Когато ви търсят за среща, а не искате?!

  • 2 551
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 289
Просто откажи няколко пъти, след което се предполага,че от другата страна ще се усетят. 

Има си и такива дето не се усещат и на 10-ия път Mr. Green
И изобщо не се сещат...

# 16
  • Мнения: 2 448
Ами не отказвам, но като ми видят изражението на срещата и не повтарят.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 394
ами аз не мога да бъда директна в такива ситуации Embarassed
а и без това нямам време за празни приказки, тъй че извиненията са истински

# 18
  • Мнения: 581
 Пробвам първо с добро да се отърва от нахални навлеци, ако няма ефект им казвам директно да спрат да ме търсят, че са ми неприятни и ми досаждат.

# 19
  • Мнения: 316
спри да се къпеш за известно време...
newsm78 newsm78 newsm78

# 20
Ако допуснем,че срещата  с мераци за секс като Seltakis ( предполагам) ,наистина най-добрия начин е да не се къпе  известно време,а и защо не да  хапва чесън без да си мие зъбите  ...известно време. newsm47

# 21
  • София
  • Мнения: 23 097
Казвам, че съм доста изнервена напоследък и не съм в състояние за общуване с хора. Нещо в този стил...
Въпреки че неканени гости не са се запрескачали у нас  Mr. Green Обикновено идват такива, с които ми е много приятно общуването!

# 22
  • Мнения: 316
Казвам, че съм доста изнервена напоследък и не съм в състояние за общуване с хора. Нещо в този стил...

Всеки си има периоди, в които е много изнервен и бърза за вкъщи, за да "тръшне" вратата зад гърба си. В такъв момент просто бих казала "Аз ще ти се обадя!". Така не обиждаш човека, който в един друг момент ти е приятен, а в същото време отказваш и си даваш време колкото на теб ти е необходимо!

# 23
  • Мнения: 2 757
Стани скучен събеседник и им покажи, че ти е скучно с тях. Прозявай се докато ти приказват, не отговаряй, мъцай, не подхващаи теми за разговор, намирай си междувременно работа, прави се на заета.... Лека полека ще видят, че са ти скучни, а и ти на тях и няма да имат причина да те виждат. Предполагам твърде много се съобразяваш с хората, мислиш, че като си с тях трябва да говориш, да ги забавляваш, да се правиш, че много ти е кеф в тяхната компания. Ставаш им приятна компания и те търсят. Ако демонстрираш скука и досада, но не просташки, може да го направиш съвсем любезно така че да се почувстват наптрапници при човек, който иска да ги изгони, но е прекалено тактичен да го направи.... Ще има ефект. Аз го постигам много лесно, защото ако някой ми е безинтересен не се опитвам да му демонстрирам обратното, изобщо при мен всичките ми емоции си личат външно. И лека полека разкарах всички. Не е било умишлено, просто си стана от само себе си. И съм доволна, че вече рядко ме безпокоят. Даже понякога ми липсват  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 23 097
Стани скучен събеседник и им покажи, че ти е скучно с тях. Прозявай се докато ти приказват, не отговаряй, мъцай, не подхващаи теми за разговор, намирай си междувременно работа, прави се на заета....
Оф, това звучи като голЕма мъка. Аз лично не бих издържала, бързо ще изляза от роля  Wink

# 25
  • Мнения: 2 757
Сетих се дори за един фрапантен мой случай. И то постъпих ужасно с човек, който ми е приятел. Не знам как беше разбрал къде живея и сигурно е мислел, че много ще се зарадвам да ме посети. Но моята реакция беше бърза и крайна. Понеже не каза кой е като питах, а нямах шпионка само отворих, видях една мила ухилена физиономия. Но в този момент не исках да го посрещам в нас и само казах Ооооо, Иване и му тръшнах вратата под носа. Най интересното е че не ми се обиди, или поне не го показа после като се срещахме, изобщо май не стана дума за това. Но ефект имаше, повече не се опита да ме посети  Embarassed Изобщо когато искам или не искам нещо забравям да съм тактична. Всъщност май хич не ми е в кръвта да съм любезна и тактична, правя го насила само за пред роднини и приятели на мъжа ми, които определено са ми скучни. Ама и тогава както казах ми личи много, че е насила и че не се радвам на компанията им и лека полека ги разкарвам от обкръжението си и ги срещам само в належащи случаи. Мъжът ми се сърди, че се държа така вяло и незаинтересовано с тях, но какво да правя, не ми се насилва да общувам с тях. Поне гледам измъчени и изсмукани усмивки да пускам, колко да не е без хич да не кажат, че съм тотално некултурна

# 26
  • Мнения: 2 757
Оф, това звучи като голЕма мъка. Аз лично не бих издържала, бързо ще изляза от роля  Wink

Не схванах от коя роля ще излезеш, на отегчена домакиня или на натрапника. Ако си отегчена домакиня, това поведение е съвсем естествено, няма да е роля, напротиш, ще е точно липса на роля на лицемер. Кое е мъка, да се държиш така или с теб да се държат така, сори, не разбрах.

# 27
  • София
  • Мнения: 23 097
Оф, това звучи като голЕма мъка. Аз лично не бих издържала, бързо ще изляза от роля  Wink
Не схванах от коя роля ще излезеш, на отегчена домакиня или на натрапника. Ако си отегчена домакиня, това поведение е съвсем естествено, няма да е роля, напротиш, ще е точно липса на роля на лицемер. Кое е мъка, да се държиш така или с теб да се държат така, сори, не разбрах.
О, мислех, че съм доста ясна  Crazy
Би ми било доста трудно да се правя на такава, каквато не съм, и да се държа по описания от теб начин. Дори и да започна с подобно държание, след няма и 10-15 мин. ще ми писне и ще изляза от тази роля. И пак ще съм себе си и натрапниците отново ще се дотресат в скоро време  Mr. Green Може би на някои ще им дойде съвсем естествено подобно държание, при мен просто не би провървяло.
Иначе идеята не е никак зле, стига да си или много добър актьор, или натрапниците наистина да си заслужават да впрегнеш всички сили и за ги изриташ.

# 28
  • Мнения: 5 940
Пет, десет  пъти като не вдигнеш телефона, обикновено разбират.

# 29
Понякога и аз имам моменти, в които не искам да се виждам с някого или с всички, но през друго време, когато съм ок, ми е приятно и не искам да си затварям вратата, нито да нараня отсрещната страна. За това , ако нямам друга причина, като заета съм, или много съм ангажирана в момента, ще ти звънна като се освободя, казвам просто, че не съм в кондиция за среща сега, без да обяснявам какво точно, че ще почнат да ми звънят от загриженост какво ми има и пак няма спокойствие.
Ако, обаче някой ме е ядосал или издразнил и вече съм решила, си го режа директно и повече не се чуваме.

Общи условия

Активация на акаунт