Да загубиш някого преди да го познаваш

  • 2 896
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 395
На 5г  бях като загубих баща си.Винаги ми е липсвало мъжката подкрепа, мисълта за баща и т.н. ,но не мога да кажа ,че ми липсва личността татко.Почти не си го спомням.

# 16
  • Мнения: 3 268
Кокай е права.Понякога в стремежа си бъдем оригинални,може да обидим някого.Някой,който има нужда от добра дума,независимо,че има само 2 мнения , не е ходил на форумски събития и не е гласувал за героите на форума.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
лунен камък, много ми стана мъчно... аз загубих майка си на 29 години и страдам ужасно от липсата й, не мога дори да си представя какво ти е било на теб.

единствената утеха за теб е тази, че със сигурност майка ти е била най-добрата майка на света за теб. звучи банално, но е така! бъди сигурна, че тя те е обичала безкрайно и предай тази обич на своите деца.



# 18
  • Мнения: 35
Може би трябва да се консултираш с психолог..Твърде много сякаш идеализираш образа на майката..Струва ми се нормално да изпитваш  липса,но чак пък такава болка, след толкова много години,за практически непознат човек..Не ми се обиждай,не искам да те засегна.  Peace Моя баща почина,когато бях в пубертета, било ми е ужасно, но животът си върви и здравословно е болката да се изживява, след което да "пуснеш" починалия човек, а не да се вкопчваш още повече..в една илюзия,в едни постановки какво би било, ако..Вкопчването само води до болка и психически проблеми....

# 19
  • Мнения: 3 634
Не мога да се съглася с нищо от написаното от теб. Не желая да развалям темата със спорове.  Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 127
Случи ми се днес през деня да прочета първия и втория пост от темата и направо ми се доплака... чак сега мога и искам да отговоря на авторката (а пък за втория пост - супер че е изтрит, ако можех да отговоря днес щях да изляза твърде далеч от добрия тон #2gunfire #Cussing out)
Лунен камък това, което ти се е случило е кошмар и за двете ви, и никоя майка не го желае или дори мисли - направо ми се смръзва кръвта! Има много мъдри мисли сигурно, които можем да цитираме, в желанието да те утешим, но едва ли ще можем да стоплим дори и малко душичката ти на дете. Не ме разбирай погрешно, но ти благодаря че ни търсиш като сила, като утеха и като приятел. Убедила съм се, че форума(, в който много рядко пиша) е велик и дано все пак да намериш равновесие за себе си и да вървиш напред! Hug

# 21
  • Мнения: 24
Цитат
а пък за втория пост - супер че е изтрит, ако можех да отговоря днес щях да изляза твърде далеч от добрия тон


Извинявам се, че пак се намесвам, но се надявам потребителката, която днес се изгаври с мъката на това момиче вече да е с бан.
 Беше много грозно и отвратително Sick

# 22
  • Мнения: 41
  Лунен камък, аз също изгубих майка си, когато бях на 5 години и разбирам напълно как се чувстваш. Аз поне си спомням моята, макар че спомените ми са доста размити... беше много грижовна, но изморена и болна. Чакала ме е да се родя цели 10 години, а така и не можа да ми се нарадва,да ме види порастнала.... липсва ми, както и на теб твоята майчица  Cry
 Не можем да си ги върнем, но можем да дадем всичко онова, което ни е липсвало на нашите деца- цялата обич, на която сме способни.
  И да си пожелаем да сме живи и здрави, да бъдем винаги тяхна опора и нека по- малко да са дечицата сираци.( ако можеше и въобще да няма такива)

# 23
  • Мнения: 12 665
Извинявам се, че пак се намесвам, но се надявам потребителката, която днес се изгаври с мъката на това момиче вече да е с бан.
 Беше много грозно и отвратително Sick

Аз се надявам лунен камък да не е прочела. Добре, че бързо го изтриха.

# 24
  • Мнения: 2 757
На мен ми е малко трудно да разбера авторката. Нормално е да има някаква мъка, ама да е чак толкова голяма при положение, че почти не познаваш човека..... По скоро фактът, че майката е мъртва и няма шанс никога да я види е подтискащ. Но ако беше жива и тя го знаеше, просто беше някъде далеч и явно не проявява интерес да види дъщеря си, примерно я е изоставила.... тогава усещането щеше да е по различно според мен. Поне хора, осиновени и непознаващи родителите си казват, че не страдат особено по тях, някои дори никак и дори не искат да ги виждат. Баща ми ме е изоставил на 3 год примерно и никога не съм имала вопиюща нужда от него. Единствено обикновено любопитство съм проявявала да се запозная с него. Може би с майките нещата стоят по по различен начин, не знам.
Все пак мисля, че е по трудно да загубиш човек, който си познавал, отколкото такъв, който не си познавал.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз съм била на същата възраст, когато майка ми е починала.Като бях малка често си поплаквах за нея, но сега вече съм го преодоляла.Мисля си, обаче,че е по-тежко да загубиш човек в по-късна възраст.Заобиколена съм от хора, които много обичам и се ужасявам от мисълта, че може да им се случи нещо лошо.Може би се чувстваш нещастна и неудовлетворена от живота си, и затова по-често е и майка ти в мислите ти.Когато съм отчаяна и аз я споменавам.Пожелавам ти да имаш по-щастливи дни, да бъдеш спокойна, обичана и обичаща, тогава тъгата по майка ти ще избледнее.

# 26
  • Мнения: 3 634
NikiFin, между изоставено дете и сираче разликата е огромна. Все едно да сравянваш майчините чувства на жена загубила детето си и тази, която го е оставила в дом.

Когато човек загуби родител толкова рано, образът винаги е идеализиран. И защо да не е така?! Майката не се е отказала от детето си, живота я е отнел. Аз два пъти съм присъствала когато на дете е казвано, че майката си е отишла. Начина, по който изразяват мъката си е просто ... цялата болка на света!  Cry

# 27
  • Мнения: 3 929
Накара ме да се замисля. Не за това, че майка ти е починала, когато си била толкова малка, че да не я помниш достатъчно добре, а за това, което изпитваш след толкова години. Винаги ми е ставало мъчно и жал за деца, които са съвсем малки и изгубват някой от родителите си, но не съм осъзнавала, че на един по-късен етап от живота си те ще изпитат мъка затова, че не са били достатъчно време с въпросния родител.
Сега, когато вече съм майка, разбрах, усетих, осъзнах и почувствах много неща, много емоции.

# 28
  • Мнения: 166
аз загубих мама преди 13 години бях тогава на 19 но толкова много я обичах и тя мен и изведнъж я няма много ми е мъчно и почти всеки ден плача ,че не е до мен да види внучетата си/моите близнаци които сега са на 6 годинки/тя толкова ми обещаваше ,чеедин ден като се омъжа ще ми помага и ще ми гледа децата ,но за съжаление не ги видя много е гадно да загубеш близък времето не ликува както си мислят няки хора.

# 29
  • Мнения: 2 353
  Bobsley го е написала много хубаво.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт