Раждане в Бургаско родилно отделение

  • 4 565
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Родила съм и двете си деца в Бургаското родилно отделение. Първия път се уговорих с акушерка, а втория път реших да отида и на място да преценя какво да правя. И в двата случая имаше усложнения по време на раждането. Бебетата ми ги извадиха с форцепс, заради усукана пъпна връв и бяха приведени веднага в неонатология. В момента се радвам на живи и здрави малчугани. Не мисля, че изхода щеше да е такъв, ако не беше компетентната намеса на лекарските екипи водели и двете раждания - гинеколози, неонатолози и акушерки.
Съвета ми е: не се превземайте, огледайте се къде работят по-кометентни лекари, а не къде е по-лъскаво и чисто. Животът - вашия и на бебето ви е с приоритет. Три, пет или седем дни в болницата все ще минат и като се приберете у дома всичко ще забравите, фокусирани върху малкото съкровище, което държите в ръцете си.
Относно екип - въпрос на личен избор е. Ако ми се наложи отново да раждам бих се доверила както на д-р Гамишев, така и на д-р Люцканов.
Късмет на бъдещите мами!

# 16
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Мегита, точно това трябваше да кажеш от самото начало, а не да се заяждаш с далите мнение. Всеки има право да има собствено мнение и форума е едно от местата където може да го изрази. Авторката на темата е попитала за мнението ни за Бургаското родилно, Дайчето просто е споделила информацията, която има. Аз също съм на мнение, че най-важно от всичко е да се роди здраво бебе и то и майка му да са добре. А всичко останало са дребни неща, но има хора, които държат на комфорта си и точно за тях има частни клиники, където могат да се разделят с прилична сума, заради този комфорт. Аз раждах в държавна болница и то в родния си град, а не както доста от съгражданките ми правят, да отида в София. Доволна съм и от екипа и от болницата.

# 17
  • Мнения: 1 629
Не те съветвам да раждаш в Бургас. Аз не съм от там, но не съм чула нищо хубаво за там. Дори една колежка на мъжа ми, която принципно живее там отиде да ражда в друг град.

 Ама като вземете да пишете ей такива глупости ме вбесявате яко  #Cussing out
 Айде като не си от Бургас и не си раждала там да не се намесваш.... на комшийката та на майка и шурея ходел да ражда другаде  #Cussing out ами да си раждат ама като не си ти не се обаждай...

АЗ казвам каквото знам Peace
Не те съветвам да раждаш в Бургас. Аз не съм от там, но не съм чула нищо хубаво за там. Дори една колежка на мъжа ми, която принципно живее там отиде да ражда в друг град.

 Ама като вземете да пишете ей такива глупости ме вбесявате яко  #Cussing out
 Айде като не си от Бургас и не си раждала там да не се намесваш.... на комшийката та на майка и шурея ходел да ражда другаде  #Cussing out ами да си раждат ама като не си ти не се обаждай...
След като темата е пусната тук, а не в подфорума по градове може да пише който си иска и да изказва своето мнение.Даже имаше тема и за беобразията в бургаското родилно и подписка, която беше подписана не само от жителите на Бургас newsm78. Ти май се изживаваш в ролята на цензура, която мисля от няколко години я няма в нашата страна Naughty. А по темата съветвам авторката да я пусне в подфорума за който споменах по-горе. Там ще получиш по-изчерпателна информация

това чела ли си го?

# 18
# 19
  • UK
  • Мнения: 1 351
ох  ooooh! ама вие се оляхте  Whistling
 Ако изобщо сте чели въпросната петиция щяхте да забележите и моето участие в нея  Peace

 Хайде стига празни приказки  Tired

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 703
Искам да попитам всички бъдещи и настоящи мамчета от бургас, какво биха ме посъветвали в избора на екип за нормално раждане и от кога да търся такъв. Rolling Eyes
Благодаря ви предварително

Искам да ти пожелая едно здраво бебе на финала, и съвета ми към теб е избери си доктор за консултациите който работи в родилното отделение, и се уговори с него , а за доктори ще прочетеш много мнения за и против , важното е ти да си настроена позитивно и добронамерено и при който и да идеш да раждаш, да си спокойна че си в ръцете на специалисти.
Аз раждах при Нина Добрева и съм страшно доволна, и за второ пак на  нея ще се доверя.

# 21
  • Burgas
  • Мнения: 214
Aз съм от майките които не искат да се връщат повече в родилното отделение в Бургас. Платихме на лекар. На другия ден лекаря го нямаше никакъв. Детето ми го разболяха-вътрешно болнична инфекция. В неонатологичното отделение плащах на всеки преглед на лекар да ми каже сведения за бебето. Повече от седмица лежах там без усложнения при мен, реших сама да напусна болницата и бебчо да остане сам в неонатология, така или иначе те пускат само между 12-13 часа. За престоя ми там никои не ми каза, че трябва да си изцеждам кърмата. Прибрах се като бомба в гърдите и личната ми помогна с болките в гърдите. Слава Богу проибрах си детето на 20 ден след 2 антибиотика и НЕМЪРЛИВИ гинеколози, сестри, неонатолози.
Сега точно защото здравето на бебето ми е на първо място няма да родя тук.
Късмет на всички мами  bouquet. Господ напред и ние след него.

# 22
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
само да кажа-ако си мислите 4е като отидете в Сливен там ще ви гарантират нормално раждане без проблеми ...... се лъжете.Вси4ко е Божа работа и късмет.Да сте 4ували 4е от Сливен бебетата които имат проблеми ги пращат тук??? Щото аз съм 4увала.
сега да не ме наска4ате като гладни хиени.Аз родих тук платих и ме гледаха много добре.Е малко беше гадни4ко в родилно ама аз не съм там заради мен.Факт е 4е на разреза на секциото направих коремна херния щото санитарката от реанимация се направи на луда.Факт е и 4е акушерката ми носи куфара после но белята стана.Факт е 4е бебето ми се роди незряло ,факт е и 4е не видяха аномалията с която се роди и сега Бургас-София ми е като Изгрев-Зорница.
ФАКТ е оба4е 4е стотици мами раждат тук без да плащат и са много добре-щото най-важното са децата ни .Нищо сигурмо няма в раждането пък ако щете и в Париж да отидете.
Просто не 4етете толкова много   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
това е МОЕТО скромно мнение

# 23
  • Мнения: 3 016
Аз също ще кажа че всичко е Божа работа, но повече не искам да стъпвам в Бургаската болница .Аз по-скоро съм разочарована от неонатологичното отделение ако изобщо мога да го нарека такова и от педиатрите .
По темата бих ти препоръчала д-р Гамишев и ак. Вацева .Двамата в екип се справиха перфектно. Бях на крака още като се качих горе и се чувствах отлично, въпреки че имах шевове.

# 24
  • Мнения: 70
И аз въпреки многото негативни мнения относно Бургаското родилно мисля да си раждам тук. Ами то си е въпрос на късмет дали ще има усложнения при раждането, то и в Сливен да е ако има нещо се препращат другаде бебетата.
Ходих на отворени врати в Бургаското родилно и разгледах условията, не са чааак толкова зле. Пък и вече има ВИП стаи където е чистичко и роднините могат да идват по всяко време.
Само се чудя към коя акушерка да се насоча. Искам да уговоря акушерка да се грижи постоянно за мен, но не ги познавам. Ако някой може да помогне конкретно с това ще съм благодарна.
Няма нужда да ме разубеждавате да раждам другаде.

# 25
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Най-важното според мен е че си взела решение и вече си спокойна Party. Няма нищо по-важно от спокойствието и увереността, че всичко ще е наред за едно нормално раждане. Мен също ме убеждаваха да ходя да раждам В София, че тук се е случило еди какво си, но аз си родих в нашата болница и съм доволна от избора си. Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и едно здраво и пухкаво бебече Hug. Нека мамите, които са раждали в бургаската болница те насочат към добра и опитна акушерка

# 26
  • Мнения: 2
Иматели мнение за д-р Трепечов

# 27
  • Мнения: 3 016
Janitsa, аз бих ти препоръчала ак. Вацева .Страхотна жена е. Мила, внимателна  нямам думи просто.
Права си ,че каквото има да се случи ще се случи независимо къде си ,но е много важно също до теб да има професионалисти ,а в Бургас се съмнявам че има такива .От опит го казвам .Успех и леко раждане !

# 28
  • Мнения: 6 461
Janitsa, аз бих ти препоръчала ак. Вацева .Страхотна жена е. Мила, внимателна  нямам думи просто.
Права си ,че каквото има да се случи ще се случи независимо къде си ,но е много важно също до теб да има професионалисти ,а в Бургас се съмнявам че има такива .От опит го казвам .Успех и леко раждане !
За Вацева съм чувала много положителни мнения Peace
Малкото ми дете го родих при Д-р  Душепеев и  ак.Стефка Узунова.Също останах много доволна.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Чувала съм хубави мнения за ак.Вацева и ак.Стефка Узунова!

Общи условия

Активация на акаунт