
Стандартно 1 път на ден, но може и 5 да станат зависи кой какво и къде е ял и колко трохи е посял, а прахта не можеш я пребори с прахосмукачката.

# 16
  • Мнения: 1 064
Мога да ти кажа,че прахът е много, точно защото нямаш килими , а само гол ламинат. Просто няма какво да го "задържи" и се търкалят едни валма по пода...

Съгласна. Зависи още и от дограмата. Ако е от старите и не уплътнява - влиза повече. Ако е например ПВЦ - по-малко. Аз установих огромна разлика, след като смених дограмата.

# 17
  • Мнения: 2 926
Не живея в София, но пък съм фен на черните килими, за това - всеки ден.

# 18
  • Мнения: 85
И аз да се включа. Ние сме в Княжево, в къща и честно казано чистя веднъж седмично всичко. И аз съм фен на килимите и наистина по тях не се вижда толкова праха, ай нямаме животни вкъщи. Пък и не смятам, че детето ми трябва да расте в стерилна среда.

# 19
  • Мнения: 3 641
2 пъти седмично, но сме без дете и по цял ден на работа

# 20
  • Мнения: 8 999
Въпросът не опира до стерилност, а до елементарна хигиена. Ние вкъщи ходим боси и от всичко най ми е гадно, ако по стъпалата ми полепнат боклучки. Затова се старая поне през ден /а често и всеки ден/ да пускам прахосмукачка в хола и коридора. В спалните чистя веднъж седмично. Не знам защо, ама там се трупа по-малко прах.
Намразих килимите - допреди 5-6 години имахме във всяка стая, но пак чистех често, само дето беше по-трудоемко! Откакто се лишихме от тези гадни прахосъбирачки и трохи-гълтачки, времето за почистване се намали наполовина.

# 21
  • Мнения: 85
Разбирам, че става въпрос за хигиена Laughing, но вкъщи особено в спалнята и дневната не се налага по-често чистене. Разбира се в кухнята когато се наложи почистваме по няколко пъти в седмицата. Обикновено когато малката се нахрани веднага почистваме разпиляното по килима и така си остава чисто Peace.

# 22
  • Мнения: 4 292
И без да живея в София чистя всеки ден. Профилактично. Аз също ходя боса и не търпя прахоляк и разни такива.
Не, че не ме домързява, но вече ми е станало навик да пускам прахосмукачка, като миенето на зъбите например.

# 23
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Чистя с прахосмукачка около 3-4 пъти седмично. В коридора /с моп/ по няколко пъти на ден - след всяко влизане отвън остават следи.
Не ми е много прашно в къщи - имам ПВЦ дограма, гледка към вътрешен двор и сравнително висок етаж. В предишният ми дом, на оживена улица, със стара дограма се събираше определено повече прах.

# 24
  • Мнения: 1 629
Въпреки високият етаж, пускам на два дни, защото иначе стават кълба прах. Не ходиме боси. Понякога минавам с Мопа само пода и обирам прахоляка от паркета. Peace ама това в бебешката ста. В коридора имаме мокет, а в кухнята балатум. Май в кухнята най не става мръсно Thinking

# 25
  • Мнения: 656
Всеки ден, с редки изключения. 
И аз така  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 204
Всеки ден прахосмукачка и моп,то вече ми е навик и не го пропускам.Прах бърша 3-4 пъти седмично.

# 27
  • Мнения: 3 360
През ден,а понякога всеки ден-макар да не съм в "мръсната София" Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт