Какви документи - за признаване на бебето от таткото при раждането?

  • 8 358
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 192
Моргана Ле Фей, мерси за конкретната информация. Аз до скоро не бях твърдо убедена къде ще раждам, защото бременността ми следи д-р Бузалов, но сега май везните клонят към частната болница "Ниа Мед".

М/у другото защо ми се струва, че се познаваме? newsm78 Да си учила случайно в ТрУ, ВМФ? Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 3 789
Копие на лична карта, ако имате брак- копие на брачн. свидетелство, а ако нямате- декларация за припознаване, заверена от нотариус.
Поне на мен това ми искаха

# 17
  • Мнения: 132
на мен пък категорично отказаха  в болницата да запишат малката с името на баща и,макар да иамхме нотариално заверени декларации-той,че я признава,аз-че съм съгласна тя да е с неговото име.декларациите ги търсят в есграон преди издаване на акта за раждане
адвокатът ни не посъветва да запишем детето с моето име-майката се ползвла с незнам си какви привилегии и получавала незнам си какви суми акто помощи за самотна майка, и след това бащата да поиска анулиране на акта за раждане и да признае детето.процедурата е същата,но след няколко месеца
разпитай в общината и прецени дали си заслужава да забавите признаването,заради сумите,лично аз разбрах след това иначе бих се възползвала от 600лв. помощ като самотна майка

# 18
  • Мнения: 169
на мен пък категорично отказаха  в болницата да запишат малката с името на баща и,макар да иамхме нотариално заверени декларации-той,че я признава,аз-че съм съгласна тя да е с неговото име.декларациите ги търсят в есграон преди издаване на акта за раждане
адвокатът ни не посъветва да запишем детето с моето име-майката се ползвла с незнам си какви привилегии и получавала незнам си какви суми акто помощи за самотна майка, и след това бащата да поиска анулиране на акта за раждане и да признае детето.процедурата е същата,но след няколко месеца
разпитай в общината и прецени дали си заслужава да забавите признаването,заради сумите,лично аз разбрах след това иначе бих се възползвала от 600лв. помощ като самотна майка

Не съм много сигурна, но мисля, че могат да те накарат да върнеш парите , ако все пак бащата признае после детето. Трябва да си го проверите това!

Моргана Ле Фей, мерси за конкретната информация. Аз до скоро не бях твърдо убедена къде ще раждам, защото бременността ми следи д-р Бузалов, но сега май везните клонят към частната болница "Ниа Мед".

М/у другото защо ми се струва, че се познаваме? newsm78 Да си учила случайно в ТрУ, ВМФ? Simple Smile
Да там съм учила Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 476
Най добре питай в болницата, в  която ще раждаш  Peace
На мен предварително ми казаха, че няма нужда от нищо, като се роди малката ми дадоха една бланка, която попълних, а таткото трябваше да завери при нотариус една бележка, в която пише че припознава детето за свое  Peace
Искаха ми и копия на моята и неговата лични карти  Hug

# 20
  • Мнения: 132

Не съм много сигурна, но мисля, че могат да те накарат да върнеш парите , ако все пак бащата признае после детето. Трябва да си го проверите това!

не знам,не сме се интересували допълнително,защото ни го казаха след като тя вече беше "призната"и имахме акт за раждане.

# 21
  • Мнения: 1 554
Нищо не са ни искали.Таткото попьлни там на място един формуляр.

 Peace да не си раждала в аг-варна Thinking

# 22
  • Мнения: 8 999
Нотариално заверена декларация от бащата, че признава роденото от еди коя си майка, на еди коя си дата, въпросното дете. И да си носи личната карта.

# 23
  • Мнения: 826
Във всички болници е различно, така че е хубаво да провериш как стоят нещата в избраната от теб. Днес бях в Тина Киркова в Деня на отворените врати и специално питах - там не се изисква бележка от бащата заверена при нотариус. Минава си една жена и попълва данните само по лична карта. След това бащата си отива в общината, но то и без това се ходи и за други неща Wink

# 24
  • Мнения: 192
Ами ще попитам на място наистина. Мерси още веднъж на всички.

# 25
  • Мнения: 9 441
Поинтересувай се как стоят нещата,в болницата ,в която ще раждаш Peace

# 26
  • Мнения: 6 274
на мен пък категорично отказаха  в болницата да запишат малката с името на баща и,макар да иамхме нотариално заверени декларации-той,че я признава,аз-че съм съгласна тя да е с неговото име.декларациите ги търсят в есграон преди издаване на акта за раждане
адвокатът ни не посъветва да запишем детето с моето име-майката се ползвла с незнам си какви привилегии и получавала незнам си какви суми акто помощи за самотна майка, и след това бащата да поиска анулиране на акта за раждане и да признае детето.процедурата е същата,но след няколко месеца
разпитай в общината и прецени дали си заслужава да забавите признаването,заради сумите,лично аз разбрах след това иначе бих се възползвала от 600лв. помощ като самотна майка

Това не важи за София...  Naughty
Приятелката ми роди дъщеричка, записа си я на нейно име (тя самичка си я гледа де) и не е взела никакви 600 лв., а 250лв., колкото е за първо дете...

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Питай направо в болницата където си решила да раждаш. По принцип искат нотариално заврена декларация подписана от таткото, но там където родих аз не са ни искали такава декларация. Жената която записваше бебетата беше оторизирана да извършва заверки на тези декларации и всичко стана на място. Леко раждане   bouquet

# 28
  • Мнения: 255
Нищо не са ни искали.Таткото попьлни там на място един формуляр.

 Peace да не си раждала в аг-варна Thinking
В АГ-Варна само формуляр ли се попълва?

# 29
  • Мнения: 1 305
Когато родих единия ден когато мъжа ми дойде да ни види, акушерката донесе документите и на място ги попълнихме. Попълни само някаква декларация, нищо друго не са искали  Peace

Общи условия

Активация на акаунт