Как приспивате децата си?

  • 3 194
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
И аз се записвам да следя темата, защото и ние сме така. Все се надявам тайничко сама да се откаже, дано  Praynig

# 16
  • Мнения: 544
Има едно за мазане на пръстите против гризене на нокти - Даум Ескол. Става и за отказване от гърдата. То е горчиво и няма да навреди на детето.

# 17
  • Мнения: 405
Аз все още кърмя и мъничка така заспива гушната в мен. Heart Eyes
Тя спи при нас в семейното легло. Tака ни харесва и нямам намерение да я отделям.  Hug

# 18
  • Мнения: 3 376
silrai според мен детето е все още много свързано емоционално с теб.Може би тази близост която сте имали по време на кърменията и т.н. ще и липсва,когато вече не го прави.Спред мен го свързва със сигурността.
За съжаление съвет не мога да ти дам,просто не съм се сблъсквала с този проблем.Но мисля,че не е хубаво да го правиш насилствено-опитай да говориш на детенце повече,да му обясниш,че вече е голямо и т.н.Успех Peace

Моя син засега спи в нашето легло.Преди го премествахме и той нямаше против,ама напоследък не дава Laughing Оставяме го,понякога се изнервя от това,че е в средата и иска да си ходи в кошара,но е рядко.
Забелязала съм,че желанието му да спи с нас се изостря много когато е бил в баба си един-два дни.Явно му липсваме,аз така си ги обяснявам нещата.

На мен не ми пречи,щом така му харесва нямам нищо против.

Иначе като стане време за сън отиваме в спалнята,взимаме млякото,една негова кърпичка без която не може и книжка понякога,четем и се гушкаме малко и след това той си изпива млякото и заспива сам.После ако не съм заспала преди него излизам от стаята Crazy

# 19
  • Мнения: 1 271
EASpirit, пробвали сме.  Grinning Обяснения, приказки, вече четири месеца е така и нищо.Тя се смее насреща ни сякаш вицове и разказваме.Дори днес си бяхме цял ден в къщи и през 15 мин ме води да си ляга, съответно да и дам гърда....Абе вече ми се струва, че започва да хитрува и за това питам.Не знам, ако пробваме вашия метод плюс това с този мехлем дали ще има положително действие.Тя си има любима играчка, разнася един Мики Маус навсякъде, обаче не иска да го гушка нощем когато се събуди  Sad

Има едно за мазане на пръстите против гризене на нокти - Даум Ескол. Става и за отказване от гърдата. То е горчиво и няма да навреди на детето.

Бранимира, можеш ли да ми го напишеш на латиница, за да го търся тук по аптеките още утре?
Предварително благодаря!
А то действа нали, някой да го е ползвал за този случай?
Извинявам се, че толкова настоятелно питам, ама вече наистина писва, то поне да сучеше....  Outta Joint

Лолитка, все някога ще трябва да я отделиш в собствено легло, внимавай да не изпуснеш момента, мисля, че вече към 6-месечна възраст трябва да я привикнеш към нейното си легълце, защото после става много трудно.  Confused

# 20
  • Мнения: 2 587
Като бебе я приспивах като я държах за ръчичката докато заспи,но някъде към шест месечна започна все по-бавно да заспива.Случваше се по час - час и половина да стискам ръчичка и ефект никакъв.Спи й се ,мрънка,но като съм при нея не искаше да заспива.Тогава включих таткото - пожелавах й 'лека нощ' и изчезвах на някъде,малко след това тати я водеше в стаята й,слагаше я в креватчето и излизаше - след пет минути вече заспиваше.Ако аз я слагах да спи и излезех наставаше реееев,но към тати нямаше очаквания за глезотии и не мрънкаше.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На баткото бяхме доближили кошарата до леглото и така ние на спалнята,той в кошарата.Сега с малката пак така

# 22
  • Мнения: 561
Ох, болна тема. С баткото имах проблеми, без мен не заспиваше, той в нашето легло и аз с него, докато заспи, всичко пробвах, е не ставаше. Още като започна да пълзи изпълзяваше от кошарата в голямото легло, иначе неистов рев, като проходи пък си ставаше и пристигаше. И сега на 7 г. не желае да спи сам, все гледа да се примъкне при някого. Малкия, да чукам на дърво, не иска да спи с нас, само в неговото си легло. Само вечер прави капризи, ама малко, обикновено го оставям и излизам. Похленчва малко и заспива, нещо абсолютно невъзможно при големия!! Така че, до дете е май.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 185
Спеше при нас няколко месеца покрай коликите, после почнах да приспивам на ръце, после да слагам в креватчето като стоя до него и го галя по главичката, докато заспи! После спрях да галя и започнах да излизам от стаята. Сега целувам за лека нощ, гася, слагам в креватчето и заспива!

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 854
Още от кърмаче я научих бозае, каквото бозае, после я слагам в креватчето, водичка, бибата, целувка и излизам. Заспива си самичка. Това трябва да се свикне от най-ранна възраст. Свикнат ли по един начин много трудно се отказват. Сега бяхме за 5 дни в чужбина и при майка ми се научила да заспива при нея. Е трябваха ми 3 дни търпение и твърдост и пак си заспива сама. Успех!

# 25
  • Мнения: 2 960
Каката като беше малка-кошарата до нашето легло и така спокойствие и тишина.
Сега малкия-изпива си млякото ,оставям го в леглото му ,лягам на нашата спалня,той си се върти-върти и заспива.

# 26
  • Мнения: X
И двете винаги са си спяли в техните легла, голямата отиде в отделна стая на 2г., малката още от раждането си е в бебешка стая до спалнята ни.
Голямата приспивах, като лягах до нея на спалнята и после я местех, малката е много лесна, като и се доспи идва самичка, гушвам я и за точно 2 мин. е заспала и я слагам в леглото.

# 27
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Слагали сте я в леглото и тя така е свикнала. Децата са големи хитрушковци. Отучете я, докато можете.
С риск малко да поплаче, но после ще ви е по-леко.

Ние нащата от малка сме я свикнали - ляга в нейното легло, цункаме се, ако има време приказка, гасиме лампата и това е.

Успех!

# 28
  • Мнения: 206
  От 8 месечна възраст заспива сама в креватчето и в стаята, с две мечета и без биба. Обличам я в пижамата , слагам я в чувалчето, давам й мечетата, гася лампата и излизам от стаята. В началото плачеше, но после започна да заспива без плач. Даже сега където и да ходим задължително трябва сама да спи в стая, иначе се буди.

# 29
  • Мнения: 8 229
И двамата от първия си ден вкъщи са заспивали сами вечер креватчето си. Не съм имала никакви проблеми със заспиването им. Гася лампата и излизам от стаята. Не знам аз ли съм случила на децата или така са се научили. Сега единствено се забавям малко при баткото - пея песничка, милвам по главичката. През това време докато водим преговори с него, бебо обикновено е откъртил в съседното легло. След това казвам на баткото, че отивам да помилвам и тати, казвам "лека нощ" и излизам. Пет минути по-късно и баткото е отплувал при Сънчо.  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт