105 ДЕ> немската дружина смело престъпи в новата година

  • 12 092
  • 293
  •   1
Отговори
# 210
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
да споделя докато още сме на лекарска вълна  Rolling Eyes
баба е в болница, ще я оперират.
лекарят се е обадил на дядо да иде,
за да му дадат лист какви инструменти да купи за операцията  Shocked

Бибе, нерв ли са ти умъртвявали?
ако са ти го умъртвявали после не трябва да те боли...

# 211
  • Мнения: 2 567
Добър ден,
Wurzelbehandlung не съм имала, но имам спомени от съпружеското тяло, че го боля поне ден-два. То при мъжете знаете, че болките винаги са нетърпими, де Whistling Настройвам се за мрънкане поне няколко дни другата седмица, като му сложат имплантанта ooooh!
И аз така като Татяна опознах по 3 смени акушерки и на двете раждания, всички бяха много мили. Явно имам и късмет с гинеколозите ми досега, никакви забележки Peace Всъщност в Униклиниката в Мюнхен понамразих един лекар, който от скука точеше ножа за секцио, озъбих му се, поразходих се и слава Богу Емата излезе. После дойде да ме поздрави за куража и лично извоюваното нормално раждане.
Като стана дума за акушерки, Гея, свърза ли се с Елена, ще ти прави ли нахзоргето?

# 212
  • Мнения: 508
Моят гинеколог е белегарцт. Понеже доста ми се е налагало да лежа в болница с гинекологични  3аболявания, той е денонощно на ра3положение. Може да го повикат по всяко време. Прави ми всички операции и присъства на раждането, 3аедно с акушерката. Неприятното при белегарzта ( не3нам при другите как е ) е, че като имам час 3а преглед в кабинета, може в момента да е на операция и а3 стоя у дома натъкмена и чакам да ми се обадят, че е дошъл и веднага да тръгна. В такъв случай ми е много трудно с уреждането на другите часове в същия ден. А може и въобще да не ми се осъществи прегледа, ако въ3никне нещо непредвидено при него.
По тоя повод, пак ще ви се оплача. Май не е бла3ето ( пикочният мехур) (  Мишка вече ме цитира), а матката ми се е подула и ми 3апушва отворът на влагалището. Много неприятно. Утре имам час 3а преглед. Гадното е, че ходих преди два месеца и док ме прати на гимнастика, като ми ка3а, че е пикочния мехур. Просто не мога си представя да е така и не искам да си ра3валям мнението 3а него, ако наистина не е видял точно какво ми е.

Риен, историята с бабето е отврат. Много ти съчувствам. Имала съм го на главата си Close

Бибе и на мен ми се е случвало да ме боли след вадене на корен на 3ъб.

# 213
  • Мнения: 293
да споделя докато още сме на лекарска вълна  Rolling Eyes
баба е в болница, ще я оперират.
лекарят се е обадил на дядо да иде,
за да му дадат лист какви инструменти да купи за операцията  Shocked

 #Crazy #Crazy #Crazy до там ли вече стигнаха  ooooh!

# 214
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 907
Шошка, още не съм, тия дни мислех да звъня, защото чакам за термин в болницата и да ми кажат какво и как ще се прави.

# 215
  • Germany
  • Мнения: 1 262
На моето раждане от самото начало до края - което беше около 4ч. всичко на всичко, беше ОберАрцт и акушерката. Понеже отидох в 4:30 през нощта нямаше как професора, който е шеф на отделението да дойде и за това оберар. беше. После всяка сутрин и вечер минаваше на визитация професора, с който си имаме приказка още от преди това, когато ме бяха приели за силното повръщане. Но за мен беше по важно, аз и детето да сме добре, а кой ме изражда да ви кажа много не ме вълнуваше, макар, че екипчето беше супер  Peace

А аз като избирах болница - моята гинеколожка ми препоръча болницата и именно този професор. В последстие и други хора ми казаха, че му се слави името, а той пък като видя кой ми е лекар веднага пусна една усмивка и взе да праща поздрави на моята лекарка, аз като й предадох в последствие и тя пусна една тънка усмивка и промърмори: Професор Майер е голям чаровник, нали?  Flutter Flutter Абе нещо ме съмняват тия двамата  Mr. Green Mr. Green
Сори за офф-а  Peace

# 216
  • Мнения: 489
Благодаря ви за инфото, момичета!
Явно навсякъде е различно и зависи от много фактори и не на последно място от застраховката. Аз искам да раждам нормално, живат и здраве, е съм с държавна застраховка, та явно няма да ме огрее с екстрите. Единствено ме е ад, че тази информация можеше да ми я даде и доки като я питах, а тя категорично отрече и даже започна да ми обяснява, че немската система била най-най ( аз бях споменала, че в БГ има такава възможност)! Моята не работи в болница, само частен кабинет има и сигурно не е искала да започна да търся Белегарцт.

# 217
  • Мнения: 1 817
Бибе, до колкото знам не е нормално да те боли. Моят мъж е с пресен опит от преди 3 седмици и нямаше никакви болки дори след като го пусна упойката! На теб антибиотик дадоха ли ти? Желателно е да се пие 5 дни, за да се предпазиш от евентуално възпаление.  Дано ти няма нищо  Praynig , но болката означава възпаление по принцип...така че по-добре утре се вдигни до зъбаря, за да ти направи една снимка за всеки случай! Peace

Белегарцтът си има праксис, където следи бременността и след това по желание може да раждаш с него в болницата, с която имаш договор.  Wink
Мисис Т, не е проблем, че си с държавна застраховка. Ослушай се в болниците, към които си се насочила-там може да се разбереш с някоя акушерка за нахзорге и да я ползваш за раждане срещу хонорар (белегхебаме), както и да видиш дали имат белегарцт.  Peace Който търси, намира!  Grinning

# 218
  • Мнения: 1 610
В Германия раждах само с акушерка. Как ме изтърпя жената за 4 часа и до ден днешен незнам.Супер беше обаче. Правеше каквото й кажеш, проверяваше ме винаги когато можеше, имах й пълно доверие. Нито в бг , нито тук съм търсила лекар да ме изражда. Немската система е супер, довери се мисис Т.
Перле, като си го имала моя случай, как приключи? Любопитна съм, кво да правя.

баба е в болница, ще я оперират.
лекарят се е обадил на дядо да иде,
за да му дадат лист какви инструменти да купи за операцията  Shocked
Хаха, скалпел, това онова, трябва човек да си има в аптечката вкъщи даже. Абсурдистан бе!

# 219
  • Мнения: 11 340
Благодаря ви за инфото, момичета!
Явно навсякъде е различно и зависи от много фактори и не на последно място от застраховката. Аз искам да раждам нормално, живат и здраве, е съм с държавна застраховка, та явно няма да ме огрее с екстрите. Единствено ме е ад, че тази информация можеше да ми я даде и доки като я питах, а тя категорично отрече и даже започна да ми обяснява, че немската система била най-най ( аз бях споменала, че в БГ има такава възможност)! Моята не работи в болница, само частен кабинет има и сигурно не е искала да започна да търся Белегарцт.
Ти май се опитваш да сравняваш ябълки с портокали (Мамуни, сори, ама го обичам твоя лаф!)
Това, което си чувала за ражданията в България няма нищо общо с ражданията тук. Не ти трябва въобще лекар, а акушерка. Раждала съм първия път (тогава още нямаше в нашата клиника) с дежурните акушерки - смених две прекрасни жени. Следващите две раждания бяха с белегхебаме - прекрасни спомени, колкото и да са трудни, болезнени и тн. Акушерката е жената, която стои до теб, бърше ти потното чело, слага ти топли компреси, масажира ти кръста и ти изпълнява всичките капризи. Няма лекар тук, който да го прави това, при положение, че това е работата на акушерката.
Съжалявам за острия тон, но просто забрави свинщината и корупцията от България. Тук си Жена, когато си бременна, а не подай гъзина на поредния алчен доктор.

# 220
  • Мнения: 30
Не съм раждала в България, но като чувам за какво става дума, се радвам, че съм тук и не съм се и замисляла за секунда да раждам другаде. С това искам само да поясня, че като се оплаквах от моята лекарка не съм я сравнявала с никоя българска, а просто с предната ми тук, която беше много внимателна.

Асе не знам вече как да ти коментирам поста, просто ми е бедна фантазията  Sick

# 221
  • Мнения: 3 880
Хаха, скалпел, това онова, трябва човек да си има в аптечката вкъщи даже. Абсурдистан бе!
А на кой рафт в супера ги продават тези неща, да идем да си накупим, че да има за всеки случай, може да притрябват hahaha
Не се оплаквайте, може и по-зле да стане. Следващият стадий е "обадили се на близките да минат да им обяснят как се прави операцията, за да я направят сами". Чиста работа, а и по-евтинко може да излезе Wink

# 222
  • Мнения: 30
Не се оплаквайте, може и по-зле да стане. Следващият стадий е "обадили се на близките да минат да им обяснят как се прави операцията, за да я направят сами". Чиста работа, а и по-евтинко може да излезе Wink
Бибе много си оптимистична  Wink , успя да ме разсмееш. То вече не се знае, току виж и това се случило, нали сме всестранно развити и по повечко неща умеем, колко му е да се преборим и с това  Mr. Green

# 223
  • Мнения: 1 610
Следващият стадий е "обадили се на близките да минат да им обяснят как се прави операцията, за да я направят сами". Чиста работа, а и по-евтинко може да излезе Wink

Биба има черна фантазия. Веднага си представих как оперира един приятел , на който му треперят толкова ръцете, че дартс не може да играе, та трябва да се цели на 50 см надолу да улучи шайбата. Апропо нали има разни психопати младежи на по 19 години, които разчленяват връстниците си. Не се учудвам, че човек може от бакалията да си купи пълен набор с хирургически инструменти.
Хайде да оставим хорор темата и да попитам за конюнктур пакета ? Как и къде трябва да се беантрагват киндербонуса?
Само да отбележа, че не са го гласували още и аз като хиена вече ви питам дали не знаете как става номера  Joy  Joy  Joy
Гледам Меркел в полунощ. И нямам температура. Лоша работа, това е от радиацията

# 224
  • Мнения: 1 817
Аз пък си мисля, че при застраховките, които хората плащат в бг не е възможно една болница да има всичко в наличност. Друг е въпросът, че и тези пари отиват в нечии гуши! Лекарите са с мизерни заплати, но колко са алчни няма да коментирам. Наложи ми се да направя консултация със специалист в МА в София. Човекът събираше парите от пациентите си без разписка  Crazy и ги пъхаше във външния джоб на ризата си. Ако нямаш точно,  hahaha ти казва, че няма да ти върне! Сестрата влиза, пъха му пачка и му дава един лист, на който е описала от кого по колко и колко е тотала. Той брой, поглежда я странно, а тя отговаря, че вече си е взела 10%, които й се полагат. Двамата се усмихват и прегледът продължава. какво учехме като деца...Това е моята родина! По-добре да си купиш и занесеш, отколкото да ти кажат, че не могат да ти помогнат, защото нямат еди какво си! Не виждам нищо лошо в това да трябва да си купиш и занесеш нещо - така хем ще имат всичко под ръка в болницата, хем всичко ще е на истина стерилно (нещо, което в бг болници е трудно постижимо!)!  Peace  Друг е въпросът, че не е редно системата да е толкова изгнила, че горките пенсионери, които цял живот са се лишавали и са орали, за да се развива тая държава, сега трябва да правят чудеса, за да си купят...скалпел за една наложителна операция. Та по тоя повод как беше лафа от Виденово време...Егати държавата, щом аз съм й (външен?) министър! ...
Иначе моят мъж е претърпял две тежки операции в пирогов през 93та и тогава са го накарали да си купи болтове и други скъпи неща, които са били необходими и ги е нямало. Така е било, така е и сега!  Wink
Риено, гледам ртл2 и там ти отговарят на въпросите...май  Thinking
Кажете ми сега за хафтпфлихт застраховката. За 2 или 4 милиона е по-добре да сключим? newsm78
Забравих да споделя, че сега и в хола не може да спи у нас  Whistling , защото газовият бойлер се е разбазикал и бръмчи, и вибрира като за световно  Tired . Днес звъннах на хазяйката и я уведомих, че се местим да спим в хола, че онова се дере и риве, а и бойлерът бучи. Тя ми съчувства, има си 3  Grinning . Сега пак чакам майстори и никога повече няма да си наема или купя апартамент в алтбау! Тва си е е...о ма..та. Не знам как още не съм побесняла и не съм тръгнала да се изнасям... Sick

Общи условия

Активация на акаунт