как протичат прегледите ви по здравна каса?

  • 1 909
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 222
tanya_s действай - натрий им носовете! понякога има толкова НЕ съвестни лекари. Моят док. ме гледа всеки път на видеозон, мери кръвно, тегло, обиколки на корем, пуска различни изследвания. По ЗК е и до сега нито лев не съм дала (освен, когато правя изследвания за кръвна картина и урина - по 2 лв, ама това пари ли са) Всичко зависи от лекаря, вече съм се убедила.
Щом не си доволна-смени АГ, може да го направиш по всяко едно време!!!Важното е ТИ да си спокойна и бебето да е добре!!!

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз съм доволна от прегледите ми. Пускаха ми изследвания. Мереха ми кръвното и килограмите. Всеки път и ехограф.

# 17
  • Мнения: 164
На мен по ЗК досега /в 9-ти месец съм/ са ми правени 3 ехографа ,кръв и урина   през около месец след 3-тия месец и досега тонове веднъж, но и незнаех че не дължа на лекарката никаква такса и си и давах всеки път вместо 2,20 лв 5 лв, защото все нямах дребни и тя нищо .Нито ми казваше ,че не дължа нищо, нито пък ми връщаше ресто, може би  беше решила ,че и ги давам да се почерпи.
А иначе обиколка на таза ,корема ,кръвно налягане и кг на всяка консултация се мерят.

# 18
  • Мнения: 121
Когато съм ходила на преглед по ЗК ми мереха кръвно,кг. мереха ми корема и ме гледаха на ехограф това всеки месец и няколко пъти съм правила кръвна картина и урина съм давала.И за всичко това не съм плащала нищо

# 19
  • Мнения: 2 880
Мен всеки път ме гледа на ехограф. Четири пъти през цялата бременност са ми пускали изследвания - ПКК и урина, два пъти микробиология, в началото и цитонамазка. От осмия месец акушерката ми слуша тоновете със слушалка. Всеки път ми мери кръвното и обиколката на корема.  Peace

# 20
благодаря ви, момичета, още другия път ще повдигна въпрос за това какво ми се полага, но се надявам да не се получи обратен ефект?! Естествено всеки иска пари да взема и ако видят че отсреща човек не е запознат, се възползват...писна ми от такива простотии, но няма начин.....

# 21
  • Мнения: 39
до сега съм ходила 4 пъти на консултация 2 пъти съм плащала ехографа 2 пъти не съм,изследванията са ми безплатни ,платих си само  БХС-50 лв.

# 22
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Здравейте момичета, аз съм от новите тук, въпреки че отдавна следя форумите. Интересува как протичат прегледите ви по здравна каса? Аз съм записана в Тина Киркова и вече два пъти ходя там /в пети месец съм/, но не са ми правили нищо освен да ми премерят кръвното!!! Освен това тази сутрин ми поискаха 25 лв за ехограф, при положение че аз си го плащам на частно. Нормално ли е това? Има ли други в тази болница?

Аз ходех на консултации в Тина Киркова преди вече почти година.
По здравна каса имаме право само на два безплатни прегледа с ехограф - останалите се заплащат (и се правят по желание на бременната). По мое време - 20 лв., на касата на болницата.
Иначе и на мен са ми мерели кръвно и тегло, обиколка на корема.
Правят се и изследвания (кръв и урина), които са също безплатни, микробиология.

Друг е въпросът, че всички консултации ме гледаше различен лекар. "Моята" лекарка ме прегледа само първия път, след което излезе в отпуск по майчинство. След това ми се налагаше да разчитам изцяло на благоволението, компетентността и доброто желание на този, който беше на смяна! За всеки лекар бях "нова", не от "неговите" пациенти, без кличнична история и, в общия случай - досадно бреме. Sad

Всички други изследвания, които са по желание, съм заплащала сама - БХС, ФМ.

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 14:00 от ٠•● Dega ●•٠

# 23
  • Мнения: 826
 Ето ти правата по програма "Майчино здравеопазване"
http://www.nhif.bg/downloads/Broshura_Maicino_6_3_8.pdf
http://www.eurofootball.bg/downloads/informacionna_broshura_prava_bremenni.pdf
 Аз съм на ЖК в "Доверие" - веднъж са ми взели кръв и урина, 2 пъти съм била на ехограф, от които единия път ФМ-преглед, всеки път ми мерят кръвното, килограмите. Нищо специално, претупват си ме малко, но си изпълняват всичко, което е по ЗК, така че не си втелясвам много, много. Пък и за сега нищо не съм платила Peace

# 24
Dega, т.е. за да ми направят ехограф другия път трябва да си го поискам, така ли? Още нещо, в наредбата за въпросната програма "майчино здравеопазване" пише че след 5-ти лунарен месец трябва ежемесечно да се следи сърдечна дейност на плода. Това правиха ли ти го?

# 25
  • Мнения: 4 020
С една дума – формално. Казвах им колко кг тежа, мереха ми обиколка на корема и кръвно и ми даваха талони за съответния брой изследвания. Към края ме викаха на две седмици, което определено ме затрудняваше, за да правят пак същото плюс – слушане на тонове с дървена слушалка. Мисля, че имах два ехограха – един в началото и един, за който настоявах заради болки и при който, лекарката след консулт с хирург, установи, че имам миома – нещо, което аз вече знаех от ФМ при д-р Марков.
Не се сърдя обаче. Знам че, за да си мръдне някой пръста за нещо извън ЗК трябва да ти е познат или да си платиш, а аз плащах на друго място

# 26
явно ще трябва да се примиря с това положение, поне след като поговоря с въпросния ми лекар и си изясним правата ми....

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не е нормално да ти мерят само кръвното.Потърси си правата!

 И като си потърсих правата отговорът на "специалистката" от ЗК беше "Ние не можем да направим нищо! Можете да смените лекаря, от който не сте доволна!", което и направихр но сега поне энам эа какво плащам!  ooooh!

# 28
  • Мнения: 2 172
tanya_s ,не е нормално,ако ти мерят само кръвно.

Изследвания кръв и урина не ти ли пускат?Имаш два безплатни ехограха за цялата бременност.Единия е в началото-първия триместър.Другият е края на бременността.
По принцип всичко си зависи от лекаря.Мен ме гледа всеки път на ехограф безплатно.
И при мен е така.Вски божи път ехограф,тегло,сантиметри.....изследванията когато трябва да се правят,кръвно....

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Когато съм ходила на преглед по ЗК ми мереха кръвно,кг. мереха ми корема и ме гледаха на ехограф това всеки месец и няколко пъти съм правила кръвна картина и урина съм давала.И за всичко това не съм плащала нищо

при мен е абсолютно същото  Peace

Общи условия

Активация на акаунт