По колко пие мъжът Ви?

  • 28 423
  • 406
  •   1
Отговори
# 390
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
.......... С годините се стига мнооого далеч.
Малко бъркаш нещата. Уверявам те, от позицията на моите години, че не само не се стига по-далеч, ами с времето мъжете пият по-малко, защото ги хваща по-бързо Mr. Green. Наблюденията ми не са само върху моя си съпруг, всичките му приятели са така. Старост нерадост.... Mr. Green

# 391
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Така го научих и съпруга - вечер по едно малко, с вечерята - вино или бира, каквото по ни върви. Знам, че според класификациите това е битов алкохолизъм, но......

Не мисля, че това е битов алкохолизъм Wink Според мен битов алкохолизъм е да се наливаш сам вкъщи. По едно малко с половинката е съвсем нормално, особено пък една чаша вино вечер или бира. И нашите са така. Вкъщи обаче почти не пием, не сме големи пиячи, особено пък на ракии и други такива. Аз бих пила единствено вино, но мъж ми не го обича особено, пък сама не ми е приятно. На заведение се случва да пийнем по нещо, разбира се.

# 392
  • Мнения: 2 013
Моя не помирисва  Laughing

# 393
  • Мнения: 1 484
И  ние  си  пийваме  двамата  ,даже  ни  е  приятно  преди  вечеря  една  ракийка  със хубава  салатка.Даже  викаме  и  свекъра  .

# 394
  • София
  • Мнения: 338
Ние си пийваме всяка вечер , даже не вечеряме без да сме ударили по аперативче, че поняко и по две и три, ако тръгне сладка приказка.

# 395
  • София
  • Мнения: 550
Не пие изобщо, просто не харесва вкуса на алкохола.

# 396
  • Мнения: 30
колкото и да пие не може да ме надпие Simple Smileаз съм тежка категория ooooh!

# 397
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Пие почти всяка вечер по 100 грама някакъв алкохол.

# 398
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Не мога да цитирам всичките мнения ,но аз също пиех винце и биричка по време на бременоста ,а от фалшиф морал и мамчета с цигари ,които не си признават - smile3511и да и милото си пие домашна ракия със салата ,всяка вечер..а аз ако ми остане време -винце Hug

# 399
  • Мнения: 2 481
Аз дори не знам и не помня ден (вечер) без да е пил,дори и с антибиотик, което се случва рядко(да е жив и здрав) си пийва винце,а иначе всяка божа вечер ракийка1-2-3 чашки,след това вино,,,,или бира,или водка,каквото му се пие,покрай него и аз така вече, откакто спрях да  кърмя  и аз всяка вечер пия нещо покрай него за компания!Битов алкохолизъм се нарича  Mr. Green
  Но в края на напрегнат ден,какво да правиш,да седиш и да чоплиш семки ли,друго си е да си пийнеш Crazy Не го упреквай, а си сипвай и на теб малко вермутче или вино,бира,не вреди Peace ,не вярвам да се напива до безпаметност,аз за 10 години ,моя не съм го видяла пиян,а всяка вечер пие  Praynig

# 400
  • Мнения: 940
За мен това да се пие всяка вечер си е чист битов алкохолизъм. Но всеки си го разбира по своя си начин.

# 401
  • Мнения: 26
Не пием, не пушим и по жени не ходим.
Чесно.  Joy

# 402
  • Мнения: 304
Aгапи,

мен също ме притеснява подобен навик на мъжа ми
Разбира се, не преувеличавам и не казвам, че е чак толкова страшен проблем, но ми е неприятно. Неприятен ми е факта, че този уж маловажен навик, всъщност е толкова здраво вкоренен, че не може без него.
Възможно е аз да съм по-чувствителна на тема 'пиене', понеже съм имала примери в живота си на меко казано нелицеприятни гледки и здравословни и семейни проблеми, причинени от алкохола.  Мисля, че острите и обвинителни разговори само ще попречат и ще превърнат темата в още по-болна. Навикът е комфорт, отказването от навика е стрес, затова не му поставяй крайни условия.
В крайна сметка всичко зависи от него и решението ще го вземе той. Вероятно няма да се откаже от пийването, но въпросът е да го контролира съзнателно. Пък и не е нужно да става въздържател чак.
 Ако усеща подкрепа от теб и види колко важно е за теб той да бъде  добре и да бъде здрав (защото алкохолът вреди, и уви, отпускащият му ефект е за сметка на доста други негативи, които не се проявяват веднага и затова много хора си дават сметка за тях доста късно)
, тогава може сам да реши да сложи някакви граници.

Иначе с упреци и скандали може да се получи обратен ефект даже.

Също така може примерно да купувате по-често вино и по-рядко ракии и пр. Все пак то е по-леко, пък и чаша червено нали уж била полезна за сърцето. Peace

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 13:02 от Глинбет

# 403
  • Мнения: 11
Не пием, не пушим и по жени не ходим.
Чесно.  Joy

...и по мъже  newsm78

ама честно казано май в къщи аз пия повече от него -поне с бирата е така   newsm65 beer2

# 404
  • София
  • Мнения: 6 363
аз за 10 години ,моя не съм го видяла пиян,а всяка вечер пие  Praynig

а пробвай да го лишиш от ежевечерното пиене за 1 седмица. тогава се познава дали си зависим от алкохола - като ти спрат дневната доза, а не по това дали се напиваш....

а, и друго - още сте млади. цирозата на черния дроб идва около 20-30 годинки след системната употреба на алкохол. после трябва трансплантация...

Общи условия

Активация на акаунт