Въпрос за предучилищна?

  • 5 679
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
[
  Само че аз, ако се спра на държавно, вероятно ще е в "Люлин", или в центъра. Ако някой има препоръки, моля да ги сподели  Simple Smile

За центъра 41 училище.

# 16
  • Мнения: 3 506
Dorothy, благодаря! А как се казва учителката, която препоръчваш?

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Dorothy, благодаря! А как се казва учителката, която препоръчваш?

Казвам, че в това училище има предучилищна, наоколо в другите няма, за учителка нямам представа кой ще бъде.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Аз ще го запиша в училище, тъй като не ходи на детска. Идеята ми е да си продължи и в първи клас в училището.
Налага ми се да избирам между 138 и 119 (на Плиска) от гледна точка да мога да го взимам на обяд. Има още едно в района, но то няма предучилищна.
Всичко споделено ще ми е от полза.

Днес се обадих в 119 и ми казаха, че приемат молби за предучилищна.
Тел на 138-мо никой не отговаря, на сайта пише само крайният срок за подаване на молби.

# 19
  • Мнения: 367
vesi1 тези училища за които говориш имат ли паралелки с засилено изучаване на някакъв чужд език?119 е на Плиска ,а 138 къде се намира?Питам защото ние сме в Мусагеница,но нашето квартално училище/8-мо/ е пълна скръб.Затова се ориентираме някъде около нас.Ние също не ходим на градина и едно от нещата заради което искам да е в училище е това което ти спомена-да продължи там и в първи клас.Мисля че имаме едни изисквания,ще е интересно да споделяме опит.Знаете ли като се подава молба нещо да трябва като документ,или тези неща после при записване?Аз между другото се оглеждам и за добро училище дори и да не е толкова близко,но много трудно се намират училища с предучилищна! ooooh!
А кога е крайния срок за записване? newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 18 044
 
Предучилищна в центъра има  и в 120 ОУ, на бул.България.Групите са 2, водени са от г-жа Върбановска и г-жа Касабова.За първата, от собствен опит, мога само суперлативи да кажа.И каката и близначките бяха при нея.За втората също съм чувала много добри отзиви.Хубавото е, че така оформилите се в предучилищната класове запазват състава си и така продължават нагоре, разбира се, с изключение на децата, предпочели от първи клас да учат другаде...Горещо я препоръчвам!

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 16:57 от sarated

# 21
  • Мнения: 3 506
Момичета, благодаря ви за информацията! А някой да знае 6-то ОУ и 7-мо СОУ дали имат предучилищна? И евентуално някакви отзиви за там?

# 22
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Знаете ли като се подава молба нещо да трябва като документ,или тези неща после при записване?



Копие от акта за раждане. Друго няма, а септември месец, здравен документ (картон или преглед само)

# 23
  • София
  • Мнения: 403
Синът ми учи в 6-то ОУ и засега съм много доволна. Училището е спокойно, паралелките не са много големи - по 18-20 деца в клас. Държи се на дисциплината и знанията. На мен лично това училище повече ми допада от 127-мо, 41-во и 7-мо.
Записах го там от първи клас, така че не знам за предучилищна, но ето телефона на училището ако искаш да попиташ: 987 51 95

# 24
  • Мнения: 3 506
Благодаря, margo98, за споделеното мнение и за телефона. Ще звънна да проверя за предучилищна.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 8 938
vesi1 тези училища за които говориш имат ли паралелки с засилено изучаване на някакъв чужд език?119 е на Плиска ,а 138 къде се намира?
138 е от другата страна на булеварда, точно зад 22 ДКЦ (на нас личната ни е там).....сега остава и дребния да го приемат на градина някъде наоколо  Laughing и аз ставам отдел логистика на фамилията... ooooh!
http://138sou.com/
http://www.119sou.com/ - има и учебните планове
 Ето сайтовете и на други училища

Аз засега клоня към 138, защото ми е от по-удобната страна на булеварда, ама хич незнам....

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 15:21 от vesi1

# 26
  • Мнения: 1 849
Знаете ли като се подава молба нещо да трябва като документ,или тези неща после при записване?



Копие от акта за раждане. Друго няма, а септември месец, здравен документ (картон или преглед само)



Подавала съм документи в две училища не са ми искали нищо друго освен молба.
Останалите документи септември.

23 училище има много добра предучилищна група. Учителката е много добър педагог и страшно обича децата.

# 27
  • Мнения: 69
Един глас в полза на предучилщна група в ДГ! Ще има цели 11 години в училище, после още 5-7 в университета, живот и здраве, а времето да са деца е толкова мъничко, че да ти се приплаче. Confused

# 28
  • Мнения: 106
още няколко гласа за ДГ и везните ми ще натежат в тая посока. и без това съм доволна от детската ни градина. попаднахме на 100 % на чудесен персонал. добре е, че от рано съм се замислила по този въпрос, за да не сгреша с прибързани решения. все пак ще продължавам да следя темата с интерес.

# 29
  • Мнения: 3 161
И мен ме вълнува темата. Тъй като ДГ не ползваме, вероятно ще е училище. Отзиви за 126то? Не беше особено добро, когато аз учех там, но може пък да се е оправило? Галя, хайде да го проверим заедно някой ден?

Общи условия

Активация на акаунт