Забременяване с второ дете

  • 14 889
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Не се притеснявай, ще се случи и това чудо!

Заповядай при нас в раздела "Искам бебе", там всички, чакащи двете чертички, са големи сладурани.

# 16
  • Мнения: 654
Да ти кажа, сега се навихме за второ (е, мъжът ми не съвсем, защото той носи парите вкъщи , а те все не стигат..).
За първото се опитвахме несериозно (в смисъл не се пазехме) повече от 1 г и 9 месеца.
В един момент, 6 месеца почнах да следя овулация..знаете как е .
нищо не ставаше- накрая си направихме изследвания, аз съм наред, той със слаби показатели на спермограмата-
Почти се отказах, беше ми много мъчно, но си обичам мъжът...
И чудото стана- вече е мое чудо 2 години

# 17
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Аз забременях супер лесно и бързо на 35 години с първото, а после и с второто. Което го казвам с мисълта, че невинаги възрастта е проблем. Така че твоите 33 години не бива в никакъв случай да те отчайват или притесняват. Важното е, че сте направили всички нужни изследвания и знаете, че реално нямате проблем. Може би трябва да се поуспокоите и да не го мислите толкова много, да не се превръща в някаква фикс идея, тъй като тогава работите стават винаги по-трудно. Може би тестовете за овулация биха били от полза - поне ще знаете със сигурност кога точно да работите за бебе. newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 19 253
Аз отскоро съм бременна с второ, но го правим от м. август миналата година. Да не ти казвам колко сълзи изплаках оттогава, бях сигурна че нищо няма да стане защото съм карала хламидия, и вече съм на 38. И тъкмо мъжа ми си направи спермограма, а аз се готвех за цветна снимка и...
Но си признавам, че не бяхме достатъчно сериозни - трудно си следях овулацията защото цикъла ми варира 22-28 дни, секс правехме не повече от 2 пъти в седмицата.
Така че няма лошо да си имаш едно наум и да се изследваш по-сериозно, разбира се, без излишно вманиачаване.
И аз лесно забременях на 22, даже на 24 успях със спирала да прихвана, но вече не сме на онези години Wink

# 19
  • Мнения: 6 274
С второто не, но с третото....  ooooh!
Опитвахме около година и половина...
  Shocked
Да не казвам, че бях се отказала...

# 20
  • Мнения: 4 915
Съпругът ти да се изследва също - хламидия и спермограма.

Успех ви желая скоро!

# 21
  • Мнения: 654
 Сега се сетих- ако ще взимаш тестове за овулация( има едни ,коит оса 6 в опаковка и са идеални, с тест за бременност), трябва да започнеш на 10- я ден от цикъла и до 16- я.
Четох някъде ,че през тези 6 дни трябва да правите секс всеки ден.

# 22
  • Мнения: 72
Здравей,

аз също съм на 33 и от скоро бременна с второ. Получи се от първия опит- много изненадващо, защото за първото чакахме 3 години. За втори път се потвърди истината, че бебчо идва точно когато най-малко очакваш. Никога не съм и предполагала, че ще се получи от раз. Дори си мислих дали изобщо ще стане. Така че, очаквай неочакваното.

# 23
  • Мнения: 9 973
с второто на 5м. опити + тестове за ову

# 24
  • BG
  • Мнения: 1 900
Лично аз не съм имала проблеми,но познавам такива хора,при които все още няма резултат и причини никакви.Божа работа.

# 25
  • Мнения: 805
Първото го правихме 2 г.
Второто 2 и половина.

# 26
  • Мнения: 1 273
С първото дете забременях много трудно, с опити близо 2 година, а второто е изненада от раз!
Успех и не брой месеците, че аз така бях полудяла.  Crazy

# 27
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И с двете ми деца забременях от първия път.

# 28
  • Мнения: 183
С първото дете забременях от първия път, в който спряхме да се пазим. Направо не можех да повярвам, защото в миналото съм имала доста гинекологични проблеми, а и съм с аномалия на матката. Сега обаче правим опити за второ от 5 месеца и все още няма резултат.  Sad Опитвам се да не се вманиачавам, въпреки че е трудно. В момента съм се отдала изцяло на детенцето си, и не ми остава много време да мисля защо второто не идва.

# 29
  • Мнения: 3 211
Първия път забременях от раз. Решихме да имаме и веднага стана. Вторият път малко по-бавно около 5мес., стана в месеца, когато си купих тестове за овулация. Явно дотогава просто не сме я улучвали.
Ако не сте пробвали с тестове, пробвайте Peace
Виж има и доста теми в "искам бебе".

Общи условия

Активация на акаунт