Алергия от памперса?

  • 15 017
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 172
Добре де,на вас хубаво ли ви е ако след тоалетна не се измиете,ами се избършете с мокра кърпичка  Rolling Eyes Аз съм пробвала и е ужасно.В смисъл не казвам да се миете след всяко ходене по малка нужда,но просто самата мокра кърпа остава едно такова лигаво усещане.А бебето се опишква доста,не е като на гърне.По-добре да се мие с вода,просто с вода,без сапун,когато не е наложително  Laughing Особено при някакво зачервяване.Колкото и да е,мокрите кърпи са ароматизирани и най-малкото дразнят нараненото място  Rolling Eyes
  Не съм съгласна  с Блонди само за едно.Не всички кърпи отговарят на тези изисквания и стандарти за бебешката кожа.Има толкова долнопробни кърпички,които даже едвам са влажни,миришат ужасно и не стават за нищо.Дълбоко се съмнявам те да отговарят на стандартите за бебешки мокри кърпи.Тези,които лично аз ползвам са мнгоо добри,мноого мокри,с много крем и миришат страхотно.Порбвала съм десетки други видове,не и не.Само тези отговарят на това,на което би трябвало  Laughing

# 16
  • Мнения: 4 433
Аз мисля че е от кърпичките,може да са за тях създадени,но ползвам в краен случай.
Винаги с вода.

# 17
  • Мнения: 27 524

 Laughing Не се засягай, но не може да твърдиш, че мокрите кърпички са ужасни принципно, защото наистина не е вярно  Peace

О, за разни измислени марки не говоря, говорим за доказани и марки - на Памперс, на Нивеа, на Хюджис. Имат си и кърпички за чувствителна кожа.  Въпрос на избор, разбира се, у нас е останал навикът от едно време с подмиването, поради липса на друга алтернатива. Всеки е свободен да избира Hug

# 18
  • Мнения: 1 763
vesi 25, от колко време е така? Да не си попаднала на памперси менте? Виждам, че си от Велико Търново, аз също и след като отворих последния пакет памперси, купен от Била във Велико Търново, кожата на сина ми се подсече страшно много за пръв път през живота му, виж по линийката на колко е.

Мокри кърпички винаги съм ползвала, обикновено купувам най-евтините, защото детето ми е със супер нечувствителна кожа, но точно сега съм взела на Памперс, които са уж от хубавите. Крем против подсичане слагам от време на време, не на всяка смяна на памперса. По съвет на педи мажа с Тридерм от снощи, още няма ефект, ако се оправи от него, ще пиша.

# 19
  • Мнения: 2 374
Когато си си вкъщи можеш да миеш детето след,което аз намазвам с Павлодерм,този крем откакто се е родила дъщеря ми е незаменима част от чантата и,за мен няма такова чудо просто.
На една приятелка детенцето получи алергия от алоето в Памперс,не знам дали и при тебе е така,но мисля,че можеш да пробваш да смениш марката.

# 20
  • Мнения: 4 915
Щом е сухо и зачервено, трябва да омазняваш.
Не ползвай Бочко и други цинкови кремчета, които изсушават допълнително.
Сапуните и честото миене също изсушават.

Сменяй често памперса и оставяй поне 10-20  минути на въздух.
Гънките може да се зачервяват от запотяване и запарване, нека кожата да диша.
Може урината да е станала по-концентирана и да дразни кожата, предлагай повече течности.

За всеки случай ограничи кърпичките - подмивай, и изсушавай много добре кожата. След което мажи с мазно кремче.

Павлодерм е подходящ: (СЪСТАВ: Вода, чист вазелин, ланолин, бадемово олио, парафин, лайка, невен, борова киселина цетерил алкохол, цетерил содов сулфат парфюм, метилпарабен, пропилпарабен. ПОКАЗАНИЯ: За защита на нежната бебешка кожа.")

Ланолин и вазелин +витамини Деавит е чудесно за кожата - попитай в аптека да ви га направят. 

Линола Фетт също е чудесен крем за суха и червена кожая ; много съм доволна от него: http://www.chimtrade-komet.com/Lin_cream.htm

Общо взето - кожата на въздух да диша, добро подсушаване на гънките, кремове за омазняване.

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Дъщеричката ни се изрина ужасно от инцидентно ползване на Слийп анд плей на Памперс, нали са с някакъм гел ли и аз не знам какво, но след три такива пелени и пеперудата й беше станала цяла червена, все едно сме я драли. Пищеше от болка, смених пелените и се оправи. Иначе аз когато сме вкъщи винаги мия дупето, кърпички ползвам когато не сме си вкъщи.
Абе най добре си е да е на проветриво дупенцето и кота свалихме пампата всичко беше супер

# 22
  • Мнения: 27
До преди две седмици и аз ползвах пелените на Памперс "Sleep & Play"... докато на малката не й се появиха малки пъпчици, които в последствие се превръщаха в пришки... започнах при всяка смяна на пелените да я мажа със Судокрем и смених марката пелени... Сега съм на Daipers... след смяната няма повече проблеми...

Пробвай смени марката и ако положението е по -тежко при вас пробвай наистина с пиоктанин и универтан
 Успех и бързо да минава

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Махни мокрите кърпички (ограничи ги само когато сте навън)....повече да стои по дупе и смени марката...Памперс са трагедия...Христо се обриваше от тях...те почти нямат памук, а само абсорбиращия агент...

# 24
  • Мнения: 409
Памперсите са много токсични и вредни. Освен, че олесняват майката то друг + май нямат.
Мисля, че след няколко години обаче ще започнат напълно да ги отричат след като станат ясни последствиятя.

# 25
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Смени памперсите или пък крема, а също оставяй бебчето по голо дупе след смяна на памперс.

# 26
  • Мнения: 405
 Просто спри употребата на мокри кърпи за определено време и мий само с водичка и измиващ гел / по твоя преценка/. Мокри кърпи използвам само в екстремни случаи за Еми, когато не сме вкъщи и не можем да се измием Naughty

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За известно време мий дупето на бебчето,вместо да бършеш с мокри кърпи

# 28
  • Мнения: 1 155
Моя съвет е да смениш памперсите, а не крема. Моята дъщеря получи също алергия и се оказа, че е от памперсите на Памперси. Получи един лишей в областта на дупето, които беше много упорит и едвам го излекувахме. Смених и памперсите с тези на Либеро и от тогава няма никви проблеми. Peace

# 29
  • Мнения: 1 233
Дъщея ми разви алергия от памперси. По-точно от абсорбиращия гел вътре в самия памперс. Почна със зачервяване в областта на памперса и после плъзна като лишеи по цялото тяло. Беше кошмар - перях всичко със специален сапун, къпех я само с бяла глинеста хума, мажех с разни кремове и промивах с лайка. Направо не искам да си спомням.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт