105 ДЕ> немската дружина смело престъпи в новата година

  • 12 090
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 610
Шегувам се бе Зиме. По всички телевизии дават как са решили да раздават пари/ 1,8 милиарда евро излишни имат  явно/, но и те нямат идея как ще се раздават. Иначе се тупат по гърдите. Не искам да обсъждам малоумието на подобни правителствени решения.
Апропо да ви напомня , че утре от 20.15 по РТЛ ще дават с Петер Цвайг "Колко печели Германия?"

# 226
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Риенска, те политикарите добре са си направили сметките Confused Направо ми е подозрителна тази новинарска еуфория, замазват очите на данъкоплатеца само. Изборна година е все пак.

# 227
  • Мнения: 48
  bouquet    servus!

....момичета, пратих ли ви този поздрав    Simple Smile

http://de.youtube.com/watch?v=xhV3REtKuKY&feature=related

Йонас вече спи на повдигнато матраче, а аз се оптвам да го поспира в бързането да яде и от време на време успявам да го отделя от гърадата си, макар че не е много лесно, че като захапе и не пуска    Wink   ...и пак си повръща, ама си викам дано скоро го надрасте това    Peace

....сега отивам да се опитам да си доспя    Simple Smile

Зиме, би ли ми пратила на ЛС рецептата за питката, битте    Flutter

# 228
  • Мнения: 7 605
Ох само да не коментираме конюнктурна политика, моля ви се, това ми е специалността  ooooh!

После да докладвате колко пе4ели Германия, Щото аz по това време Ще гледам Про7  Crossing Arms  Wink Петер се каzва Цвегат, Риенооооо.

Зиме, и нойбау не е идеално, там пък стените може да са оЩе по тънки, да има мухъл и какво ли не. 4ист късмет е, мен ако питаШ.

# 229
  • Мнения: 3 880
Добро утро!

Какъв е тоя киндербонус, че аз не разбрах? Последно време май повече в клюкарските новини се заглеждам, а като се появят онези костюмираните загубвам интерес и не ги слушам. Раздуйте малко, трябва ли да бързаме да си правим още 1-2 бройки деца или и едно е достатъчно за бонус Wink Laughing Да не изтървен срока Mr. Green
В тази връзка- не сте се похвалили още за какво похарчихте този месец увеличението на детските Wink

Нашият нойбау е супер откъм шумоизолация (или комшиите са супер кротки newsm78 не мога да преценя), но сме живяли и известно време в стара къща и беше ужас- комшията отдолу се оплакваше, че не можел да спи от.... хамстера ни ooooh! обаче като се роди бебето нищо не каза горкия Simple Smile

# 230
  • Мнения: 1 584
В тази връзка- не сте се похвалили още за какво похарчихте този месец увеличението на детските Wink

Не сме ги получили още Laughing

Бибе, аз щях да питам, а и който е с двойно гражданство - трябва ли да се поддържат валидни 2та паспорта? Пример имам немско гражданство, длъжна ли съм да си подновявам бг паспорт като му изтича срока? А като пътувам за Бг - мога ли да си пътувам само с немския?

# 231
  • Мнения: 3 880
По принцип нито в България, нито в Германия си длъжен да имаш паспорт, но личните карти трябва да се подновяват. Не съм питала никой обаче, така си мисля по пътя на логиката. При положение, че имаш немски паспорт българският би го ползвала само за да влезеш в България (и да излезеш от нея), но тъй като може да се влиза и излиза и само с лична карта, паспортът става излишен. По закон, ако имаш гражданство в съответната държава, си длъжен да влизаш с подходящия документ- излизаш от ДЕ с немския и влизаш в БГ с българския.
Моят изтича през 2011 и няма да го подновявам, немски също не съм си вадила още, защото не ми се е отворил още път по далечни земи, за държавите, които посещавам аз е достатъчен и аусвайз...

# 232
  • Мнения: 7 605
И аz оЩе не съм полу4ила детските  Laughing

Само да добавя, Майра, длъжна си да влиzаШ в БГ с български документ zа самоли4ност. Съответно си длъжна да имаШ валиден такъв  Wink

# 233
  • Мнения: 3 521
Аз пък получих. Още на 7ми. Похарчих ги за долно бельо в Еспри - за майките на вечно разгологъзени госпожици има хубави дълги и неразвлечени детски потничета на разпродажба по 3,90(или 2,90 newsm78) на онлайн сайта. 2,90 са - погледнах на бележката.

Аз мисля да подновявам всичко накуп - паспорта и личната карта в БГ изтичат по едно и също време, местните също...ама ще видим, де - до тогава така или иначе има-няма 5-6 години Crazy.

Алоха и бързо чао, че дългът ме зове Whistling.

# 234
  • Мнения: 7 605
Ау Сърфи, добре 4е каzа, отивам да видя потниците. Ина4е купувам на Алана (в дм), много съм доволна от тях.

В любимото на Сърфи лиманго  Mr. Green днес са пуснали много сладурски работи zа детската стая. Ако някой има да обzавежда такава, да хвърли око  Peace

# 235
  • Мнения: 3 880
Аз мисля да подновявам всичко накуп - паспорта и личната карта в БГ изтичат по едно и също време, местните също...
Добре де, българският паспорт за какво би ти дотрябвал (чисто теоретично)? Питам, защото моят откакто имам и немско гражданство съм го оставила на дълбоко отлежаване в шкафа и не е дотрябвал на никой, даже и до БГ не го разходих тази година- личната карта свърши същата работа и затова си мисля, че би било излишно пак да се редя на опашки заради него, да плащам бързи поръчки и т.н. newsm78

В любимото на Сърфи лиманго  Mr. Green днес са пуснали много сладурски работи zа детската стая. Ако някой има да обzавежда такава, да хвърли око  Peace

Аз пък хвърлих око на каските на Худора, че смятаме да идем няколко дни на ски. Има една розовка, тъкмо щеше да е по вкуса на моята щерка, но ще е след 12-13 дена, а всички знаем, че "бързата доставка- срам за лимангото" Wink. Жалко, само ме подразниха....

# 236
  • Мнения: 117
Привет момичета. Честита ви новата година. Да сте много здрави и щастливи. Не мога да ви изчета, че много сте изписали, но се опитвам да наваксам Sunglasses
Имам питане кьм берлинките. Може ли да ми препорьчате някакьв детски центьр на закрито в Берлин да си заведа отрочето, та да си изхаби малко натрупаната енергия.
Паспорт ти трябва, за да отидеш до Швейцария....освен ако не знаеш тайните пьтеки де Sunglasses
Лек ден на всички  bouquet

# 237
  • Мнения: 1 768
Здравейте и от мен!

Синя гарга,ние водим Мики тук и остава винаги много доволна. Peace
http://www.jacksjuniorworld.de/

Имам и аз едно питане.Къде мога да намеря детски "фашинг" костюми?Търсих в C&A,но не намерих.


Отивам и аз да ви чета. Party

До скоро!

# 238
  • Мнения: 3 880
Паспорт ти трябва, за да отидеш до Швейцария....освен ако не знаеш тайните пьтеки де Sunglasses

Няма нужда да знаеш никакви тайни пътеки, Аусвайзът е напълно достатъчен за да влезеш по царския път Wink.....

# 239
  • Мнения: 7 605
Имам и аз едно питане.Къде мога да намеря детски "фашинг" костюми?Търсих в C&A,но не намерих.

Скоро мернах в McPaper  Crazy  Ина4е в майтойс.де или кидо http://www.kidoh.de/1/faschingskostueme/faschingskostueme-fuer-k … d-erwachsene.html

Общи условия

Активация на акаунт