Нова година-нови задачки за нашата банда засмени ПЛЕТАчки

  • 30 765
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
нищо не разбирам от пуканки от този род. Но това изглежда ясно /като подход/:
http://rakavichka.blogspot.com/2008/12/blog-post_4310.html

# 16
  • Мнения: 9 903
само да уточня, че като се бърка с куката в дупчицата, се бърка веднъж от предната страна на плетката, веднъж от задната, иначе няма как да извадиш наметка.

# 17
  • Мнения: 6 993
Включвам се и аз, макар да нямам много какво да казвам, защото се уча засега  Blush
Захванах уж нещо в кръг. Тъй като тити ме посъветва да не казвам какво е, защото накрая може друго да стане, няма да ви казвам какво е  Laughing Малко нещо ми беше крива в началото плетката, но с помощта на едно клипче се справих Grinning Майка ми ми се смее, че се уча да плета по интернет Laughing. Модернизация, какво да се прави.

# 18
  • Мнения: 3 550
А на теб пико или пуканка ти трябва? Пуканката са я обяснили момичетата по-горе. Пикото изглежда като малки пъпчици тук-там по ръба на мотива. Изплитат се 3 синджирчета напр. като последното се свързва със залепена бримка с първото.
Някоя от вас плела ли е с прежда ANGORA? 60% акрил и 40% мохер
Как се държи тази прежда? Става ли бързо на топчета? Равномерна ли е нишката, има ли по нея дефекти?

# 19
  • Мнения: 1 172
Здравейте, приятелки!!!!!!!!!!

Ние с Ива се чувстваме поздравени сърдечно от цялата дружинка и съответно ви благодарим! Ще ни прощавате,че изкльопахме и изпихме наличната за деня почерпка,но догодина ще се отчетем подобаващо!!!!!

Харесах си едно нещо от Воуг - елементарно и ефектно,точно като за мен Mr. Green
Боря се с превода и нещата вървят към "преразказ по картина",но пазя тайна за същината на плетивото,защото както отбеляза Еовин "не казвам какво е, защото накрая може друго да стане"

# 20
  • Мнения: 3 550
Аааааа, ето празнуващите вече изпращат гостите и влизат в интернет и за виртуалните поздрави! Да ти е жива и здрава щерката, все с добро да споменават името `и.   bouquet
Очаквам да се включи и vaniya.  Hug

# 21
  • Мнения: 43
здравейте и от мен .Благодарим с моята Ивка за поздравите.Вчера като се ровех из моите прежди се сетих, че бях гледала   един шал от пискюли , но не мога да го намеря сега ако някои има идея къде да го погледна как точно става моля за помощ. Благодаря предварително.

# 22
  • Мнения: 62
Здравейте !
Вие сте моето вдъхновение !Благодарение на вас напреднах доста в плетенето !Благодаря ви!
Надявам се искрено да ми помогнете и този път! Преди време попаднах на тази жилетка ,която ме грабна ,но си нямам на идея как да направя ромбовете .
    http://picasaweb.google.bg/lotusbleu60/PhildarN02# … 29114746805133554

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 23:51 от Маджурката

# 23
  • Мнения: 11
Здравейте!
Аз започнах новата преждан,но както си мислех не се отличава много на този меланж ето ,а и както казвате моите 500гр. няма да ми стигнат...
Дайте идея,как да изплета блузата newsm78.Нищо не ми идва на ум Mr. GreenНакрая ще я опраскам лицево  Joy

# 24
  • с. Драгоево, обл. Шумен
  • Мнения: 60
запис knit

uspe ,добре дошла! smile3525 много хубави подаръци си сътворила!

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Възхищавам ви се.
(А пък аз си мислех , че мога да плета) ooooh!

# 26
  • Мнения: 910
Запис да следя темата

# 27
  • Мнения: 2 587

Надявам се искрено да ми помогнете и този път! Преди време попаднах на тази жилетка ,която ме грабна ,но си нямам на идея как да направя ромбовете .
    http://picasaweb.google.bg/lotusbleu60/PhildarN02# … 29114746805133554

не съм сигурна че ще мога да помогна понеже не съм много по обясненията,но ще опитам.Плете се опакова плетка от лицето,примерно 10 бримки,като бримка номер 2 и 9 са лицеви.На следващият ред от лицето бримките се кръстосват - номер 2 с номер 3,като лицевата винаги минава отпред и се изплитат както са(3-опако,2 лицева).Същото е и с номер 9 -кръстосва се с 8.Продължава се кръстосването на всеки ред от лицето във формата на ромбове.

# 28
  • Мнения: 62
Jmoto  :bouquet:A,опаковите редове как да ги карам?

# 29
  • Мнения: 197
Благодаря на всички! HugЯвно изобщо не се изразих правилно, трябваше ми пико  Embarassed Embarassed EmbarassedСтейси, благодаря, надявам се да се справя  bouquet
Аз съм плела Ангора, нишката е равномерна но доста тънка, аз я карах на два ката, не се завалва бързо , но в интерес на истината се разтегля, ако не се суши на решетка, иначе цветовете се запазват ярки и след много пранета...
Много приятна преждичка  PeaceСтава идеално и за една кука

Общи условия

Активация на акаунт