ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 2).

  • 66 079
  • 1 032
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 753
kaigi, знаеш ли какво точно правиш в тази тема, освен че се заяждаш - това е очевадно!?!

Тук не е забавачница, информира ни вече, че не си вирусолог и че нищо не разбираш от статиите за Ланка... Друго?? Какво??

# 391
  • Мнения: 573
Ами това е свободен форум и всеки има право да пише Wink И ако някой се заяжда и има проблем с толерантността  това не съм аз!!!

П.П. И какво стана за истината, която се раждала в спора?!

# 392
  • Мнения: 2 176
П.П. И какво стана за истината, която се раждала в спора?!

Чия истина, драга?  Rolling Eyes

Всъщност, ако нямаш интерес към информацията в този подфорум, а си тръгнала да доказваш кой колко е компетентен, със сигурност няма да си добре приета.  Peace

# 393
  • Мнения: 936
Семейството ми е пострадало достатъчно през последните 15 години. Но последствията наистина бяха много тежки и повярвай ми, ако ти се случи едва ли ще си толкова сигурна в това, което твърдиш сега. Не пожелавам това, което ние сме преживяли на никого. Но в същото време тази заклеймена от теб медицина ми е спасила живота. Има много пропуски, най-вече лекарски, но да отричаме цяла една наука затова не мисля, че е редно. Помага ли твоята алтернативна медецина на 100%, лекува ли всичко?! На теория може би, но на практика ?
.........................................
Втория абзац го прочетох, а и за Гугъл съм чувала. Но човека има единствено теории, не видях някъде да са доказани. Или това не е от значение!?


Само не разбирам защо ме нападаш и се заяждаш???

първо - Това, което съм направила е да преведа материал, който смятам за интересен, който дава отговори на въпросите, които се обсъждат в тази тема, който материал лично аз подкрепям и напълно разбирам.
Проблемът на нашето общество е, че отделя твърде много време да учи и разбира неща, без които може спокойно да живее, но никой не си прави труда да изучи собственото си тяло, което ще му служи цял живот, да разбере как е устроено, как работи, какво му е нужно, за да функционира в баланс и да не се разболява. Ако знаехме поне малко от всичко това, щеше да има по-малко болни, по-малко болници и по-малко лекари.
Ти като си купиш нов уред първо се запознаваш с инструкциите за употреба, а не твърдиш, че понеже не си техник и специалист, следователно нищо не разбираш от експлоатацията му.

второ - Аз не твърдя никъде нищо; евентуално споделям мнение и то моето.

трето - Не знам къде си прочела, че заклеймявам медицината??? И какво клеймо й слагам??? Единственото, което писах е: ".....съвременното (мал)третиране на болестите."  Това, че съвременната медицина има много добри страни, постижения и практики, никой не го отрича. Аз не подкрепям единствено нахалното отношение и пренебрежение на повечето лекари, както и нежеланието им да се дообразоват.
Всеки един пребивавал в болница или претърпял операция има поне едно нещо, за което може да се оплаче.
И да, винаги има хора и професионалисти, които си вършат работата и са отдадени на професията си.

Не знам и откъде реши, че отричам "цяла една наука", както я наричаш. Но ако не знаеш, медицината не е наука!!!  Именно, защото й липсват доказателства за повечето аксиоми, с които борави.

четвърто - Никъде не съм писала, че имам моя алтернативна медицина - аз не се лекувам с каквато и да е медицина. Ако имам нужда от спешна и животозастрашаваща медицинска помощ, ще отида където трябва!

пето - На теория всичко е възможно, да, но и на практика... стига да вярваш!!!
Силата на вярата е това, което движи света, което прави "чудеса" и което кара мозъкът  да лекува болестите, които до голяма степен сами сме си докарали или са ни помогнали обстоятелствата.

шесто - Ако държиш на доказани "теории", защото щом нещо е доказано, то вече не е теория, а факт, свържи се счовека и му поискай доказателства, щом са толкова важни за теб.
Пак повтарям, че аз само преведох интервюто и не съм ПР, който да защитава нечий имидж, който между другото няма и нужда от защита...


Това е единственият ми отговор към теб и не смятам повече да пълним темата с излишни спорове, на които не им е тук мястото!


# 394
  • София
  • Мнения: 3 099
Ами това е свободен форум и всеки има право да пише Wink И ако някой се заяжда и има проблем с толерантността  това не съм аз!!!

П.П. И какво стана за истината, която се раждала в спора?!

Хич не се захващай - тук си имат свои правила и не допускат други, освен жертвите на конвенционалната медицина.

Чети и ако видиш нещо, което отговаря на собствените ти представи - анализирай. Горе - долу лишена от излишен патос информация има на 3-4 страници.

# 395
  • Мнения: 3 098
Допускат се вси4ки,които искат да полу4ат информация и които желаят да носят отговорност за здравето си.
Дразнещо е,когато някой иска готови отговори.Информация има много навсякъде,тук могат да се дадат насоки,но не са длъжни пишещите и не е редно да се обясняват защо те са направили този избор и защо питащият трябва да го направи.
Това е избор,който всеки взема,след като е 4ел,анализирал,правил статистика.

Жертви на традиционната медицина?Трябва ли винаги да дадем жертва,за да запо4нем да използваме главите по предназна4ение?
И след като сте напълно убедени,4е в този бизнес грешки не се правят,за какви жертви става въпрос?

И на мен ми е смешно когато попитам хора"Защо ваксинирате",да ми се отговаря "Защото е безплатно и вси4ки така правят".Смешно ми е,защото за кой ли път се хващам за главата какво стадо са огромен процент хора и как са убедени в същото време,4е са защитени и свободни.
Но проявявам толерантност към тях.Не като някои хора,които след като не могат да изкоп4ат пикантна историйка защо не правят пишещите тук,каквото правят вси4ки останали,да има 10 стр. с драми.

# 396
  • Мнения: 753
Марица,абсолютно съм на твоето мнение,но точно за да няма 10 стр. драми не е нужно да убеждаваме когото и да било в каквото и да било.Всеки има право да чете и да изказва мнение във форума и всеки има глава да мисли.Аз знам каквото знам(или поне така си мисля) и не искам да убеждавам никого в нищо.Не мога да не се съглася с Ivonska,че патоса понякога идва малко в повече.Аз лично не искам да заключват която и да било тема в този подфорум.

# 397
  • Мнения: 573
nenaatoa,

1. Ти можеш да гледаш на тази статия като на превод, но аз не мисля, че е точно така. Ти взимаш нещо от интернет пространството и го представяш на определена публика. Така както има овце/ тук цитирам Марица/, които ваксинират, има и овце, които не го правят. Което не виждам как е по-добро от другото. Така че ти ставаш проводник на идея. Мислиш ли, че нямаш поне морална отговорност за това!? Мислиш ли, че това е само една интересна статия, която ни помага да опознаем тялото си!? Аз не мисля, че е толкова просто! Затова и администраторите е редно да окажат някакъв контрол!

2. Евентуално си споделила статия, за която не твърдиш нищо!? newsm78

3. Наука, в най-общ смисъл, е система от обективно знание. Медицината (от лат. medicus — „лечител“) е науката за диагностициране, лечение и предотвратяване на болести и наранявания.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0http:

Ще ти дам един съвет, които неотдавна ми беше даден тук!

Цитат
ако не е zавьрШил бг филология, нека погледне в тьлковен речник,zа да раzбере понятието по добре и zа да може да го полzва кьдето е наистина на място Peace

4. АКо не съм разбрала правилно, съм готова да се извиня! /ГНМ не е алтирнативна медицина, нали? Тя е THE медицината./

5. Това иначе красиво изречение би звучало по-добре за финал, ако мен питаш.

6. Мисля в т.1 съм ти отговорила.

7. Не е нужно в тази тема и още една да се държите винаги на нож, с неразбиране, всякаш сте открили тайната на живота, а останалите са невежите. Подходете с любов и може би ще ви бъде отвърнато по същия начин.

# 398
  • Мнения: 573
П.П. И какво стана за истината, която се раждала в спора?!

Чия истина, драга?  Rolling Eyes

Всъщност, ако нямаш интерес към информацията в този подфорум, а си тръгнала да доказваш кой колко е компетентен, със сигурност няма да си добре приета.  Peace

То е ясно, че не съм ти драга, но поне не бъди двулична!  А за компетентността  няма какво да спорим. То е ясно!  Wink
Марица,абсолютно съм на твоето мнение,но точно за да няма 10 стр. драми не е нужно да убеждаваме когото и да било в каквото и да било.Всеки има право да чете и да изказва мнение във форума и всеки има глава да мисли.Аз знам каквото знам(или поне така си мисля) и не искам да убеждавам никого в нищо.Не мога да не се съглася с Ivonska,че патоса понякога идва малко в повече.Аз лично не искам да заключват която и да било тема в този подфорум.
[/quote]


Марица,

Що се отнася до заглавието на темата Дискусия ...... , се предполага че е редно да се дискутира нещо. Но тук това е невъзможно. От това, което четеш ти зависи и избора. Ако четеш колко е страшно в гората едва ли би отишла с ухота там!

Не наричай хората овце, не можеш никога до бъдеш сигурна дали не си и ти една от тях!


Надявах се на малко дискусия, но виждам, че тук само хапят. Така че останете си със здраве!!!

# 399
  • Мнения: 2 185
Много здраве и на теб   bouquet

# 400
  • София
  • Мнения: 3 099
Много здраве и на теб   bouquet

Това е тъпо и не е по темата!

# 401
  • София
  • Мнения: 3 099
И на мен ми е смешно когато попитам хора"Защо ваксинирате",да ми се отговаря "Защото е безплатно и вси4ки така правят".

Внимавай с какви хора общуваш, тогава. Аз дадох много пари за най-доброто, когато ваксинирах...

# 402
  • Мнения: 2 176
И на мен ми е смешно когато попитам хора"Защо ваксинирате",да ми се отговаря "Защото е безплатно и вси4ки така правят".

Внимавай с какви хора общуваш, тогава. Аз дадох много пари за най-доброто, когато ваксинирах...

А на теб какъв ти е проблема?   Rolling Eyes
Не ти харесаха отговорите, които ти се дадоха в тази тема, защото очакваше някой вместо теб да търси и чете, да смели всичко и да ти го поднесе на тепсия. Сърдиш се на по-острия тон, а в същото време постовете ти са изпълнени с иронични подмятания и ехидни забележки.
Не са ли твърде високи очакванията ти?

kaigi , за теб важи същото.
Виж какво си написала и се замисли.. така ли трябва да подходи човек, чиято цел е намиране на информация. Ако това е целта ти де, защото, искрено казано, звучи като заяждане.

Съжалявам за острия тон, но "каквото повикало - това се обадило."


# 403
  • Мнения: 3 098
И на мен ми е смешно когато попитам хора"Защо ваксинирате",да ми се отговаря "Защото е безплатно и вси4ки така правят".

Внимавай с какви хора общуваш, тогава. Аз дадох много пари за най-доброто, когато ваксинирах...
Така наре4ените най_добри ваксини(изразяват се по този на4ин в България педиатрите) се поставят тук.Превенара,който предполагам в България се плаща изцяло от родителите,тук минава за 1 седмица през здравната каса и излиза с 60% намаление от цената му.
Но не това ми беше мисълта на мен.
За мен е нелепо профилактиката да се изразява само и единствено във ваксинации.
Нелепо е,4е не се говори в педиатри4ните кабинети за хранене,режим,масажи....вси4ки тези неща,които осигурени озна4ават за едно дете здрава основа и отли4ен старт.
Убедила съм се,без да съм жертва,4е ваксините са вредни.Колкото пове4е 4ета и навлизам в темата,толкова по_нелоги4но ми се струва да пропагандирам за поставянето им.



kaigi ,права си.Всеки може да изпадне в абсурдна ситуация и да бъде измамен.Но аз говоря така,защото 4етейки във форумите и говорейки с хората ми изпъква една тенденция.Ако някоя жена трябва да отиде на козметик или на фризьор,прави проу4ване.Проверява вси4ко.Когато оба4е се отнася до здравето,което е най_важно,запо4ва да се крие зад паравана,4е педиатърът взема решение,той е абсолютно прав,тя няма за какво да мисли.Още пове4е,4е вси4ки останали също така правят.Не е редно според мен.Мъжът й от друга страна със сигурност ще намери най_добрият сервиз за колата си,но що се отнася до детето,то трябва да мине преглед 4рез ЗК.
Пари за здраве навятъра,пари за литература или за добър лекар_абсурд.

Това не мога да приема за нормално аз.

За авторът на обсъжданата статия сме говорили отдавна.Аз съм 4ела материали от него.
 nenaatoa  е направила превод,защото тук тази тема е интересна.
Не мисля,4е отри4а медицината.

Но и медицината не е това,което трябва да бъде.В миналото нещата бяха малко по_разли4ни,но сега е само на4ин за огромни пе4алби.Това все още не е изразено ясно в България,но и там се правят промени.Говорила съм с лекари с доста стаж и те се ужасяват от предстоящите промени.
Попитай,ако искаш.Попитай и за ваксините,нека ти обяснят защо в разли4ните страни се слагат разли4ни ваксини.Запитай се защо въпреки невероятните суми,изливани в системата,хората по4ти нямат достъп до ка4ествени услуги и защо болестите се умножават невероятно бързо.

# 404
  • Мнения: 4 150
Имам чувството,че постингите на някои хора тук са породени от zавист.
Не раzбират,не искат да раzберат,не искат да приемат и искат и останалите да са като тях.
Често явление е всьЩност. Peace и го има обяснено в книги по психология.

Общи условия

Активация на акаунт