как отказахте нощното хранене?

  • 15 660
  • 217
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
... нашето педи каза , че беба трябва да има 6 часа сън без ядене за да почине коремчето й ...

Тези педита за щастие са на изчезване.
Бебешкият корем е малък, поема количество, което е достатъчно само за около 3 часа.
Гладен корем не "почива", той боли и мъчи детето, а залъгването с вода го лишава от хранителни вещества, необходими за усиления растеж в първите месеци и му носи куп други "екстри".

# 16
  • Мнения: 30
И аз се опитвам да спрем с нощното хранене той и без това яде повече от колкото трябва. На 2,5месеца изпива по 1л. АМ за 24 4аса

# 17
  • Мнения: 6 274
И аз се опитвам да спрем с нощното хранене той и без това яде повече от колкото трябва. На 2,5месеца изпива по 1л. АМ за 24 4аса
А според теб колко трябва да изпива ?  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 1 524
1 литър е много, имам спомени за мах. 700-800мл на 24 часа, а дали не беше и по малко. По записките ми моето не е изпивало повече от 500-600 за 24 часа и то вече на 6 месеца, точно преди захранването, до тагава си цокоше и нямаше как да се засече. Но всяко бебе е индивидуално.

# 19
  • Мнения: 378
... нашето педи каза , че беба трябва да има 6 часа сън без ядене за да почине коремчето й ...

Тези педита за щастие са на изчезване.
Бебешкият корем е малък, поема количество, което е достатъчно само за около 3 часа.
Гладен корем не "почива", той боли и мъчи детето, а залъгването с вода го лишава от хранителни вещества, необходими за усиления растеж в първите месеци и му носи куп други "екстри".
Никога не съм я хранила нощем и не ми е плакала.А защо в родилното още имаха 6 часа почивка последното кърмене беше в 12 и после сутринта в 6.

# 20
  • Мнения: 249
Голямата ми дъщеря така я отучих рано от нощното хранене, щото коремчето трябвало да почива. Е, ама после пиеше вода по цели нощи. Сега малката яде поне два пъти през нощта и докога-тя си знае. Ако ще се отучва да не яде през нощта не бих давала нищо, то пак ще си се буди, но този път за водата/чая. Бебето ти е малко, за да го мъчиш да не яде.

# 21
  • Мнения: 30
И аз се опитвам да спрем с нощното хранене той и без това яде повече от колкото трябва. На 2,5месеца изпива по 1л. АМ за 24 4аса
А според теб колко трябва да изпива ?  newsm78
според това което пише на кутията за неговата възраст трябва да е 130мл по 5 - 6 пъти на ден, а той яде по 160 - 170 по 6- 7 пъти

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Дъщеря ми е на 6 месеца и досега си хапва нощем, че дори по 2-3 пъти понякога. Не виждам нищо лошо и не смятам насила да я отказвам. Усещам, че има нужда. Защо да развалям и нейния и моя сън?

# 23
  • Мнения: 822
 ooooh!
Не мъчи детето! То само ще спре да се буди през нощта, когато е готово! Няма нужда да го тъпчеш с вода или биби. За мен е абсолютно грешно да се маха насилствено нощното хранене на едно толкова малко бебе!
Моята дъщеря спря да се буди за нощно хранене преди около месец. Иначе пак в някои случаи ми се буди към 5 - 5.30 ч. Веднага й давам да суче, посуква си малко и си заспива спокойна и доволна.

# 24
  • Мнения: 941
отучвах чак преди годинка, дотогава съм я хранила защото съм предценила че  ебила гладна, бебе на 1месец не смятам че трябва да прави такива паузи без ядене, има бебета които спят по цяла нощ но те явно си го набавят през деня,
Трябва ние да се нагодим според нуждите на бебето,

# 25
  • Мнения: 1 045
 до края на 3-ти не сме пропускали нито едно хранене на 3 4аса нон стоп,така че не разбирам защо си мъчите децата.Аз ставам да ям нощта а да карам малката да пие вода ли?Детето се отказва само когато му дойде времето.Сега е на 7м и спи 12 часа без да става,така че не тормозете децата с почивки щом те са гладни.Детето си знае най-добре кога е гладно и кога трябва да почива Peace

# 26
  • Временно
  • Мнения: 788
Тя сама го отказа след 2-ия месец.

# 27
  • Мнения: 6 274
И аз се опитвам да спрем с нощното хранене той и без това яде повече от колкото трябва. На 2,5месеца изпива по 1л. АМ за 24 4аса
А според теб колко трябва да изпива ?  newsm78
според това което пише на кутията за неговата възраст трябва да е 130мл по 5 - 6 пъти на ден, а той яде по 160 - 170 по 6- 7 пъти
На кутията пише, че точно твоето бебе трябва да изяжда точно по толкова, така ли ???

# 28
  • Мнения: 19
Сам се отказа в началото на втория месец. Обикновено се буди около 6, последното кърмене вечер е в 9, заспива около 9.30-10. Когато се събуди в 5, та дори и в 4, си му давам да яде, няма смисъл като е гладен да се залъгваме и да се мъчим взаимно.

# 29
  • Мнения: 53
Щом е гладна май добре ч нахрани. Иначе се мъчите и двете. Тя е гладна, а ти не спиш. Моят син сам се отказа от нощното хранене преди месец. Най-добре детето само да си покаже.

Общи условия

Активация на акаунт