жената е душата на дома

  • 2 948
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дом се гради от двама, иначе на какво да бъда душа?


То си е така,но докато мъжът ми изкарва парите,аз се грижа за дома.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Е как как? С присъствие най-редовно, Wink ред, уют - всичко, което правя у дома и за дома се харесва от мъжа ми...

Пердаша децата и нахоквам мъжа си. Винаги се намира за какво. Аз правя дом и го дарявам с душа, а те тримата /баща и деца/ ходят след мен и рушат.
Joy Хареса ми все едно аз съм го писала, само че при мен са  двама.

# 17
  • Мнения: 1 425
Хората от едно време са казали "Къща без жена ... огън да я гори" Wink   bouquet

# 18
  • Мнения: 340
Аман от глупави клишета.

# 19
  • Мнения: 2 757
Аз в момента съм на етап скапване на семейния уют. Нямам никакви сили и желание да внасям каквато и било свежест в къщата, защото се влияя от настроенията на мъжа ми и той като ме подтисне и аз... ставам подтисната, логично   Grinning. Искам да кажа, че при нас той определя косвено как ще е семейната обстановка. Мъчила съм се да я разведрявам ама как да разведря сухар. Та го оставих да живее в собстената си студенина да види как е, когато аз се държа като него  Peace

# 20
  • Мнения: 374
Аз в момента съм на етап скапване на семейния уют. Нямам никакви сили и желание да внасям каквато и било свежест в къщата, защото се влияя от настроенията на мъжа ми и той като ме подтисне и аз... ставам подтисната, логично   Grinning. Искам да кажа, че при нас той определя косвено как ще е семейната обстановка. Мъчила съм се да я разведрявам ама как да разведря сухар. Та го оставих да живее в собстената си студенина да види как е, когато аз се държа като него  Peace
И аз в момента съм в подобно положение. На "Душата" душа не й остана...Сякаш се изморих вече. Имам чувството, че колкото по-нежна съм, толкова повече ми се качват на главата. Вчера си направих експеримент. Той се прибра с обичайното си студено държание и мълчаливост.Добре, но и аз мълчах и се отделих в другата стая и така от 16.00 до 20.00 часа. "Засичахме се" няколко пъти по стаите, но той си мълчи и аз мълча. И какво излезе накрая - че ако аз не кажа нещо, то диалогът просто изчезва. Забравих да кажа, че дори в момента не сме скарани или сърдити за нещо!

# 21
  • София
  • Мнения: 204
Ами нали точно за това говорим,че жената е душата!Защо чакате мъжете да влезнат в вашата роля?

# 22
  • Мнения: 2 448
Ами да, аз съм душата на дома ни. Как го постигам ли - ами мисля за малките неща, а него съм го оставила да се бори за велики дела.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 388
Така е. На благоверния му е толкова задушевно в дома, че съкращава визитите си до минимум в него.

# 24
  • София
  • Мнения: 619
И аз пердаша чат пат детето  Joy(миличките),казвам някоя и друга реплика на мъжа си,пускам хубава музика и започвам да се усмихвам след това.Иначе в къщи е ,чисто,подредено,има сготвено,десерта е на масата.мъжо когато му дойде музата е вдъхновен,за мен остава удоволствието от това да ги въртя на пръста си  bowuu

# 25
  • Мнения: 919
bouquetМили дами!
Убедена съм,че жената внася светлината,човещината,любовта в едно семейство.Тя е душата и духовното огнище в един дом.Бихте ли споделили как поддържате духовната топлина във вашия дом.Благодаря ви предварително за отговорите! 
bouquet[/color]
Ами предполагам че му е добре на мъжо,през малкото време,което прекарва в къщи. Laughing
Въпреки че много вися във форума Mr. Green ,му е винаги сготвено,подредено...Често му чета вицове от нета,защото аз много ги обичам и си умираме от смях . Laughing
Не знам,може би трябва да попитам него. Grinning

# 26
  • Мнения: 374
Ами нали точно за това говорим,че жената е душата!Защо чакате мъжете да влезнат в вашата роля?
Аз не искам някой да влиза в нечии роли. Просто исках да кажа, че и да правя нещо, и да не правя, ответната страна реагира по един и същ начин. Едва ли някой, който се чувства неоценен, може безкрай да действа по един и същи начин.

# 27
  • Мнения: 1 650
Обичам да ми е подредено, идеално чисто и да запаля някоя ароматна свещ. Обичам да правя дома ни уютен.

# 28
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Грижа за уюта на семейството и дома - винаги знам програмата на Евроспорт и се събираме уютно пред телевизора, за да гледаме поредното състезание по ски скокове. Картината е йовковски идилична. Главата на семейството уютно попържа австрийската национална селекция, аз уютно отвръщам, понеже съм страшен фен на въпросната селекция... Котето не се вълнува особено от евроспорт-а, но присъства, а последното попълнение - детето, уютно протестира, че му е време да яде... и така... идилия просто.
 Wink

А ако трябва да кажа нещо сериозно по тази иначе несериозна тема ... Предполагам, че привилегията да съм душата на каквото и да било не ми пасва много на природата... И до днес не разбирам смисъла на декоративните свещи. (Не е ирония, честно, просто не разбирам.) Но съм убедена, че ако през деня съм свършила нещо смислено извън дома, (пък ако ще и само да съм откочила до банката да платя глоба за закъсняла регистрация по ДДС), ще съм доста по-приветлива в дома си. Това сигурно е част от уюта - хората в един дом, без значение жени или мъже, да се чувстват осъществени.

 

# 29
  • Мнения: 940
С присъствието си.  Laughing Ако не съм аз, всичко ще отиде по дяволите.

И аз така мисля....
Но съм съгласна и с друго--винаги знам кога има спорт. Пускам телевизора, мезето е на масата. Вечерята винаги е това, за което си е помислил мъжа ми сутринта.
Вечерята е на свещи,понякога с вино....

Изкарвам доста време и в Интернет, по форуми, но той никога не е забелязал липсата ми.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт