Деца с очни проблеми

  • 48 449
  • 431
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 157
Аз така и не разбрах кой от модератори трие  Mr. Greenизлишната информация Thinking
А що се отнася до седмичната тема там не  бяхме приети добре и затова си пишем в нашата си ,но няма проблем щом на някой хора не им е приятно да четат нашата информация  Mr. Green baby_neutralаз  лично  повече няма да пиша Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 2 262
Сигурно на много хора просто не им е до смях, а до нужда да питат и го правят, вие отговаряте винаги и сте готови за помощ, но за скайп и други ваши си лични, само от вас разбиращи се разговори става дума, сигурно същото си пишете в чата, който си водите. Аз не съм цербер да стоя тук в темата, и не искам да бъда приемана като такава. Тук съм видяла много умни и заслужаващи уважение хора, не само защото се борят за децата си, а защото са хора с големи сърца. Умеят в нещастието си, да запазят човешкия си облик, да не обиждат и да уважават и противното мнение.
Няма назначен определен модератор, който да те трие и следи, както си мислиш явно. Това правят всички имащи тези правомощия във форум БГМАММА!

# 32
  • София
  • Мнения: 13 206
djuliana_05, време е за малко почивка!  Wink
Почети... ПРАВИЛА И ПОЛИТИКА НА ФОРУМИТЕ. Обърни специално внимание на изискванията за размера на подписа. Също така обърни внимание на отношението си спрямо модератори. Недопустимо е както тук, така и на ЛС. Апропо, администратор и модератор са много различни неща. В "Правила, политика и указания" може да откриеш десетте разлики  Wink. Надявам се след като се върнеш от почивката да си по-сговорчива  Wink Ще оставя сама да редактираш подписа си. Нали разбра.. 200х470 пиксела (височина х дължина). Ако не можеш да се справиш сама с това, обърни се към модератор , той ще бъде така любезен да ти помогне  Laughing

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 00:44 от Vache

# 33
  • Мнения: 3 914
Върнах си стария ник,просто защото не мога да повярвам ,че чета тия неща и искам да напиша неща ,които ще се разбере кой ги казва.
Аз създадох тази тема с една единствена цел,да помогна,защото вече знам много и искам да го споделя с тези,които сега тепърва влизат в лайната.Извинявам се за израза ,но е точно така.До скоро и аз се ядосвах ,че ни развалиха кефа,но осъзнах едно....Не кефа е важен,щото като се върна години назад ,изобщо не ми беше кеф ,че не знаех кой път да хвана и как да се оправям ,и как да намеря  и ,и,и............едно безкрайно И . Само че сега аз мога да помогна и не го правя като си чатим.Кажете ми мили мои ,скъпи дружки,кой ще потърси помощ от нас,говорейки за кекс и прочее простотии.Никой!
И знаете ли,обиждайки модератори ,администратори,нищо не променяте,просто правите още един човек да се чувства малко по нещастен.Обидата никога не ми е била по вкуса,въпреки че аз самата пиша язвително по някога.Моля ви,спрете,нека просто помагаме,на мен това ми стига да се чувствам щастлива,дано с тези си думи успея да ви накарам и вас да го почувствате.Чата не е важен,никой не се интересува от нашия кекс или друга простотия,интересува ги къде и как да намерят помощ и лек за ДЕТЕ.Моля ви спрете Praynig
Благодаря!

# 34
  • Мнения: 155
Здравейте!
Искам да ви задам един въпрос и ще съм ви много благодарна ако имате някаква информация (може и на анг.), тъй като нямам възможност да изчета всичко писано във форума.
Мъжа ми е с огромно късогледство на едното око - лещата му е 21 диоптъра ( по-голяма не може), а другото е с отлепена ретина. Нещата се влошават последните месеци и много се страхувам да не загуби и това, което има.
Искам да ви попитам знаете ли за операции, може би трансплантации, възстановяване на очни нерви и тн? Знам, че вие се ровите постоянно в нета за информация и понякога сте по-информирани от лекарите. Някъде по света помагат ли на такива хора?
Благодаря !

# 35
  • Мнения: 1 338
Предстои ни операция… Изкриви се първо едното око, на 24.11.2008, на следващия ден и другото…. Отидохме в Александровска, капвахме Атропин, има далекогледство 1.5. Изписаха очилца 0.75 и лепенки за лявото око /то по-малко се криви, а дясното – мноого/. Докторката обаче каза, че след като атропинът не е изправил очето, значи и очилата и лепенките няма да помогнат и операцията е неизбежна. Сложихме очилцата де факто преди 3 седмици и вчера бяхме на контрола, беше друга лекарка, която каза, че диоптърът е много малък и да решаваме кога да правим операцията / ина двете очи/. Ще отида и при Топов и за неговото мнение, той всъщност освен в частния си кабинет къде работи, четох че вече не е в Ал-ска? Страх ме е, естествено, до колко са успешни тези операции, как изобщо протича престоя в клиниката, как понасят децата този период, възстановяването колко време трае? И тази д-рка каза, че няма как да избегнем операцията… Вдъхват ми доверие лекарите там….. , но все пак още едно мнение да чуя… и вашите мнения, разбира се, знам че има мами с деца, претърпели такива операции.. Доста объркано пиша, ама в момента съм в ужасен стрес, колебания, раздвояване…

# 36
  • Мнения: 91
Здравей,мама Ежка,и моята племенница е с голям диоптър късогледство -13 и -14,при нея е вродено,тя е на 3 год.Ние мислим да я водим при проф.Мулдашев в Уфа,за него съм чела,че прави такива операции.Като се включи Вики и мама ще ти даде подробно инфо.Успех Hug

# 37
  • Мнения: 3 914
Здравейте!
Искам да ви задам един въпрос и ще съм ви много благодарна ако имате някаква информация (може и на анг.), тъй като нямам възможност да изчета всичко писано във форума.
Мъжа ми е с огромно късогледство на едното око - лещата му е 21 диоптъра ( по-голяма не може), а другото е с отлепена ретина. Нещата се влошават последните месеци и много се страхувам да не загуби и това, което има.
Искам да ви попитам знаете ли за операции, може би трансплантации, възстановяване на очни нерви и тн? Знам, че вие се ровите постоянно в нета за информация и понякога сте по-информирани от лекарите. Някъде по света помагат ли на такива хора?
Благодаря !
Здравей Hug
Да има къде,има и големи успехи при акива случаи,защото е възрастен човек Hug
Вие сте идеалния случай за Белгия,проф.Клаес Peace,отивам да изровя координатите,но от сега да ви кажа,в момента в който го намеря,започнете да мислите как в най-кратък срок да отидете,времето е решаващ фактор,но съм убедена че ще се оправят нещата,поне доколкото е възможно Hug

Ето го вашият човек:
http://www.gza.be/website/axiwcm20.nsf/Category4/283C0D1191EDB97 … nguage=Nederlands
Има и е-меил за контакти с клиниката,изпратете една последна епикриза,преведена на английски и едно обръщение че искате консултация с Клаес.До дни ще получите отговор.Успех Hug

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 10:31 от Viki i mama

# 38
  • Мнения: 3 914
Предстои ни операция… Изкриви се първо едното око, на 24.11.2008, на следващия ден и другото…. Отидохме в Александровска, капвахме Атропин, има далекогледство 1.5. Изписаха очилца 0.75 и лепенки за лявото око /то по-малко се криви, а дясното – мноого/. Докторката обаче каза, че след като атропинът не е изправил очето, значи и очилата и лепенките няма да помогнат и операцията е неизбежна. Сложихме очилцата де факто преди 3 седмици и вчера бяхме на контрола, беше друга лекарка, която каза, че диоптърът е много малък и да решаваме кога да правим операцията / ина двете очи/. Ще отида и при Топов и за неговото мнение, той всъщност освен в частния си кабинет къде работи, четох че вече не е в Ал-ска? Страх ме е, естествено, до колко са успешни тези операции, как изобщо протича престоя в клиниката, как понасят децата този период, възстановяването колко време трае? И тази д-рка каза, че няма как да избегнем операцията… Вдъхват ми доверие лекарите там….. , но все пак още едно мнение да чуя… и вашите мнения, разбира се, знам че има мами с деца, претърпели такива операции.. Доста объркано пиша, ама в момента съм в ужасен стрес, колебания, раздвояване…
Това е някакъв абсурд Shocked
Коя е докторката която така бързо решава да реже мускули,просто за протокола ми кажи Twisted Evil

Виж,ако детето беше мое,щях да се поборя една-две години,преди да взема решение за операция,наистина понякога е последно решение,но детето ти е малко и има време,пък и диоптера е много малък и шанса да развие мързеливо око в кратък срок е минимален.Честно ядосах се #Cussing out
Отиди при Топов в Токуда е сега,отиди и при Константинов за второ мнение и тогава пак ми пиши,но дай да се разбере че искаш да опиташ първо всичко друго,преди да предприемете операция PeaceСтрува си да се опита Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 6 062
Здравейте и от мен! Имам същият проблем с дъщеря ми, като Really, но само на едното оченце. Интересува ме мнението на Viki i mama за и против операцията.
Ако тази операция може да реши проблема веднъж за винаги, не е ли за предпочитане!
 Ние опитваме метода със закриването на здравото око и очилцата, но е страшна мъка и борба. Как ли не обяснявам и моля и само да се обърна и ги е свалила.
На две и половина е и уж вече разбира, но не ще и това е. Изчела съм доста по въпроса и съм наясно, че еднозначен отговор няма. Страх ме е точно от тази неяснота, има ли финал  и напълно възстановяване това изкривяване!?
Приемам всякакви мнения, момичета!  Praynig

# 40
  • Мнения: 3 914
Аз не съм против операция,не ме разбирайте погрешно,наистина понякога е единствено решение,но преди нея е имало доста време работа с всички останали методи.Но съм против операция на всяка цена и то при малки деца.Операцията сама по себе си си е хирургическа намеса,която в същността си е промяна в дължината ма мускула ,който извърта окото ,и това все пак си е интервенция,а и както знаем всяка операция си има рисковете,дори и тази за апандисит,нали Wink
Друг е въпроса ,че голям процент от малките деца се справят с проблема без операция,окото им остава непокътнато ,просто времето и упражненията със съответната оптическа корекция,си свършват работата.Истината е че става по-бавно,но пък и операцията не е панацея,не винаги окото се оправя с една,понякога се налага и повече от една операция,а упойките?.........
Иначе нямам против операция,но нека детето да е вече на поне пет годинки,когато вече операцията оправдава рисковете си,а и друго не е останало Wink Peace
Има случаи ,когато се налага операция и в по-малка възраст,това е по преценка на лекаря,но онзи случай по-горе е просто фрапиращ,не може днес детето да е започнало да криви,че и диоптера му никакъв ,и утре да "застрелят" уплашената майка с такова крайно изказване,ми не мога да се съглася Peace
Но....вие сте родителите,вие взимате крайното решение,дори можете да настоявате за операция,ако смятате че е по-добре Hug

# 41
  • Мнения: 4 053
заставам зад думите на Viki i mama,
а, и съм майка на оперирано дете с кривогледство,
но преди да стигнем до операцията мина доста време,
като направихме всичко възможно да възстановим зрението максимално и чак тогава се говореше за тази хирургическа корекция.
и колкото и да е трудно това закриване, трябва да се прилага,
защото то дава най добър резултат,
времето трябва да е максимално дълго само така се постигат добрите резултати.
само за справка ще ви дам пример със сина ми,
когато започнахме борбата ( за мен и детето беше истинска борба ),
беше с 10 процента зрение на мързеливото око,
започнахме със закриване по няколко часа на здравото око а, в последствие по моя самоинициатива закриването беше постоянно в продължение на месеци
до като стигнахме до 70 процента зрение,
чак тогава Топов каза, че е готов за операцията, и я направихме......
сега няма 100 - во зрение но е с 99  Heart Eyes
ако имаш още въпроси - питай спокойно

# 42
  • София
  • Мнения: 6 062
Благодаря за отговора и мнението, Viki i mama!  Винаги съм се възхищавала на отзивчивостта ти!  Hug 
Напълно си права за рисковете, това си е сериозна интервенция, при това на око!
Надявам се и на професионализма на д-р Топов, който я следи. 
Засега продължаваме с опитите да закриваме, а на есен евентуално ще действаме.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 062
Благодаря и на теб, Мони за включването!
Радвам се да чуя мнение от човек минал през целия труден цикъл на лечение и завършил успешно! И при моето дете, Топов настоява за максимално време на закриване, но това е мисия на абсурда! Знам, че ме разбираш перфектно!
Правя каквото мога, само незнам лятото как ще е по градинки и площадки, или наесен в детската градина?
След операцията изчезна ли напълно изкривяването на окото при детето ти?
Трудно ли е възстановяването след това? И накрая каква е гаранцията, че това няма да се случи пак? Извини ме за многото въпроси, но съм в такъв стрес от няколко месеца, че ще полудея!  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 4 053
Лея,
да, след операцията окото е абсолютно право,
възстановяването е гадно заради самата упойка, няма какво да се заблуждаваме,
но на следващия ден тичаше по коридорите на МА, а след няколко дни и бой яде   Crazy
а, гаранция няма никога за нищо, но нали сме оптимисти  Wink

Общи условия

Активация на акаунт