Любители на котки - тема 17

  • 34 767
  • 366
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 116
А, таз за пикочните канали не беше РК, някаква друга беше, затова не й запомних името.
А ДАнте са евтини и явно вкусни, щото се избиват за тях.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Има на РК за пикочните канали, казва се Уринари.

# 257
  • Мнения: 15
Здравейте , момичета!
Не съм писала в тази тема и не ме познавате, но сега имам нужда от помощта ви. Надявам се да ми помогнете със съвет. Имам котарак на 1г. и 2месеца. В момента е болен- мисля че е настинка, защото в неделя го къпахме и няколко часа след това го пуснахме на разходка навън. Може би тогава е настинал. В понеделник яде много малко и цял ден спа, вчера само сутринта е ял малко и само спи, не пие вода и не яде. Снощи му мерихме температурата - 40.2градуса беше. Дали ще се оправи сам или да търся ветеринар?

# 258
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Аз не бих разчитала на това, че ще се оправи сам Naughty Заведете го на лекар, да не стане някоя беля, не е трябвало да чакате толкова. Дано да оздравее бързо котаранчо.

# 259
  • София
  • Мнения: 5 783
По добре го заведи на лекар.Прекалено бързо сте го пуснали навън и може да не е обикновена настинка.

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Здравейте дами. Аз също не съм писала тук, но от време на време ви чета. Имате много сладки и забавни котарачета. Имам един котарак-юнак Лъчезар, в момента е разгонен, място не може да си намери вечер милия, обикаля и пее юнашки песни. Ще трябва да го кастрирам. Моля, дайте ми информация за ветеринарни клиники в Пловдив - интересуват ме цените и дали след операцията задържат котетата известно време или веднага си ги дават да си ги прибереш в къщи.
Що се отнася до болното коте, аз Лъчо го излекувах малко преди коледа с детски антибиотик. Той не искаше да яде и 2 дена повръщаше стомашен сок. Един приятел ме посъветва да му дам някакъв антибиотик от децата - стрива се на прах и се разтваря в малко водичка. Дадох му 2 пъти (толкова успях) по около 1 кафена лъжичка и се оправи. По същия начин му лекувах конюнктивит - с човешки капки за очи.

# 261
  • Мнения: 2 229
...
Що се отнася до болното коте, аз Лъчо го излекувах малко преди коледа с детски антибиотик. Той не искаше да яде и 2 дена повръщаше стомашен сок. Един приятел ме посъветва да му дам някакъв антибиотик от децата - стрива се на прах и се разтваря в малко водичка. Дадох му 2 пъти (толкова успях) по около 1 кафена лъжичка и се оправи. По същия начин му лекувах конюнктивит - с човешки капки за очи.

Да не се обиждаш, но много лоши съвети даваш!!! Naughty
Не препоръчвай да се дават лекарства без лекар, още по-малко лекарства за хора на котка! Не знам колко е вредно/полезно, но това, че не е повлияло зле на твоето коте не значи, че при всички ще е така. Много хора четат този форум и да не стане някоя беля... Щом има антибиотици за котки, явно има нужда от тях.
Росица, заведи котето на лекар, да не се влоши!

# 262
  • Мнения: 67
Здр,моят котарак е на 3,5г тази есен го кастрирахме сега е спокоен напълня.

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Приятелят, който ми даде този съвет е ветеринарен доктор и има и научна степен. Просто му имам пълно доверие за неща, отнасящи се за моя котарак. Иначе съм съгласна, че звучи доста смущаващо - почти като "една жена каза..." и т.н. А пък иначе като се замислиш, активните вещества в човешките и котешките (и животинските изобщо) антибиотици не би трябвало да са кой знае колко различни. Разликите би трябвало да идват от дозата и помощните вещества.
Роси, желая ти по-бързо оздравяване на котето Praynig

# 264
  • Мнения: 2 229
Приятелят, който ми даде този съвет е ветеринарен доктор и има и научна степен. Просто му имам пълно доверие за неща, отнасящи се за моя котарак. Иначе съм съгласна, че звучи доста смущаващо - почти като "една жена каза..." и т.н. А пък иначе като се замислиш, активните вещества в човешките и котешките (и животинските изобщо) антибиотици не би трябвало да са кой знае колко различни. Разликите би трябвало да идват от дозата и помощните вещества.
Роси, желая ти по-бързо оздравяване на котето Praynig

Е, трябваше да кажеш, че е ветеринар приятелят ти, това е доста по-съществено от "един приятел". Peace
И все пак е хубаво да се прегледа котето, в краен случай да говори по телефона с лекар, описвайки симптомите, може да са различни неща! newsm78

# 265
  • Мнения: 359
Sis, колко голям беше като го кастрирахте? Сега припикава ли тук там? А мирише ли по-малко? След месец-два и нас това ни чака, та да питам. Той горкият вече обикаля по прозорците и пробва едни концерти, ама малък бил за кастриране още, явно го гони пубертета.

# 266
Моля ви, тези от вас които имат персийки, споделете, имате ли проблеми с очичките, как се справяте.
 newsm78.., Съжелявам ако вече сте го коментирали някъде по темите и не съм забелязала. Нова съм и по случайност попаднах тук.
Имам персийка на 6 години, от както си я знам от бебе, вечниат проблем с очичиките, постоянно и текат секрети от там, то не бяха капки, изкуственни сълзи, какво ли не. Голяма мъка. Искали са и операция да и правят, но понеже самите лекари не са били убедени  че това ще помогне, така и не съм я оперирала.
Вече съм се отказала дори и лекари да питам, но ще се радвам ако някой е успял да отърве животинчето си от този меко казано дискомфорт.

# 267
  • Мнения: 2 229
Не трябва ли просто да й чистиш очичките всеки ден?

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Мъро го кастрирахме на  5 месеца. До сега не съм имала проблеми с него.
Буги следва да бъде кастриран този месец или най-късно другия.

Ветринарят ми каза, че е добре до 1 годинка да бъдат кастрирани.

# 269
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!
Вчера по обяд ходихме на лекар. Мери му температурата и каза че е много висока- над 40 градуса, слуша го със слушалки и каза че дробовете са чисти. С две думи и той не можа да каже какво точно му има, но реши че ше започне лечение с инжекции. Вчера му сложи три и днес пак трябва да ходим. Каза че едната е за температурата, а другите са ако има някакво възпаление или бактериална инфекция, но ако било вирус нямало как...(като при хората- вирусите не се морят с антибиотици). Все още съм доста притеснена, защото само спи и не се храни, не пие вода. Ще видим днес какво ще каже чичо доктор.

Общи условия

Активация на акаунт