Погребение в друг град...

  • 3 307
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Погребенията са около обяд...
Няма начин да е много рано сутрин... От гробищната управа изпълняват заповед, според която дупката се копае в деня на погребението.
В тоз ред, ще почнат да копаят по-рано и евентуално до към 11-12ч. ще са готови. Как се копае в замръзнала земя, давате ли си сметка?
А бре оставете си цял ден в понеделник, за тази дейност.

# 16
  • Мнения: X
А на мен не ми е ясно каква е тази работа ,че е ТОЛКОВА неотложна, и НИКОЙ не може да те замести ..."Ако искаш да направиш нещо,намираш начин,ако не искаш ,намираш оправдание."
Груба съм,но за жалост съм права...

# 17
  • София
  • Мнения: 10 331
А на мен не ми е ясно каква е тази работа ,че е ТОЛКОВА неотложна, и НИКОЙ не може да те замести ...
Не във всяка работа има кой да те замести. Пример - ако тогава ти е насрочена защита за докторска степен, ако финализираш много важна сделка, ако работиш за себе си и рискуваш да загубиш клиенти, ако не финализираш в срок дадена поръчка?

Проблемът иначе е решен, погребението не е в понеделник.

# 18
  • Мнения: X
Благодаря за уточнението,но аз говорех хипотетично...всеки ще ти влезе в положението и ще отмени среща,когато кажеш,че я отлагаш заради погребение на близък...Някак не мога да си представя ,че има хора,които ще ти кажат :"Не,сделката е по-важна,ела да я финализираме,пък после си погребвайте човека."   Ти вярваш ли го?   newsm78   

# 19
  • Мнения: 1 849
Благодаря за уточнението,но аз говорех хипотетично...всеки ще ти влезе в положението и ще отмени среща,когато кажеш,че я отлагаш заради погребение на близък...Някак не мога да си представя ,че има хора,които ще ти кажат :"Не,сделката е по-важна,ела да я финализираме,пък после си погребвайте човека."   Ти вярваш ли го?   newsm78   

Клиентите не се интересуват от личния ти живот. На мен са ми звъняли на сватбата ми да ме навикват, защо не работя.
А за въпроса, аз мисля, че на човека му се отдава почит докато е жив, с присъствие или отсъствие от погребение нито ще му стане по-добре където е, нито на близките ще им олекне.

Бях в подобна на авторката ситуация преди няколко месеца, като включиш, че бях с натравяне и приключвах проекти, като клиентите пищяха дори за ден просрочка и трябваше да търча да прибирам сина от училище и т.н. Закъснях за погребението 10 мин. и не ги намерих... Роднините ме направиха луда...Допълниетлно трябваше да обяснявам куп щуротии на сина ми...

Нещата не са само черни и бели.
Добре е, че погребението няма да е в понеделник.

# 20
  • Мнения: X
Всичко опира до личната съвест...и почитта,която отдаваме за последен път...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Всичко опира до личната съвест...и почитта,която отдаваме за последен път...
Хубаво е човек да живее в своя си собствен розов свят.

# 22
  • Мнения: 603
Има една хубава народна "мъдрост": "На сватба не е като на погребение", касаеща точно тези неща. Не може да се изисква час на погребение, не може да се поставят каквито и да е условия, за да се отиде на погребение. Отиваш, отдаваш си почитта и си следваш реда на погребалния ритуал или не отиваш. Други алтернативи няма.

# 23
  • Мнения: X
 Приятно ми е - Богиня!, да така е.Но човек веднъж живее и е много важно с какви хора се обгражда и общува.Но това е тема за друг разговор...Мисля,че авторката ясно показа ,че темата за нея е приключила.

Общи условия

Активация на акаунт