ЮНСКИ мами 2009! Тема №17

  • 11 481
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Плевен
  • Мнения: 862
Дорър ден на всички от нас  Heart Eyes

Честит имен ден на всичките ни близки именници, да са ни живи и здрави!

buzanka, стискаме палци всичко да е наред, не се шашкай предварително!
viper, дано с майка ти всичко да е наред  Praynig

Училищата за бременни ви съветвам да ги посещавате, дори да не научите много (всичко се учи с идването на бебчето), то поне ще се настроите на бебешка вълна, ще се съберете с други бременелки, пък и често раздават и доста полезни подаръци - книжки, листовки, мострички, залъгалки, шишенца и др. Аз сигурно няма да мога да ги посетя, защото в Плевен правят, но ние живеем на село и с малката ще ми е трудно да ги съчетая, а няма кой да я гледа.

Хайде весел и успешен снежен ден на всички. Ние като се наспинка Андреа и ще излизаме със шейната, голяма гимнастика за бременни си правя, страшен фитнес е!

# 61
  • Мнения: 3
здравейте и от мен.Честит ИМЕН ДЕН на всички и на именняците им да са много обичани. smile3525

дА ВИ СЕ ОПЛАЧА СНОЩИ ИМАХМЕ ГОСТИ И ПУШИХА ОКОЛО МЕН.НАПРАВО СЕ СКЪСАХ ДА ПОВРЪЩАМ.Незнам какво ми става преди пушех по 7,8 цигари ама от както забременях не ми се пуши, ама лошо от пушек не ми беше ставало.Вече и за кафенета не ставам навсякъде пушат и се чудя какво ли ще правя.  newsm78

Относно срещата предлагам на 17.01 /събота/от 11 часа  в Мола Скай Сити има пицария и разни игри и детски център,пицарията е УГО не е много евтина но не и много скъпа.Вътре ще е топло има голям паркинг мамите с деца ще има къде да си играят и масите са големи .Ако имате други предложения ще се радвам да ги чуя.ЗА София става дума.


Относно гърдите мойте не бяха големи Б чашка ама сега са двойни и даже тройни от 2 месец се мажа с Мамма Дона на Чико олиото си взех има и крем или серум всичките са хубави препоръчвам ви ги то трябва да се мажа сутрин и вечер ама само сутрин се мажа че вечер много ми се спи.ама кожата ми е супер ,струва около 15-20 лв. зависи от къде си го купуваш.

# 62
Зравейте скъпи моми4ета, Hug
нямах време да влизам тези дни ,толкова много сте изсписали 4е едвам ви изчетох!
Честита Нова Година!Пожелавам ви най здравите и най хубавите бебета  Hug!
Днес съм на лекар нямам търпение ,ще ви пиша после ,надявам се днес бебчо да покаже дали е моък или мома! Grinning
Целувки на вси4ки и лек ден! Hug

# 63
  • Мнения: 0
Здравейте мами и от мен!
Честито на именяците!
Честито на Франческа и на Buzanka ( за техните именници )!!! bowuuИ весело празнуване довечера!
Buzanka не се притеснявай предварително! Стискаме палци.

Аз съм за Мола, само че......в събота от 14:00 ч. имам изпит. и ще ми е малко кофти точно преди изпита да купонясвам...... но ще измисля нещо newsm78

# 64
  • Мнения: 3
buzanka Не се шашкай много малък процент е шанса 1.100000 ,малко амниоцинтезата е гадна и ще трябва да полежиш и да се пазиш ама няма страшно преживява се,а вече имаш една дъщеря така че няма страшно,да ти е жива и здрава и много да те радва.

Гърдите не ме болят хич засега и нали се сегя в къщи нося тениски памучни защото сутиените ме побъркват страшно ме дразнят,не че ме стискат ама ме дразнат.

# 65
  • Мнения: 123
Здравейте,
аз съм на ФМ на 15.01.09 при д-р Дуковски.
За ЖК аз ходя в Правителствена, платих си абонамент и общо взето  ми обръщат голямо внимание, моят доктор също е много готин д-р Пасков.
При него родих първото си дете, живот и здраве при него ще родя и второто.
За сега нищо ново при мен, имам слаба болка ниско долу отвреме на време и сега пия но шпа 3х2 и магнерот 3х2

Честито на всички именици !!!

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Благодаря ви за милите думи! Опитвам се да съм спокойна и се моля всичко да е наред Praynig.
Somebody, да, за Даун имам много висок риск.

# 67
  • Мнения: 136
Здравейте, момичета! Днес имам имен ден (Ива) и се чувствам поздравена от всички ви  Hug  Не знам как да поствам картинки, но се чувствайте виртуално почерпени от мен!

Около мен днес много хубави неща. Взех си резултатите от БХС-то, много нисък риск, нищо притеснително. После ходих на ЖК, наистина много се чака (час и половина), но важното е, че всичко ни е ок с бебето, докторът много ни се радва и на двамата. Пола отново не го видяхме, бебчо си спеше най-спокойно по гръб и нямаше как да видим нещо, но и аз на ехографа на Майчин дом не разчитам много-много откъм яснота по тези въпроси. Само че ехографът показваше, че съм в 18 седмица и половина и съответно на снимката терминът ми е изместен с 1 седмица напред - 5 юни. Но не мисля да го сменям тук, ще си стоя на 12 юни, защото имам чувството, че на всеки преглед различен термин ще ми изчисляват.
Малко се притесних, защото на 28 януари съм на ФМ и преди си бях изчислила така, че точно тогава да съм между 20 и 21 седмица, когато е най-оптимално за този преглед. А сега като вървим 1 седмица и малко по-напред, може и да съм на границата на изпускане на срока. А при Марков е абсурд да си намеря по-ранен час. Мислите ли, че ще е фатално, ако си го оставя за 28 януари и изобщо смятате ли, че трябва да се доверявам напълно на изчисленията на ехографа или да си гледам моите си сметки и седмицата, която е по линийката?

Иначе нищо не ми мериха - нито кръвно, нито тегло, нито обиколка на корема. Акушерката ме пита колко тежа, казах й колко съм по моя кантар и тя вика: ооо, ама ти си слабичка  Laughing   Стана ми леко смешно, не че съм дебела, ама и слабичка не съм вече. Та ми записа каквото й казах. Поисках й амбулаторен лист, за да го дам на работодателя си (за всеки случай, да се застраховам) и там видях, че пишеше колко тежа, колко съм качилаот предишния път, каква ми била обиколката на корема. Еха, как само си ги наместват, не е истина  newsm78

Извинявам се за дългия пост, но трябваше да споделя  tooth

Оооо, забравих най-важното. Снощи се бях събудила, защото Жоро пак хъркаше и си лежах,к ато периодично го сръгвах, за да спре. И по едно време съвсем ясн оусетих близо до пъпчето три поредни побутвания отвътре, все едно с пръстче някой ме сръгва леко. Отначало помислих, че са газове, но такива газове никога не съм имала, толкова силни и отчетливи. Та явно е бебокът, сигурно и то, милото, се е събудило от хъркането на баща си и ме подкрепяше в бунта....

# 68
  • Мнения: 165
Честито на всички именници да са живи и здрави! Днес и аз съм именник и ви черпя виртуално.

След малко и аз отивам на преглед, ще взема и дъщеричката, от вчера се радва, че ще ходим да гледаме бебето.
Buzanka стискам палци всичко да е наред.

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 13:07 от vanny_76

# 69
  • Мнения: 136
buzanka , не се притеснявай излишно. Както пише на листчето с резултатите от БХС-то, това не е диагноза. Чувала съм, че в повечето случаи майки, които са имали лош резултат от БХС, са раждали напълно здрави деца. Сигурна съм, че и ти ще си от тях  Hug

# 70
  • Мнения: 639
Честито на всички именяци! Здраве, обич и щастие за тях и за близките им!
buzanka, стискам палци всичко да е наред, бъди спокойна, ще чакаме хубави новини от теб!

За гърдите - аз още в началото на декември си взех чашка Д, припомних си какво беше в 11-12клас  Laughing Ако можеше така да си останат големи и пълни и след бременността, ще е супер! Доста ме сърби кожата - и по гърдите, и по корема и встрани, но все пак е нормално - нали се разтяга сега. Мажа се всеки ден, след душ, засега не забелязвам нови стрии.
Цигареният дим страшно ме дразни! А бяхме и двамата пушачи, по кутия на ден всеки. Един-единствен път бяхме на доста задимено място, в средата на декември - на гости, и всички пушеха, една след друга. Като си тръгнахме, ме болеше глава и чак чорапите ни бяха вмирисани на цигари (да не говорим за косата - че ми е и доста дългичка)! Явно преди просто сме били свикнали с тази миризма и не ни е правела впечатление... Хубавото е, че на работа не се пуши в офиса, а по празниците бяхме само на "чист въздух", тъй като всички роднини, при които бяхме, са непушачи (чак сега май ми направи впечатление  Wink )

Да не звуча назидателно, но - пазете се и ходете внимателно! Да не направим някоя беля по хлъзгавите улуци/стълби/площадки.
Взех си ботуши с подметка тип платформа. Не са точно такива, но от този тип - http://www.stil99.com/details.php?id=2&sub_id=11&m_id=3482&page=2 Преди това само на висок ток ходех - през всички сезони! Само за риба и в гората слагах маратонки или джапанки. До края на декември си карах с високите ботуши, но започнах да се уморявам и реших, че е крайно време да се "приземя". Пробвах съвсем ниски, но хич не ми беше удобно - като пате шляпах. Затова си взех тези - не са нито ниски, нито прекалено високи, удобни, топли и стабилни (пу-пу-пу). Ако някоя мама има същият проблем като мен (да не е свикнала с ниски), препоръчвам такава подметка  Simple Smile
Благодаря ви, че ме изтърпяхте, а сега пожелавам приятен обяд на всички, които все още не са хапнали  Wink Аз също излизам, че започва да ми къркори корема ...

# 71
  • Мнения: 9 814
Честит празник на всички именници!
Да са живи и здрави!

buzanka, не се шашкай за резултата от БХС-то.
Това изследване все още дава сериозни отклонения. И както е написала  Gydelichkova , това не е диагноза.

Аз сега се върнах от лекар. Бебето се развива нормално, отговаря с точност на седмиците си. И по думите на тази лекарка е момче. Милото спа почти през цялото време с палец в устата.
Тя ме прати на БХС.
Искам обаче да попитам може ли да отида на БХС без снимка на бебето или е задължително да имам такава?
Защото лекарката ми написа само нещо като направление с точните размери на бебето, но не ми даде снимка, каза, че не е нужна.

# 72
  • Мнения: 165
Моята мама също днес е именничка!Да ми е жива и здрава и да стане най-добрата баба Simple Smile
Честито на всички!
Днес бях на ехограф - бебо си отговаря на седмиците, но ми е много срамежливичко - пол не видяхме Simple Smile Дадох кръв за БХС и чакам резултати Simple Smile

# 73
  • Мнения: 255
Имам въпрос относно осигуровките. Ако някой е наясно ще съм благодарна на отговор.
Този 12-месечен трудов стаж, който трябва да имаме от трудовата книжка ли се гледа?
В моята трудова книжка е отбелязан само част от стажа ми, а той не е достатъчен. Има ли начин от НОИ да ми издадат документ, че имам по-голям натрупан стаж? В сайта им е отбелязано всичко-име на фирмата,работени дни, месец и т.н.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 8
Честит празник на всички именници.bouquet
Пожелавам им много здраве и щастие.

buzanka, не се притеснявай. Всичко ще е наред.

За гърдите - и моите доста пораснаха. Кожата по гърдите и корема ме сърби доста, въпреки че редовно се мажа.
Мен също много ме дразни цигарения дим. Преди пушех и не ми правеше впечатление. Сега направо ми се повдига от него. Добре че се съобразяват с мен  и сега се пуши на терасата.

Общи условия

Активация на акаунт