фолиева киселина

  • 11 406
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 695
същата марка си купих, но спрях да я пия защото имах неприятен вкус в устата  Tired
сега мисля да си взема друга марка и да видя дали ще се получи същото

# 16
  • Мнения: 332
Естествено, че не е задължително дая пиеш фолиевата киселина, моя приятелка не я пи, сега има едно прекрасо здраво дете на 4 години вече, дори незнам как си я набавяше тази фолиева киселина като тя не ядеше  нищо, съдържащо витамин Б9 по време на бременноста, понеже, повръщаше страшно много до 6-ия месец. Като казвам не е здължително, не значи,че  не е препоръчиелно, някой да не ме разбере погрешно. Аз също я пия.

# 17
  • Мнения: 257
Момичета,може би въпросът ми е неуместен,но не съм наясно дали да спирам приема на фолиева киселина като ми дойде М.
Вие спирате ли я?

# 18
  • Мнения: 3 453
Можеш да я спреш и да я започнеш отново от датата на овулацията. Можеш и да я пиеш постоянно, тя не се натрупва в организма. И в двата случая няма проблем.

# 19
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
elena vasileva, аз я пия без да я спирам. Считам я за важен елемент като останалите витамини и минерали. Предполагам, че взимането й през  5-те дни на цикъла няма да натовари организма. (баба ми я взима ежедневно и се нея лекува в момента анемия)

# 20
  • Мнения: 7 193
Аз лично пия фолиевата непрекъснато, всеки ден.

# 21
  • Мнения: 257
Благодаря ви за отговорите Hug И аз не прекъснах приема като ми дойде вчера.Но я пия от края на декември и не знаех дали да я спра.

# 22
  • Мнения: 3 695
Благодаря ви за отговорите Hug И аз не прекъснах приема като ми дойде вчера.Но я пия от края на декември и не знаех дали да я спра.
добре, а не ти ли остава неприятен вкус в устата  Thinking

# 23
  • Мнения: 257
Ами не,изобщо даже няма никакви странични действия.Аз пия Folacid,а производителя е Healthy.Незная ти коя взимаш,но пробвай тази Peace

# 24
  • Мнения: 3 695
Ами не,изобщо даже няма никакви странични действия.Аз пия Folacid,а производителя е Healthy.Незная ти коя взимаш,но пробвай тази Peace
ooooh! много съм зле - обърках те с авторката на темата / тя пие тези които имам и аз /  Peace

но ще взема Folciad да пробвам, благодаря   bouquet

# 25
  • Мнения: 5
С интерес четох темата, може би с надеждата да видя решение на моя проблем!
 Аз въобще не мога да пия фолиева киселина - още на втория прием ми се ускорява пулса. Опитах да продължа, но се чувствам ужасно, сърцето ми ще се пръсне !

# 26
  • Мнения: 3 675
Според мен няма значение от вида на марката, стига да е 0.4 мг.преди вземах неофилик, а сега си купувам от тази на биомеда.Все е ФК, независимо кой е производителя.

# 27
  • Мнения: 332
И моята е Фолацид, в началото не ми понасяше добре като се има в предвид че до 12 г.с всеки Божи ден ми се гадеше а през два връщах, когато не я взимах ми беше по-добре, но това са били 2-3 дни и то не поредни, определено се чувстах по-добре. Но какво да се прави, ще я пия докогато е нужно, а някой може ли да ми каже до кога, до деветия месец, или до 4-тия?

# 28
  • Мнения: 134
И моята е Фолацид, в началото не ми понасяше добре като се има в предвид че до 12 г.с всеки Божи ден ми се гадеше а през два връщах, когато не я взимах ми беше по-добре, но това са били 2-3 дни и то не поредни, определено се чувстах по-добре. Но какво да се прави, ще я пия докогато е нужно, а някой може ли да ми каже до кога, до деветия месец, или до 4-тия?

Няма нужда да я спираш. На мен известна бургаска лекарка ми каза (когато бях в 14 г.с.) че вече трябва да я спра, но след това питах другата лекарка, при която си ходих на частни прегледи и тя каза да си я пия, защото спомагала за по-доброто усвояване на желязото (май така беше), а аз бях с много нисък хемоглобин. Спрях да я пия чак след като родих и то след като ми свърши опаковката.

# 29
  • Мнения: 2 422
С интерес четох темата, може би с надеждата да видя решение на моя проблем!
 Аз въобще не мога да пия фолиева киселина - още на втория прием ми се ускорява пулса. Опитах да продължа, но се чувствам ужасно, сърцето ми ще се пръсне !

Не е от фолиевата сигурна съм  Peace

Общи условия

Активация на акаунт