Да се оплача от ЦКБ- явно имат лично отношение към майките!!!

  • 8 113
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 890
    Така е, само че това е политика на всички банки. На мен лятото ми отказаха кредит и ясно ми казаха, че е защото съм бременна.  Shocked А още не бях излязла в болнични, т.е. работех, осигурена на високи доходи и т.н. Е, какво му се вика на това ?  Crazy

# 16
  • Мнения: 31
    Така е, само че това е политика на всички банки. На мен лятото ми отказаха кредит и ясно ми казаха, че е защото съм бременна.  Shocked А още не бях излязла в болнични, т.е. работех, осигурена на високи доходи и т.н. Е, какво му се вика на това ?  Crazy

Ами не знам- ти кажи. Според мен си е чиста форма на дискриминация. И ако такива са критериите и по другите банки - значи случая е за Комисия за защита от дискриминация. Защото аз мога и да преглътна обидата, ама на някой може да му наистина необходим кредит и да му откажат само защото е с обезщетение.
Така че тяхната политика мен лично не ме устройва - дори ме обижда.

# 17
  • Мнения: 200
Това е много абсурдна практика. В крайна сметка жена в майчинство е в отпуска, а не безработна. Тя си се води назначена във фирмата т.е реално си е на работа.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Елмак, че не е правилно, не е, дискриминация отвсякъде. Особено тук пишещите сме от твоята страна на барикадата, да не се случва за нещо наистина спешно да ти трябват пари... За теб е лошо, че ще трябва да си признаеш за жилетките.  Laughing

Това е много абсурдна практика. В крайна сметка жена в майчинство е в отпуска, а не безработна. Тя си се води назначена във фирмата т.е реално си е на работа.
На работа е, но няма как банката да си вземе дължимото от обезщетение, ако майката е нередовен платец.

# 19
  • София
  • Мнения: 8 283
Добре де, 'що ти трябва кредитна карта за Редута и дебитна Виза електрон ти върши работа 
Имам таква от ДСК и колко пари са потекли към Франция глава ме боли  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 11 004
дебитна Виза електрон ти върши работа 
Имам таква от ДСК и колко пари са потекли към Франция глава ме боли  Mr. Green

А този вид карти издават ли се в момента от банките? Питам, понеже преди 2 месеца в една банка ми казаха, че от известно време издаването им е преустановено.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
дебитна Виза електрон ти върши работа
Имам таква от ДСК и колко пари са потекли към Франция глава ме боли Mr. Green

А този вид карти издават ли се в момента от банките? Питам, понеже преди 2 месеца в една банка ми казаха, че от известно време издаването им е преустановено.
Издават. Просто банката, в която си била явно е преустановила работа с Visa или нещо друго е станало. Има банки, които изобщо не работят с Visa, а например с Mastercard или Maestro.

# 22
  • Мнения: 594
Май наистина има някакви ограничения за нас, които сме на обезщетение в момента. Аз поисках увеличаване на кредитни лимит на карта, която ползвам от 5г. и веднъж нямам просрочена вноска, но ми беше отказано, точно с мотива, че съм в майчинство  Confused

# 23
  • Мнения: 169
Абе хора как ви отказват направо се чудя Mr. GreenПреди да родя 2 месеца,си пуснах док. за кредит 5хил в ПИБ първо се опитаха да ми откажат ,защото съм в болничен и излизам скоро по майчинство-след като се разсмърдях за дискриминация на не малката ми заплата се съгласиха да си удържат от майчинството ми вноската и не сбъркаха-предсрочно им го погасих.М/у временно докато имах този кредит ми издадоха и кредитна карта ПИБ 1000лв.,като техен клиент-без да я искам,миналия месец установх ,че като лоялен клиент без да ги моля са  ми вдигнали лимита на 2000лв.,а аз искам да я прекратявам.Същата работа с ОББ,имах кредитна с 1000лв. питаха ме някога и го вдигнаха на 2хил.,а наскоро без и да ме попитам го вдигнали на 3хил.,а аз се чудя как да се отърва от тези карти.Имам и една малка от ОББ същата мистерия от 500 станала 1000.Лошото е ,че имам съмнения ,че от другата с големия лимит ми се губят пари и все не ми остава време да взема разпечатка и да засека.През периода на майчинство имам и няма да казвам колко кредита на ТБАй- и те 10 пъти ми пускат писмо да ми издадат кредитна.Та в общи линии не са малко тези  които бременната и жената по майчинство си я  дискриминират-не е правилно и не виждам защо да става така.Какво като сме по-майчинство да не би да не ни скуби държавата.Отиди утре и се развикай качествено,и да не ти дадат поне да ти олекне.Макар ,че те да се замислят сега си по майчинство и те дискриминират ,но утре няма да си и с голямата си заплата те няма никога повече да те имат за клиент! Peace

# 24
  • Мнения: 181
Здравейте Момичета,
Не зная дали точно тук е мястото, на което да напиша въпросът, който ме вълнува, но понеже е свързан с детските надбавки и ЦКБ предположих, че може да пиша тук, а дано някой да няма нещо против.
Та значи въпросът, който от известно време ме вълнува е следния:
Относно детските надбавки. Когато подадох документи за детски надбавки, от социалното м и казаха, че задължително трябва да ми дават детските надбавки по банков път, чрез дебитна карта и трябва да подам документите за дебитна карта задължително в банка ЦКБ.
Тъй като тези детски надбавки ги използвам само за нуждите на детенцето ми, като например до сега съм ги теглила само веднъж, за да й направя Кръщаване, та ми прави силно впечатление, че всеки месец банката ми взима близо 2 лева. И какво се получава, вместо да взимам надбавки от 25 лева за миналата година, се получаваха някъде към 23. 2 лева за банката. Не стига, че не са кой знае колко много тези пари, ами даже и от тях трябва да ни взимат.
Но възмущението ми от вчера е още по-голямо. Понеже последно съм теглила от тази карта през юни и към 24-ти декември 2008 сумата в картата ми е била 118,82лв.
Вчера реших да проверя каква сума има в тази карта и ми излезе бележка, която показва сумата от 144,31лв.  Разликата е 25,49лв. Това ли е сумата, която са ми превели като детски надбавки за месец януари или са направили по-големи удръжки за този период. Не мога да си го обясня.
Още повече се възмущавам, че тези пари си ги използвам само за нуждите на детето, а не за лични цели и въпреки това, не мога да разбера какво става с тези пари. Не стига, че всеки месец банката си взима по 2 лева, макар, че не тегля от тях, а на всичкото отгоре ми се губят и около 10 лева. Нали за месец януари трябва да са ни преведени 35 лева детски надбавки по новия закон.
Дали някой от вас е наясно как стоят нещата с банките, дали наистина е задължително точно през ЦКБ  да ни превеждат детските надбавки и няма ли начин да не ни взимат по тези 2 лева от банките на месец? Зная, че банките за дебитните карти си удържат някаква сума за годината, но 12 Х 2 са 24 лева на година, което на вече 35 лева месечно, не е малко?
Благодаря Ви за вниманието и ако някой се е замислял по този въпрос или знае нещо повече, моля да сподели   bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Лейди Съни, изобщо не е задължително да минават детските ти през ЦКБ.
И на мен се опитаха да ми пробутат този номер, но аз не се съгласих. Отидох в банката, в която така или иначе имам сметка и си поисках документ с ИБАН, прикрепих този документ към молбата за детските, попълних в графата как искам да ги получавам, и сега ми ги превеждат в избарната от мен банка, без от банката да ми взимат никакви такси.
Доста мои познати си взимат детските от пощата, където също няма такси.
Детските 35 лв. за м. януари не се ли превеждат през февруари? Не съм сигурна и аз, трябва да си искаш извлечение от банката.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Не е задължително. Никой не може да те задължи в коя банка да имаш сметка. Просто си избери банка и подай молба със сметката по която да ти превеждат от сега нататък детските, болнични и т.н. Повечето банки изобщо нямат такси по сметките на физически лица. Също така сметката може да е разплащателна, не е задължително да е карта. Ще трябва да ходиш до банката да теглиш пари, но няма никаква такса, а доколкото разбрах ти теглиш от парите рядко.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Лейди Съни, социалните отдавна не работят с ЦКБ. Имам две дебитни карти на ЦКБ, но никога не са ми взимали такива такси от 2лв. на месец Rolling Eyes Ти за тези 6 месеца изобщо ли не си си проверявала постъпленията по сметката? Да не би тези пари, които се губят, да са от справки за сметката на банкомат newsm78

# 28
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Лейди Съни, през м.Януари си получила детски надбавки за м.Декември 2008г. Тогава сумата все още беше 25 лв., а стотинките разлика най-вероятно са лихва, която си получила накрая на 2008г. Всички сметки се олихвяват тогава. И наистина може да има и такса за проверка на салдо на банкомат. Чувала съм за такива банки. Провери най-добре в интернет страницата на банката какви са таксите или на място в някой клон на банката.

# 29
  • Мнения: 0
Elmak само не разбрах в коя банка получаваш майчинството? В ЦКБ ли? Обърни се към твойта банка, т.е. тази в която си избрала да получаваш основният си доход. Няма никакъв смисъл да обикаляш банките, а това, че ще се накрещиш е неземен тъпизим, който го отдовам на това, че контактуваш с възрастни хора само в нета. Ако мислиш че някой ще се трогне от безпочвени истерии - лъжеш се.     А по повод отказа на ЦКБ - какво се случва когато детето навърши една годинка и дохода ти стане не 90% от заплатата е една минимална заплата, кой ще ти обслужва картата? Мъжа ти ли? От който си скрила, че кандидатстваш за кредитна карта, но същевременно гордо си обявила дохода му пред банката? Що за човек си?

Общи условия

Активация на акаунт