"лигавото" дете?

  • 8 819
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не мисля,че е лигаво детето ти.Повечето деца минават през такъв период

# 16
  • Мнения: 408
В къщи всичко, което е забранено за него не е пред очите му.Много добре знае какво има зад шкафа с райбера и за това иска да го отвори.Търпелива съм и рядко повишавам тон,таткото ни се кара повече съответно Ивче не иска да ходи при него.Ще се опитам да съм по-твърда с него,въпреки че аз съм от тези дето всичко дават на децата(не само на моето) и май там ми е проблема.Бабата не ми е проблем,тя обръща внимание,но забранява повече от мен.

# 17
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Рано е да се притесняваш за лигаво дете-на тази възраст моята Цвети огласяше с див кански рев целия вход, ако нещо не е както тя казва, а сега-на 4години, е най-кроткото дете. Съветите, които мога да ти дам, са няколко-разхождайте се повечко навън, защото децата на тази възраст имат твърде много енергия и ако не я изразходят се  изнервят. Опитай да създадеш еднообразие за известен период от време и наблюдавай дали ще се чувства по-спокоен-при моята дъщеря проблема идваше от прекалено многото нова информация, която получаваше. Когато се тръшка, опитай да го игнорираш и виж дали ще се впечатли. Ако имате проблеми у дома-със съпруг, или бабата, опитай да ги изгладите-дори и да не е свидетел на скандали, детето много добре долавя напрежението у дома.

# 18
  • Мнения: 153
А защо просто не преместиш тавата от там, но без детето да те види? Явно сега знае, че в този шкаф може да се ровичка и му е интересно. Ако тавата я няма там ще знае, че всичко вече е извадено и няма да търси друго. Пробвай, от опит глава не боли.

# 19
  • Мнения: 1 044
Съветите, които мога да ти дам, са няколко-разхождайте се повечко навън, защото децата на тази възраст имат твърде много енергия и ако не я изразходят се  изнервят. Опитай да създадеш еднообразие за известен период от време и наблюдавай дали ще се чувства по-спокоен-при моята дъщеря проблема идваше от прекалено многото нова информация, която получаваше. Когато се тръшка, опитай да го игнорираш и виж дали ще се впечатли.
Абсолютно подкрепям. Много умни съвети. Моето дете и до днес е така - ако не се е натичал и наиграл навън, в къщи прави бели. Излизаме независимо от времето, хем се калява, хем изразходва енергия. Ако все пак е много ветровито или студено, посещаваме детски центрове - там има и други деца, и какички, които са страхотна отмяна и разнообразни забавления. Всички си играят с домакинска посуда на тази възраст и я предпочитат пред играчките.  Мото играеше с кафемашината. Тя сега не работи, естествено. Но все пак, за да остане здрава тенджера у вас, не се поддавай на тръшкането. Остави си го да се тръшка. Ще се потръшка, ще поплаче и ще спре. Трябва да има правила, но у нас те са били малко и са ограничавали свободата му само в рамките на разумното. Спокойно, колкото повече пораства, по-лесно ще става.

# 20
  • Мнения: 121
Всяко дете си е индивидуално и е рано да се определя какво е. По правилно е да се каже палаво или любознателно. Моето е на близо три и минахме по този път. Сега е още по изобретателен в белите и все повеЧе иска да се налага. Моя съвет е повеЧе разходки и контакти с деЦа там то ще изразява своите емоЦий. Peace

# 21
  • Мнения: 934
Тенджерата по принцип е здраво нещо, какъв е проблема да си играе с тенджери?
На тази възраст забраната предизвиква точно такава реакция като описаната, по-добре е да му отвлечеш вниманието с нещо друго. Ако няма как, оставяш го да се нареве и толкоз.

# 22
  • Мнения: 1 044
Тенджерата по принцип е здраво нещо, какъв е проблема да си играе с тенджери?
Ами не е точно така. GrinningАз имах две любими тенджерки, които бяха със стъклен капак и отчитаха до каква температура са нагряти. Вече не отчитат нищо, защото едни детски ръчички демонстрираха колко са добре с фината моторика и отвъртяха датчиците.

# 23
  • Мнения: 408
Проблема не е в това че си играе с тенджерите,давам му ги.Няма къде да преместя и една чаша вече,защото трябваше да прибера доста уреди по шкафовете и вече нямам място.Сега не е лиготия,ама след година...ще е точно това и трябва да прекратя по някакъв начин това нещо.Той е свикнал да съм непрекъснато до него и ако не съм става....една олелия,не мога да влезна и да се изкъпя,седи на вратата и реве .

# 24
  • Мнения: 3 715
И моето дете ревеше пред вратата на тоалетната и банята и просто го оставих няколко пъти да реве и спря. Сега влизам в тоалетната и банята без проблем. Като искаше нещо, се тръшкаше непрекъснато, оставях го и разбра, че не става. Преди няколко седмици рева два часа, пищя, удря, блъска, оставих го. На мнение съм, че трябва да се научи, че като се каже "не" за нещо, това означава "не". С тръшкане, рев и писъци не става. Когато това, което иска не е опасно за него, обикновено го получава след известно време, без да е очаквал, като награда. Аз самата като малка получавах всичко ако се разтръшкам, като това определено ми пречи в момента, като възрастен и отчитам като грешка на моите родители и по-скоро на баба ми, мога без проблем да я манипулирам дори и сега. Не искам детето ми да използва такива начини за въздействие на другите, защото никой не му е длъжен с нищо.

# 25
  • Мнения: 1 044
Той е свикнал да съм непрекъснато до него и ако не съм става....една олелия,не мога да влезна и да се изкъпя,седи на вратата и реве .
Ама стандартно е това поведение. Повечето деца на тази възраст са като залепени за майките си. Има и изключения, но аз познавам малко такива. С възрастта ще става все по-самостоятелен и накрая съвсем ще те забрави. Факт. Знам, много е трудно, така нямаш нито усамотение, нито личен живот, изморяваш се ужасно, изнервяш се. Но истината е, че е много сладък този твой Иван и много хора биха дали живота си да се залепи като гербова марка за тях.

# 26
  • Мнения: 3 929
На тази възраст и синът ми се държеше по подобен начин. И най-голям интерес проявяваше към тенджерите и тавите. Просто го оставях да играе с тях, докато отмине интересът му. Безсмислено беше да настоявам, че на тенджерите мястото им е в шкафа. Просто детето ще израсте този период и съвсем ясно ще разбере, че наистина мястото им е там. не си струва да реве, да се тръшка. Колкото и да се опитвах да въведа ред, такъв нямаше. Затова го оставих да си "начеше крастата". Стига само да няма нещо опасно за него.
И това далеч не е проява на "лигавщина". Детето е на такава възрас, в която си иска своето - за него още играчките не са особено интересни.
не се притеснявай, ще отмине, но все пак ти му обяснявай, че това или нова не е за игра, че служи за еди-какво си и т.н.

# 27
  • Мнения: 408
Той е свикнал да съм непрекъснато до него и ако не съм става....една олелия,не мога да влезна и да се изкъпя,седи на вратата и реве .
Ама стандартно е това поведение. Повечето деца на тази възраст са като залепени за майките си. Има и изключения, но аз познавам малко такива. С възрастта ще става все по-самостоятелен и накрая съвсем ще те забрави. Факт. Знам, много е трудно, така нямаш нито усамотение, нито личен живот, изморяваш се ужасно, изнервяш се. Но истината е, че е много сладък този твой Иван и много хора биха дали живота си да се залепи като гербова марка за тях.

Ами той се казва Иво,но най-много от всичко искам детето ми да е до мен,разрешавам да си играе,но не съм сигорна ,че постъпвам правилно като позволявам абсолютно всичко.

# 28
  • Мнения: 1 629
Оооо,само да ми се падне такова дете,гледай какво става  smile3508 Ще го излекувам за нула време  smile3513 И нашата дъщеря е много палава,но момента в който кажа заканително....НЕееее,виждаш ли шамара ? И тя ме поглежда,спира и става добро дете,знае кое се пипа и кое не,иначе всичко вкъщи ще е пълен хаос,а тя ще се е качила на главите ни  Crazy
  Просто трябва твърдост в дадени моменти,остави ли се да получава всичко ,което иска,няма начин да не се разглези  Peace

 smile3501 ти си моя идол  Mr. Green и аз така бих направила! ... и правя без шамари, че е малък още.

# 29
  • Мнения: 104
Уф, трудна работа е това възпитанието и винаги ще има съмнение дали сме постъпили правилно.
Мойта хубусница е почти на 3г, много е лигава, ама само пред мен, защото знае че мама дава всичко. Но периода с тръшкането го минахме, сега се уговаряме много преди да се съгласи да направи нещо...Вече всичко разбира, но се съпротивлява от "детинщини".
Та опитай да му говориш много, въпреки че може би няма да те разбира веднага, но говори много преекспонирано, така ще му задържаш вниманието, с мимики на лицето с интонация...монотонното говорене им е досадно и не ги привлича, но от опит знам, като започна да разправям нещо на дъщеря ми и като се вживея във всяка роля, тя не може да отлепи очи от мен и отваря устичка от интерес...привличат я мимиките и интонацията ми, постепенно започна да проумява и значението на думите. Така излезнахме от периода на тръшкането, сега е по знаеща и от мен, как ме уговаря и навива за някакви неща - сега ще търся изход от тази ситуациа. На всяка моя дума се отвръща с "Не, защото...." и се почват едни...... Grinning
Ама по добре от тръшкане...
Успех и търпение!

Общи условия

Активация на акаунт