32 майки в Канада

  • 24 539
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39
Да се вкилюча и аз хаотично по темите ..

Вече бебо е по-добре, няма температура. Но изникна друг проблем ... залъгалката! Тези два дни му я давах много често, защото само това го успокоява, иначе я ползвахме само за в колата, когато се разплаче, а аз не мога да го гушна и успокоя. Опитах всичко преди да посегна към нея, но той не искаше нито да суче, нито да го нося, нито да му пея, нищо! Сега вече като е добре не му я давам и да видите какъв рев пада. Цяла сутрин удържах фронта, но ако продължава така не знам дали няма да откача! Проблема със залъгалката е, че не иска да суче след нея и засуква много трудно, да не говорим, че като му я дам се изключва тотално, гледа в тавана и не го занимава нищо друго!  оффффф Оплаках се!

Хубавата новина е, че расте, вече е 6,150 кг и 63 см.

За документите за гражданство .. ние подадохме септември, още няма вести ....

За детските стоки ... ствува ми се, че тук има неща за всеки джоб. На разпродажбите наистина нещата са многоооо евтини, по интернет може да си намериш много неща втора употреба на много добри цени (крек-листа), говоря за количк, креватчета, столчета и т.н.  За храните нямам идея и аз ...


# 16
  • Мнения: 198
здравейте моми4ета
4естита Нова Година и от мен
ме съм се вклю4вала скоро,но надникавам от време на време.
Поздравления на новите мами и на вси4ки нови бременелки... и аз се присаединявам към вас!!
ще си имаме 2ро бебе през юли!!!

желая ви предимно здраве и сбаднати ме4ти   bouquet

# 17
  • Мнения: 264
здравейте! Честито на всички бременни коремчета! пожелавам ви лека бременност и здрави бебчовци!

като говорите за бебешки храни ми е интересно с какво храните децата над годинка, има ли нещо като детска кухня както тук в БГ или вие им готвите всеки ден? Чудя се като дойдем как ще изхранвам моя гладник.

# 18
  • Мнения: 11
nadin13, започват много да им разбират главите на дребосъците. Ако решиш да го разнасяш за да го приспиш, препоръчвам ти да си намериш слинг, 8 кила не е никак малко и си е направо мъка да се разнася по половин един час без помощни средства.
Моята Ема безпроблемно заспива в слинга, но пък тя е 9.5кила вече и разнасяне за приспиване изобщо не ме устройва.. за да я приспа затварям щорите и пускам пердетата така че да стане максимално тъмно, гушкам я, завивам я и я приспивам на гърдата за по малко от 3 минути! и това при положение че Виктория до 3 минути още се върти Wink като му създадеш навик да заспива като го сложиш на тъмно после ще ти е мнооого по-лесно.. от опит го знам.
Мъжа ми се смее че Емка заспива като кокошките Joy
благодаря за съвета, но в позата, в която иска да го разнасям е неудобна за слинг (иначе имам)!!! така че продължавам терзанията!! Crazy

# 19
  • Мнения: 191


santa rosa, каквито теми се повдигнат, такива обсъждаме. Simple Smile Така че се включвай по-често. Hug

November Rain, ще гледам да се включвам  Simple Smile. За съжаление в момента не работя и по цял ден си стоя вкъщи и това, което ме вълнува е, че не мога да спя вечер - лягам си между 11 и 12, а заспивам към 2 - 3 часа. Сутрин естествено ставам късно, главата ме боли, вие ми се свят и не се чувствам отпочинала. Вече започвам да обръщам деня на нощ и обратното и не знам как да изляза от този омагьосан кръг  Rolling Eyes. Но така е като по цял ден мързелувам и не се изморявам. Приспивателни хапчета не вземам и нямам намерение да се опитвам така да оправя проблема. Гледам да се движа всеки ден и да излизам, че не е лесно да стоиш вкъщи  Sad
Не съм много приятен събеседник  Sad и не ми се иска да внасям негативизъм в темичката, но реших да споделя.
Честито и от мен на всички бременни  Hug

# 20
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Санта Роса, това безсъние е точно защото не си лягаш уморена - пробвай да ходиш на фитнес или поне разходки, някакво физическо движение, да видиш как ще спиш като къпана  Grinning

silvia_alexis, честито и на теб, лека бременост ти желая.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 449
Bezmerna, тук няма детски кухни като в България, следователно майките им готвят на децата. След годинката започнах да давам от нашата храна и значително се улесних с готвенето, но до 1 год. беше само на готови пюрета или на домашно проготвена храна.

silvia_alexis, честито и лека бременност!

Kikito, радвам се, че има напредък при теб.  Peace Пожелавам ти тази година един щъркел да те изненада!

santa rosa, да не те е налегнала депресия?

# 22
  • Мнения: 1 199
Силвия Алексис, честита бременност  bouquet Да родиш едно здравичко раче или лъвче, хубаво е че ще се роди през лятото Peace
Кикито, стискам палци и ти да ни зарадваш скоро с такава новина. Включвай се по-често при нас Peace
Санта Роса, и при мен положението със съня е като при теб, с тази разлика че аз сама се стремя към това. Когато Габи се роди (той е почти на годинка и 4 месеца) в самото начало заспиваше дълбоко при последното кърмене, аз го слагах на креватчето и се оправях спокойно за лягане. Не след дълго обаче той престана да заспива при кърменето и трябваше да бъде приспиван. Така че аз трябваше първо да го къпя (с таткото), после да го кърмя, накрая да го приспивам и накрая просто нямах сили да се изкъпя, да вечерям и т. н. И оттогава досега след кърменето предавам бебето на таткото, а аз си живея живота като бял човек Laughing до 1-2, понякога 3 през нощта. И се чувствам прекрасно така. Или си чета книга, или форумствам, напоследък работя по един свой проект, абсолютно откачен и нерентабилен, ама си е само за мен и ми носи удовлетворение. На другата сутрин Габи като ме събуди съм като парцал, ама само докато се разсъня. Ако успея да поспя с него следобяд (той може да спи само ако е гушнат) е супер, вечерта пак съм готова за бойни подвизи. Ако една вечер не издържа и си легна рано, се чувствам прецакана Laughing Само съжалявам че вече не можем да заспиваме заедно с мъжа ми, ама той пък се научи да се буди като си лягам Grinning, така че системата работи. И този режим започна до такава степен да ми харесва, че започнах много да се колебая дали да си заменям работата на непълно време с такава на пълно време, защото при втората ще трябва да се ляга рано и няма да имам никакво лично време. Та така. Аз на твое място вместо да се мъча безуспешно няколко часа да заспивам, направо бих взела книга (ако искаш да ти препоръчам някоя). Това, което е проблем при теб, опитай се да го възприемеш като възможност. Разбира се, трябва да изключиш възможността за която ти спомена Каролина - безсънието да е симптом на депресия.
Лека вечер, момичета!

# 23
  • Мнения: 32
честито на всички бременелки и лека бременност ви желая

santa rosa пробвай да изкараш разтоварителен ден - само на вода ако можеш, или плодове и билков чай

каролина, heureuse обещавам да съм по-редовна  Peace

# 24
  • Мнения: 191
Здравейте момичета! Благодаря на тези които се включиха с мнение по моя въпрос.
Tarik Mom, права си, че трябва движение и спорт, ама те едва ли ще ме изморяват дотолкова, освен ако не спортувам по цял ден.  Simple Smile. Аз се движа, но не повече от 20 минути на ден ходене. Иначе домашните задължения вкъщи са най-много час и нещо - няма кой да цапа.
Каролина, не, не мисля че е депресия. И преди ми се е случвало да си стоя вкъщи, пак съм имала проблеми със съня, но чак толкова зле като сега никога не е било. Иначе нямам другите симптоми на депресия. Като цяло съм позитивен човек и слава богу, не ме налягат често черни мисли.
Heureuse, да, моля те препоръчай ми някоя книга. Искам да чета нещо, но незнам какво, а ми писна от телевизия и интернет и от хилядите "риалити шоу" - та, с които ни заливат тук. И аз така си мисля, че сега ми се е паднало да си почивам, после ме чака много натоварен период, ама с това трудно заспиване, и още по-лошото, че като стана се чувствам изморена, въобще не е почивка  Rolling Eyes.
Kikito, да, трябва да пробвам, мисля че ще издържа за 1 ден  Simple Smile
 
Благодаря още веднъж и приятна вечер  Hug

# 25
  • Мнения: 1 199
С удоволствие!
Като за начало:
The Kite Runner и A Hundred Splendid Suns на Khaled Hosseini.


The House of the Spirits и Paula  на Isabel Allende.
Сега чета Middlesex на Jeffrey Eugenides и засега съм много доволна.

# 26
  • Мнения: 191
С удоволствие!
Като за начало:
The Kite Runner и A Hundred Splendid Suns на Khaled Hosseini.


The House of the Spirits и Paula  на Isabel Allende.
Сега чета Middlesex на Jeffrey Eugenides и засега съм много доволна.

Heureuse, благодаря! Ще ги потърся още утре. "Къщата на духовете" не съм я чела, но съм гледала филма, затова нея ще я пропусна.
   bouquet

# 27
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Благодаря ви момичета, засега не се оплаквам, бременността върви леко и безпроблемно. Надявам се до края да е така. Пожелавам и на другите бременелки лека и безпроблемна.
А на тези, които опитват скоро да си видят желаните две чертички.
silvia_alexis , и ти ли си за началото на юли? Ще си бременнеем заедно ..  preggo

Каролина, страхотна тема отново   bouquet Благодаря ти!

# 28
  • Мнения: 109
С удоволствие!
Като за начало:
The Kite Runner и A Hundred Splendid Suns на Khaled Hosseini.

Искаш да кажеш A thousand splendid suns на Khaled Hosseini, нали?
Добра е! И аз я харесах.
Аз в момента чета 100 най-добри разказа на Америка за 2008

# 29
  • Мнения: 1 199
 Wink Все ще сбъркам нещо, благодаря за поправката Grinning
"Къщата на духовете" си заслужава напълно да се прочете дори ако е бил гледан филмът. И аз първо бях гледала филма, ама той е много бледо подобие.
Век, де, стигна ли до разказа на нашето момче? Grinning
Ако може някой да ми препоръча хубава книга, ще му бъда благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт