Алергия от памперса?

  • 15 035
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 999
Първо - веднага спри употребата на мокри кърпи.
Абе, жени, вие за вода и сапун не сте ли чували? Мийте си бебетата, особено женските.
Също така пелената често трябва да се сменя, независимо от това дали в рекламата й пише, че поддържа бебешкото дупе 100 % сухо. Избягвайте разни дивотии с алое вера и какви ли още не "подобрения", колкото е по-проста материята, която се опира до детската кожа, толкова по-добре.
И, не на последно място, напълно е възможно някоя марка пелени да предизвикат алергия. Аз например имам такава към превръзките на Олуис. Защо не и нежната кожичка на дребосъците да не реагира към нещо, което я дразни? Смени марката.

# 76
  • Мнения: 210
В 3 месец нашето дупе пламна и стана на рани,пробвах какво ли не. Помогна само - миене само със вода и содоко крем(много е добър и качествен) и смених памперса с друга марка

# 77
  • Мнения: 5
Цитат
здравейте мами надявам се да ми помогнете моят син е със много зачервено дупе и слабини незнам как во да правя мием дупето със сапун бочко всеки път при смяна и използвам крем бимби но несе оправя ,вече го мием само със лайка но пак няма оправяне моляви помогнете ми освен чее зачервено и се появяват едни михурчета които се пълнят със вода и се пукат използваме панпер си на молфикс.незнам как во да правя моляви дайте съвет с уважение гергана и малкия павел
zdraveite mami nadqvam se da mi pomognite moqt sin e sas mnogo za4erveno dupe i slabini naznam kak vo da pravq miem dupeto sas sapun bo4ko vseki pat pri smqna i ispolzvam krem bimbi no nese opravq ,ve4e go miem samo sas laika no pak nqma opravqne molqvi pomognete mi osven 4ee za4erveno i se poqvqvat edni mihur4eta koito se palnqt sas voda i se pukat ispolzvame panper si na molfiks.neznam kak vo da pravq molqvi daite savet s uvajenie gergana i malkiq pavel  Sob  Sob  Sob  Sob newsm78 newsm78 Embarassed Embarassed

-----------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 21:51 от AnMary

# 78
  • Мнения: 1 484
Оставяй  го  по  голо  дупе  да  диша  самата  кожа.Смени  памперсите.Аз  съм  ползвала  крема   на  Мустела  и  съм  много  доволна.Заведи го  и  на  консултация  да  не  се  окажат  някой  гъбички  от  спарването.

# 79
  • Мнения: 364

Аз също бих предложила да оставяш кожата често да диша. Спри или смени марката памперси и кърпичките. Сменяй често пелената и подсушавай добре. Дано да се оправи!  Peace  

е значи заключението какво е ,излиза че памперсите на Памперс правят алергия.

Аз нямам проблеми.

# 80
  • Мнения: 1 475
Ползвам памперси ЛиБеро и мокри кърпички Либеро, които са без всякаква миризма, след всяко акане и мия дупето само с вода и никога не я оставам да стои с наакано дупе повече от 10мин! Ползвам кремчето на Себемед против обриви под пелените без цинк,който съдържат повечето кремчета против подсичане- до момента дори леко зачервяване на дупето не сме имали,нито пъпки!! Peace

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
ЗА мен това е до кожа .Детето ми понася всички марки памперси. Не ползвам мокри кърпи(те са само за вън) , мия винаги с вода, оставям да диша, кремове непозлвам никакви .Досега само веднъж е било леко зачервено дупето.

# 82
  • Мнения: 146
Не винаги памперса е виновен.Сменете крема,моктите кърпички,може да е от всичко

# 83
  • Мнения: 702
Много е грешно да се мие бебето при всяка смяна на пелените,когато е наакано съм съгласна,но просто при пишкане не,вредно е особено при момиченцата,много по подходящо е ползването на мокри кърпички!
По конкретната тема мисля,че трябва да се сменят памперсите!

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
mama galka23, повечето педиатри съветват именно при момиченцата да се мие с вода , а не с кърпички ,защото са по-предразположени от момченцата към инфекции .

# 85
  • София
  • Мнения: 2 132
Много е грешно да се мие бебето при всяка смяна на пелените,когато е наакано съм съгласна,но просто при пишкане не,вредно е особено при момиченцата,много по подходящо е ползването на мокри кърпички!
По конкретната тема мисля,че трябва да се сменят памперсите!
Това е и мое мнение. Когато е напишкана. След акане задължително с вода. Също крема нанасям на добре подсушено дупе, без значение дали е с мокри кърпи мито или с вода. Използвам Павлодерм.

# 86
  • Мнения: 165
Не винаги памперса е виновен.Сменете крема,моктите кърпички,може да е от всичко

И аз така мисля!

# 87
  • Мнения: 1 219
ползвам само пелени на памперс PeaceНямала съм проблеми.Впрочем не  знам какво е зачервено дупе BlushОт нищо не е получавала алергия до сега.Дано и за напред да е така Praynig

# 88
  • Мнения: 146
ползвам само пелени на памперс PeaceНямала съм проблеми.Впрочем не  знам какво е зачервено дупе BlushОт нищо не е получавала алергия до сега.Дано и за напред да е така Praynig
Аз също нямам роблем от Памперс,но съм доволна и от Пуфис

# 89
  • Мнения: 249
Момичета, и от памперсите на Памперс се зачервихме, смених и кърпичките, сега сме на Нивеа Бейби, доволна съм, мия след акането със сапун на Джонсън, но пак оставаше зачервена, в крайна сметка се оправи от един крем, дето свекито ми го забърка - чиста свинска мас с невен и тетра.  Peace Много съм доволна, че направо бях се отчаяла вече  Simple Smile Ако някой го интересува рецептата за крема ще питам и ще ви дам инфо.

Общи условия

Активация на акаунт